ייעוץ לימודים חינם!

בית הספר עוצמת הרכות

המוסד היחיד המסמיך בשיטת עוצמת הרכות!

בית הספר עוצמת הרכות מציע מגוון מסלולים להכשרת מטפלים מקצועיים בשיטת עוצמת הרכות.

מטרת הלימודים בקורסים
לימודים בבית הספר מקנים לתלמידים הכשרה מקצועית מעמיקה ורחבה בתחומי הפסיכותרפיה הגופנית בגישה היחודית של עוצמת הרכות, המובילה אותם לחוות התפתחות אישית מעצימה. עוצמת הרכות היא גישה לחיים ושיטת טיפול בגוף - נפש, דרך שמחה והנאה, נענוע עדין של הגוף בקצב פעימות לב - עוזר להרגעה, איזון וריפוי טבעי.

מפתחת השיטה
בית הספר להכשרת מטפלים מקצועיים בשיטת עוצמת הרכות (ע"ר) פועל בראשותה והדרכתה של ד"ר טובי בראונינג, מפתחת השיטה. בית הספר מהווה מודל לימודי חדשני וייחודי ומהווה משפחה חמה ותומכת עבור כל אחד מתלמידיו. 

תכנית הלימודים
תוכנית הלימודים היא תוכנית הוליסטית המחברת את כל הרבדים של גוף - נפש - רוח ושל פיתוח המודעות העצמית והחברתית. לימודים במסלול להכשרת מטפל מתחיל מתקיימים בתל אביב וירושלים ומועברים על ידי מורים שהוכשרו על ידי ד"ר בראונינג, כולם בעלי תואר מטפל בכיר ומנחה סדנה, בעלי ניסיון של לפחות 7 שנות לימוד בבית הספר. לימודים לתעודת מטפל בכיר, מנחה סדנה ומורה נלמדים במושב קדרון ומועברים על ידי ד"ר בראונינג. בין יתרונותיו הרבים, מציע בית הספר חיי חברה עשירים ואירועים רבים בהם מעורבים תלמידים מכל רמות הלימוד. רוב האירועים פתוחים גם לקהל הרחב. כמו כן, מעורב בית הספר במגוון פעילויות התנדבותיות, דבר המהווה חלק בלתי נפרד מההווי ומחווית הלמידה וההעשרה. 

קהל יעד
בית הספר פתוח עבור כל אדם המעוניין לעבור תהליך אישי עם ע"ר, גם אם אין בכוונתו להיות מטפל מקצועי בשיטה.

קורס מטפל מתחיל
לימודים במסלול זה נפרסים על פני 24 חודשים ומתקיימים במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע. בין הנושאים הנלמדים במסלול: טכניקות הפעמה, טכניקות תקשורת כגון: התמקדות, גשטאלט, שפה אותנטית ועוד, מבואות לאוסטיאופטיה, קרניו-סקראל, תזונה, מיומנות הטיפול והעמקת התהליך הטיפולי תוך כדי הפעמה, גוף נפש, יחסי מטפל מטופל , אתיקה מקצועית, אנטומיה ופיזיולוגיה הוליסטית, סוגיות של המטפל ותמיכה להמשך התפתחות אישית ועוד. עם סיום הלימודים יזכו התלמידים בתעודה מטעם המרכז הבינלאומי לשיטת עוצמת הרכות.

בשנתיים הראשונות ילמד התלמיד טכניקות פיזיות וטכניקות תשאול ותקשורת ברוח עוצמת הרכות כמו גם את החיבור בין הטכניקות הפיזיות לפן הפסיכולוגי שבאדם. הלימודים מתקיימים במתכונת של לימודים עיוניים לצד למידה מעשית, ובתום השנתיים יעבור התלמיד מבחן תיאורטי ומעשי ויקבל הכשרה להקמת קליניקה פרטית. לימודי רפואה מערבית הינם חובה לשם קבלת תעודת מטפל מתחיל. השנה השלישית מומלצת לכלל המטפלים המתחילים. בשנה זו יעמיק התלמיד את ידיעותיו בכל הנוגע לפתולוגיות פיזיות ונפשיות, ימשיך לפעול תחת פיקוח בקליניקה לימודית ויגיש פרויקט גמר לצד מבחן מבחן תיאורטי ומעשי.

קורס מטפל מוסמך
לימודים במסלול זה נפרסים על פני 12 חודשים ומתקיימים במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע במושב קדרון. בין הנושאים הנלמדים במסלול: מיומנות הטיפול והעמקת התהליך הטיפולי תוך כדי הפעמה, יחסי מטפל מטופל - משוב טיפולי (העמקת האתיקה הטיפולית), לימוד נתינת סיוע ומשוב למתלמדים כחלק מהמיומנות הטיפולית, אנטומיה ופיזיולוגיה הוליסטית, פתולוגיות אבחון וטיפול במחלות ותסמונות, תרופות: שימוש בתרופות וחיסונים בראיה הוליסטית, דימוי הגוף - השמנה, המחזור הנשי, ניתוחים לשינוי צורת הגוף והשפעתם על האדם ועוד. עם סיום הלימודים יזכו התלמידים בתעודת מטפל מוסמך מטעם המרכז הבינלאומי לשיטת עוצמת הרכות. אין ללמוד למוסמך מבלי לעבור את המסלול של השנתיים הראשונות.

קורס מטפל בכיר
לימודים במסלול זה נפרסים על פני 12 חודשים ומתקיימים במתכונת של יום לימודים אחד בשבוע במושב קדרון. בין הנושאים הנלמדים במסלול: העמקת מיומנות הטיפול בתשאול ובתקשורת, לימוד נתינת סיוע ומשוב למתלמדים כחלק מהמיומנות הטיפולית, לימוד טכניקות הפעמה נוספות והתאמתם לצרכים הספציפיים של האדם, התמחות בתחומים ספציפיים כמו טיפול בחולים שיקומיים, טיפול לפני ואחרי ניתוחים או בדיקות חודרניות, סיוע לעוברים כימותרפיה, לימוד מכירות, טלמרקטינג, ארגון וניהול, השפעת הביוכימיה (אנדורפין, סרוטונין, דופמין ועוד) על התנהגות האדם (לחץ הנאה ועוד), פתולוגיות אבחון וטיפול: חרדה, דיכאון, מחלות קשות ועוד.

עם סיום הלימודים יקבלו התלמידים תעודת מטפל בכיר מטעם מרכז עוצמת הרכות. אין אפשרות ללמוד לתעודת מטפל בכיר מבלי לסיים את המסלול למטפל מוסמך. קיימת אפשרות להמשיך ללימודי מנחה סדנה והסמכה להוראה בשיטה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ