ייעוץ לימודים חינם!

הקשר שבין פסיכומטרי למבחני IQ

האם יש קשר בין ציון פסיכומטרי ואינטליגנציה?

אז מה באמת הקשר שבין הבחינה הפסיכומטרית למבחני איי-קיו? מצד אחד, אין ספק שגם עם מנת משכל ממוצעת ניתן להצליח יפה מאוד בפסיכומטרי. מצד שני, די ברור שבעלי מנת משכל גבוהה במיוחד לא צפויים להתקשות בפסיכומטרי. נכון, כל הזמן אנחנו דואגים להגיד לעצמנו ולאחרים שאין שום קשר בין פסיכומטרי לבין מנת משכל IQ)). אוקיי - יכול להיות שבאמת אין קשר. אבל בכל זאת, למה שלא תנסו בעצמכם לבדוק אם יש קשר או לא. תעשו כמה מבחנים. הכי הרבה תגלו שאתם ממש, אבל ממש חכמים. והכי גרוע... טוב לא משנה. אתם לא חייבים לספר לאף אחד. המבחנים לעיל מוצגים בשפה האנגלית, ובחלקם אף מודגש כי אם זו אינה שפת האם שלכם, אתם צפויים לקבל ציון נמוך מזה שהייתם מקבלים אילו הייתם נבחנים בעברית. קחו זאת בחשבון.
מידע נוסף:
פתיחה

ריכזנו עבורכם כמה מבחני IQ שאפשר לעשות בחינם

1. אגודת ה- IQ העולמית. אם תוציאו מעל 124 תוכלו להיות חברים באגודה...
2. המבחן של IQTest.com - טוענים כי יש בידם את המבחן הטוב והמדויק ביותר.
3. המבחן של Intelligence - מבחן קצר (וקולע??...)
4. Funeducation - כולל שאלות מילוליות ושאלות של תפיסה מרחבית.
5. IQ Comparison Site - אתר המשווה בין מבחני IQ מסוגים שונים. מאד מקיף. בין השאר תוכלו למצוא טבלה המשווה בין ציוני SAT לציוני IQ. ה- SAT הוא הפסיכומטרי האמריקאי, והציון המקסימלי בו הוא 1600. 800 עבור מילולי ו- 800 עבור כמותי. בקיצור, את הציון הפסיכומטרי שלכם תכפילו פי שתיים כדי לקבל את ציון ה- SAT שלכם (פחות או יותר...).
6. למשוגעים לדבר בלבד: Uncommonly Difficult IQ Tests - שזה בדיוק כמו שזה נשמע. אוסף גדול מאוד של מבחני IQ לא כל כך שגרתיים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ