ייעוץ לימודים חינם!

מכון אליה

מרכז ללימוד מקצועות ההלכה

מכון אליה מציע מגוון לימודי הלכה ויהדות, המיועדים בעיקר עבור אנשי העבודה והמעשה. תכנית הלימודים במכון מותאמת לשעות העבודה של התלמידים, כאשר במטרה להקל על הלמידה מעמיד המכון לרשותם גם דפי מקורות ללימוד עצמי, אתר אינטרנט ופורום פעיל.
ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי!
מורים יכולים ללמוד על חשבון גמול השתלמות!

מסלולי לימודים
קורס מוהלים (עכו בלבד)
קורס מוהלים לערבים (רמלה, חיפה, באר שבע וירושלים)
קורס ניקור (ירושלים בלבד)

לימודים במכון אליה
בשל אילוצי החיים המודרנים, עול הפרנסה והעובדה שאין היצע של לימודים מעמיקים יותר, נאלצים רבים מבוגרי הישיבות להסתפק בלימודי תורה שטחיים. מכון אליה מהווה בית ללימודי הלכה ויהדות, ומציע מסגרת לימודים קבועה, שלא תשמש רק קביעות בתורה, אלא תהווה מסגרת רוחנית ולימודית ברמה גבוהה. לימודים במכון אליה מקנים ללומדים בו עומק וידע בהבנת התורה, כמו גם חוויה רוחנית מעמיקה. המכון מציע מספר כיתות לימוד במגוון תחומים הלכתיים ומסמיך את התלמידים במקצועות הנלמדים. במקום נידה איסור והיתר כמו גם שחיטת עופות ובהמות.

במכון אליה מאמינים שתורה ניתן ללמוד לעומק לא רק במסגרת הישיבה, אלא הדבר מתאים לכל מי שמעוניין בכך ויכול להשקיע זמן ומסירות נפש עבור הלימוד. במטרה לאפשר לבעלי השכלה כללית ואקדמית לפתח את הבנתם וידיעתם בתורה ובהלכה, מציע המכון שילוב של "תורה עם דרך ארץ" - השקעה בתורה, תוך שילוב עם דרך ארץ של עבודה ופרנסה.

תוכנית לימודים מותאמת ונגישה
תכנית הלימודים במכון אליה מותאמת לשעות העבודה של התלמידים, כשהשיעורים מתקיימים לרוב בשעות אחר הצהריים המאוחרות. במטרה להקל על התלמידים ולעודד לימודים בשעות הפנאי, נשלחים לתלמידים דפי מקורות ללימודי עצמי כחזרה על השיעור הקודם וכהכנה לשיעור הבא. כמו כן, הקים מכון אליה אתר אינטרנט, בו יכולים התלמידים למצוא את החומר מהשיעורים - דפי מקורות, סיכומי שיעורים ודפי חזרה. באתר האינטרנט פועל פורום המאפשר לתלמידים להמשיך להיות בקשר בינם לבין עצמם ועם הר"מ, גם מעבר לשעות הלימודים.

מכון אליה מציע לתלמידיו ניסיון רב, הן ברמת הלימוד, הן בחוויה הרוחנית הנלווית ללימודים, והן בהצלחת התלמידים במבחני ההסכמה לרבנות. במכון לומדים אנשי תורה ועבודה ממגוון תחומים, ביניהם רופאים, מורים, תלמידי ישיבה, אנשי מחשבים, רואי חשבון ומהנדסים. רמתם הגבוהה של התלמידים ומחויבותם ללימודים במכון יוצרת מסגרת לימודים ברמה גבוהה בעלת מתח רוחני גבוהה, לתלמידים ולר"מים גם יחד.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ