ייעוץ לימודים חינם!

אופק מתא"ם

הרבה מעל הממוצע

חברת אופק מתא"ם מציעה קורס הכנה לבחינת המתא"ם אשר מבוסס על ניסיון רב שנים בהכנה לבחינה, וכולל חומרי לימוד מקיפים ושיטות לימוד ייחודיות פרי פיתוחה של החברה.
הלימודים מתקיימים במגוון שלוחות ברחבי הארץ: תל - אביב, ירושלים, באר - שבע, אוניברסיטת אריאל ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

מסלול אופק 9
אופק אקספרס, מסלול אשר מיועד לסטודנטים אשר מעוניינים ללמוד בצורה עצמאית לקראת הבחינה. במסגרת המסלול ניתנת חבילת חומרי לימוד ותרגול, ליווי מקצועי לאורך הקורס ומרתון סימולציות עם סיום הקורס. מסלול אופק 9 נפרס על פני תשעה מפגשים שהם 60 שעות לימוד אקדמיות.

מסלול אופק 19
במסגרת מסלול אופק 19 באופק מתא"ם, ייקבלו הסטודנטים את כל שיעורי הקורס בנושאי סטטיסטיקה ושיטות מחקר, שיעורים לפתרון טקסטים מחקריים, סדנאות סטטיסטיקה להעמקת הידע הנלמד וסימולציות מתא"ם מלאות בתנאים אמיתיים. מסלול אופק 19 נפרס על פני תשעה עשר מפגשים שהם 115 שעות לימוד אקדמיות.

מסלול אופק 23
מסלול אופק משלב למידה עצמית יחד עם למידה כיתתית פרונטאלית. נוסף לכל השיעורים המועברים במסלול אופק 19, מתווספים למסלול אופק 23 מפגשי טקסטים נוספים - אחד על אחד ושיעור טקסטים מורחב. מסלול אופק 23 נפרס על פני עשרים ושלושה מפגשים שהם 140 שעות לימוד אקדמיות.

אודות הקורס
קורס ההכנה של אופק מתא"ם הינו הקורס האינטנסיבי ביותר בשוק מבחינת כמות התרגול, השעות והמפגשים. בין יתרונותיו הרבים, מאפשר הקורס לתלמידיו ליהנות מצוות מקצועי ומיומן, סדנאות ייחודיות ומספר רב של סימולציות בתנאים אמיתיים לקראת הבחינה.

בחינת המתא"ם
בחינת המתא"ם (מבחן לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה) המתקיימת משנת 2000, משמשת ככלי מיון בהליך הקבלה לקראת תואר שני פסיכולוגיה. בשל העובדה שבחינת המתא"ם נחשבת לאחת הבחינות הקשות והארוכות יצרה חברת אופק מתא"ם קורס הכנה מקיף ומקצועי אשר נועד לתת לתלמידיו את המענה הטוב ביותר לקראת בחינת המתא"ם. בקורס אופק מתא"ם הושקעה עבודת פיתוח אדירה והוא מבוסס על ניסיון רב שנים בהכנה לבחינת המתא"ם. חומרי הלימוד ושיטות הלימוד בקורס הן ייחודיות לקורס אופק מתא"ם, ופותחו במיוחד לצורך הקורס. כמות שעות הלימוד בקורס והיחס האישי שניתן בו הם חסרי תקדים במונחי השוק המקומי.

יתרונות הלימודים באופק מתא"ם
עד 23 מפגשים, עד 140 שעות לימוד אקדמיות, עד 25 תלמידים בכיתה, לימוד טקסטים "אחד על אחד", 6 בחינות סימולציה מלאות במתכונת מתא"ם, מרתון המהווה הכנה, מלאה לבחינה, אלפי שאלות ברוח מבחן המתא"ם, פתרונות מלאים לכל התרגולים, ליווי ומשוב אישי לאורך כל הקורס, צוות מקצועי, מיומן ואנושי.

המורים והצוות באופק מתא"ם
הצוות של אופק מתא"ם כולל מורים, מדריכים ואנשי מחקר ופיתוח מהשורה הראשונה. לצוות המקצועי של אופק ניסיון עשיר, ציון מתא"ם מעולה והדרכה באוריינטציה אנושית, אשר שמה דגש על התלמיד וצרכיו האישיים. את הצוות המקצועי מנחה אושרה בן דרור, מהמורים הוותיקים בארץ למתא"ם, שלימדה מאות סטודנטים למבחן, החל מהמועד הראשון בו התקיים ועד היום.

שיטת הלימוד
שיטת הלימוד באופק מתא"ם מתבססת על גישתה של אושרה ועל שיטות הלימוד שפיתחה. מדריכי הטקסטים של אופק מתא"ם הינם בעלי ניסיון רב בהדרכה ובעלי בקיאות רבה בפרק הטקסטים על מבנהו ומגמותיו. אנשי מחלקת המחקר של החברה הינם אנשי מקצוע מעולים בתחומם, אשר מייצגים את מגוון מוסדות הלימוד בישראל, ומכירים את מבחן המתא"ם על בוריו.

מרכז מידע
כחלק מתפיסה השואפת לספק לסטודנט מידע שלם ומועיל בהקשר הכולל, מפעילה אופק מתא"ם מרכז מידע מקיף ומתעדכן על כל המסלולים והמגמות לתואר שני בפסיכולוגיה, במסגרתו מציעה החברה אתר ללא תשלום, המרכז את כל המידע על מסלולי ומגמות התואר השני במוסדות השונים.

מבנה הקורס
הקורס מורכב משני חלקים - קורס הלימוד ומרתון הסימולציות.

תכנית הלימודים בקורס

קורס הלימוד נמשך כחודשיים, ובו מתקיימים שיעורים פרונטאליים, סדנאות סטטיסטיקה, ימים פתוחים, וסדנאות אישיות בטקסטים. הקורס מתקיים פעמיים בשבוע ומטרתו היא מעבר יסודי ומקיף על חומרי הלימוד, תרגול של חשיבה והקנית כלים הנחוצים בבחינת המתא"ם. מרתון הסימולציות מתחיל כשבועיים לפני הבחינה, ומתקיים כמעט כל יום. במרתון מתקיימות בחינות המדמות בצורה מדויקת ואמינה את הצפוי ביום הבחינה. הסטודנטים מקבלים את תוצאות הבחינה עוד באותו היום ישירות למייל שלהם. לאחר כל בחינה מתקיים שיעור שבו פותרים חלקים נבחרים מהבחינה, וניתנים דגשים והכוונות לאור הבחינה. מטרת המרתון היא לתרגל בצורה אינטנסיבית בחינות בתנאים זהים למתא"ם עצמו, וכך להגיע מוכנים מבחינה מנטאלית לבחינת המתא"ם.
 
במהלך הקורס מתקיימות סדנאות פתוחות שמטרתן להתמקד בסוגיות מורכבות יותר בחומר. הבחירה בנושאים מותאמת לתלמידים ונעשית לפי בחירתם. דגש מיוחד ניתן להכנה לפרק הטקסטים המדעיים במבחן. במהלך הקורס מתקיימות סדנאות אישיות ללימוד טקסטים בשיטת "אחד על אחד", במטרה לאפיין את הפרופיל הייחודי של כל סטודנט בפיתרון הטקסטים. מדריך טקסטים מלווה את הסטודנט לאורך הקורס, כאשר תפקידו הוא "להיכנס לראש" של הסטודנט, ולאור הפרופיל הייחודי של כל סטודנט, מתאים לו המדריך אסטרטגיית עבודה אישית ותוכנית עבודה ספציפית שמטרתה לסייע לסטודנט לסגל אסטרטגיות עבודה יעילות יותר.

חומרי תרגול מטעם הקורס
ספר תרגול לבית, ספר ידע כללי בפסיכולוגיה, ספר תיאוריה בסטטיסטיקה ושיטות מחקר, עשרות טקסטים, מאות יחידות תרגול, אלפי שאלות ברוח המתא"ם, חוברות וקבצים לתרגול ולחזרה, שניתנים משיעור לשיעור.

שירותים נוספים
פורום מקוון לשאלות ותשובות במהלך הקורס: 
מספק מענה מיידי ומקצועי הניתן על ידי מדריכי אופק. 3 שיעורים במהלך המרתון, לשם מעבר על בחינות הסימולציה: במסגרתם יושמו דגשים מקצועיים ורלוונטיים על הבחינות והתכנים לבחינה. יום פתוח של שאלות ותשובות מבוקר עד ערב בהשתתפות צוות המחקר והפיתוח ומדריכי אופק.

אופק אקספרס

חברת אופק מתא"ם מציעה לסטודנטים אשר ניגשו בעבר לבחינת המתא"ם, או לחילופין, לסטודנטים המרגישים כי הם יכולים ללמוד לבד ואינם צריכים קורס, את מסלול "אופק אקספרס". בעבר, סטודנטים אשר רצו ללמוד לבדם למתא"ם נאלצו להסתמך על חומרי לימוד משנים קודמות, ללא כל מסגרת מסודרת. מתוך הבנה כי קיימים סטודנטים המעוניינים ללמוד לבד למבחן המתא"ם, ובכל זאת ליהנות ממסגרת, חומרים, סימולציות ומענה לשאלותיהם, חנכו באופק מתא"ם את "אופק אקספרס". לימודים באופק אקספרס כוללים מגוון חומרי לימוד ותרגולים ממוקדים ומקיפים, כמו גם מרתון מלא לקראת המבחן, שבו סימולציות מלאות, שיעורים ויום פתוח לשאלות ותשובות. לצד הלמידה העצמית, מציע אופק אקספרס ליווי אינטרנטי במסגרת הפורום הפתוח של תלמידי הקורס, שנועד לתת מענה מקצועי ומיידי לשאלות לכל אורך הקורס. את הפורום מנחים מיטב אנשי הצוות של אופק מתא"ם.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ