ייעוץ לימודים חינם!

בגרות בקלות

ספרות 2 יח"ל

בגרות בקלות, מקבוצת נשיא טכנולוגיות מציעה קורס הכנה לבגרות בספרות 2 יח"ל. מועדי פתיחת תיק והרשמה לבחינות: מועד קיץ: 1/1 עד 31/3. מועד חורף 1/8 עד 31/10

מידע כללי
בחינת הבגרות בספרות הינה אחת מבחינות החובה להן נדרש כל תלמיד, כדי לקבל תעודת בגרות. הבחינה הבסיסית כוללת חומר בהיקף של 2 יח"ל בלבד, אולם קיימת אפשרות לבחור בספרות כמקצוע מוגבר ולהיבחן ב – 3 יח"ל נוספות, כך שיתקבל ציון סופי בספרות בהיקף של 5 יח"ל.

תכני הבחינה
פרק ראשון – שירה: שירת ימי הביניים, שירת ביאליק, שירת המאה ה - 20. 
פרק שני - הסיפור הקצר: סיפורים מאת הסופר ש"י עגנון. סיפורים עבריים מהמחצית הראשונה של המאה ה- 20. סיפורים עבריים מהמחצית השנייה של המאה ה- 20. סיפורים מתורגמים. בכל שנה נלמד סיפור מסוים, על פי הנחיית המפמ"ר המופיע בשמו באחת משאלות הבחינה. שאר שאלות הבחינה מנוסחות באופן כללי, כך שהנבחן בוחר את הסיפורים עליהם הוא עונה. 
פרק שלישי - רומן ונובלה:פרק חובה בבחינת הבגרות. יש ללמוד את הרומן "סיפור פשוט" מאת עגנון. לחילופין: רומן עברי אחד ורומן מתורגם אחד (שני הרומנים לקוחים מתוך הרשימות המאושרות של משרד החינוך), או לחילופין: רומן אחד ושתי נובלות (כולם מתוך הרשימות המאושרות של משרד החינוך). פרק רביעי – דרמה: טרגדיה מאת סופוקלס או מאת שייקספיר. דרמה מודרנית- בפרק זה נלמדות דרמות שונות כגון "בית הבובות" מאת הנריק איבסן, "ביבר הזכוכית" מאת טנסי ויליאמס ", מותו של סוכן" מאת ארתור מילר ועוד. פרק חמישי – אנסין. בפרק נבחן התלמיד בהתמודדות עצמאית עם ניתוח של יצירה ספרותית - שיר או סיפור קצר.
 
קהל יעד
תלמידים אקסטרניים: מי שלא סיים את לימודיו בבית ספר תיכון ממלכתי מכל סיבה שהיא, ומעוניין להשלים את לימודיו במערכת האקסטרנית. תלמיד כזה יפתח תיק אקסטרני בעצמו כדי לקבל הכרה בציוני הבגרות מבית הספר התיכון בהרכב הבחינות האקסטרני. התלמיד נדרש להביא אישור על הציונים מבית הספר בעת פתיחת התיק האקסטרני.
תלמידים אינטרנים: מי שסיים 12 שנות לימוד בבית ספר תיכון ממלכתי וניגש לבחינת בגרות אחת לפחות. על תלמיד זה לפנות בעצמו לבית הספר התיכון שבו למד ולהירשם לבחינות אשר יתקיימו שם. התלמיד יקבל מבית הספר שוברים לתשלום בדואר.
 
משך הבחינה
שעתיים ו-45 דק'.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ