ייעוץ לימודים חינם!

מה מתאים לך ללמוד?

איזה טיפוס אתה?

מתלבט מה מתאים לך ללמוד? מתקשה לקבל החלטה? התייעצת עם הקרובים אליך וכל אחד אומר משהו אחר? אתה יכול להיעזר בתיאורית הטיפוסים של הפסיכולוג ג'ון הולנד. קבלת ההחלטה מה ללמוד הינה החלטה גורלית ומשמעותית בחיי כל אדם, בנקודה זו אתה בוחר את הכיוון בחיים שלך.

על מנת לבצע את ההחלטה הטובה ביותר הכי חשוב הוא שתכיר את עצמך על הצד הטוב ביותר. אתה יכול להיעזר בשיטה של הפסיכולוג ג'ון הולנד אשר חילק את עולם מקצועות הלימוד והתעסוקה לפי שישה טיפוסי אישיות שונים, ושילובים שונים שלהם. לפי הולנד, כל אחד מאיתנו הוא בעיקר אחד מאלה (או כמה מאלה): בעמוד זה תוכל ללמוד מה מאפיין את ששת הטיפוסים האלו ועל סמך זאת למצוא את המקצוע המתאים לך.

מידע נוסף:
פתיחה

הטיפוס הריאלי – המכונה גם "איש עשייה"

תכונות המאפיינות את הטיפוס הריאלי: עצמאיות, יציבות, עקשנות, פרקטיות וכדומה. חומי עניין: ספורט, עבודות יד, משימות חוץ, מכונות, כלים, בנייה ושיפוץ. מעלות ויתרונות: יציבות, התמדה, יעילות, אמינות. הטיפוס הריאלי נוטה להעדיף משימות פרקטיות, טקטיות, פיזיות או מכניות, כולל עבודה "עם הידיים".

פתיחה

הטיפוס החקרן – המכונה גם "איש חושב"

תכונות המאפיינות את הטיפוס החקרן: אינטלקטואל, מתבונן פנימה אל הנפש, סקרן ורציונאלי, אנליטי ולוגי. תחומי עניין: פתרון בעיות, צפייה וחקירה, עיצוב ותכנון, מדע. מעלות ויתרונות: חכמה, אנליטיות, סקרנות, בעל תובנות. הטיפוס החקרן נוטה להעדיף עריכת ניסויים, פתרון בעיות, עריכת מחקרים.

פתיחה

הטיפוס האמנותי – המכונה גם "איש יוצר"

תכונות המאפיינות את הטיפוס האמנותי: יצירתיות, אינטואיטיביות, רגישות, יכולת ביטוי גבוהה, מקוריות, חדשנות, ראש פתוח. תחומי עניין: אומנות, מוסיקה, תיאטרון, אנשים, תרבויות. מעלות ויתרונות: יצירתיות, כושר ביטוי, מקוריות, עצמאיות. הטיפוס האמנותי נוטה להעדיף עיסוק ביצירה ובדמיון, לעבוד עם רעיונות ולפתח קונספטים.

פתיחה

הטיפוס החברתי – המכונה גם "איש עוזר"

תכונות המאפיינות את הטיפוס החברתי: נדיב, סובלני, אכפתי, עוזר, חברותי. תחומי עניין: מוסיקה, קריאה, דת, חינוך, קהילה, פעילויות חברתיות. מעלות ויתרונות: משתף פעולה, חברותי, עוזר לזולת, נאמן. הטיפוס החברתי נוטה להעדיף עבודת צוות, עזרה לאחרים, לימוד או טיפול, בניית יחסים.

פתיחה

הטיפוס היזמי – המכונה גם "איש משכנע"

תכונות המאפיינות את הטיפוס היזמי: הרפתקני, אמביציוזי, אסרטיבי, בעל מוטיבציה, אופטימי ובעל ביטחון עצמי. תחומי עניין: פוליטיקה, כלכלה, מנהיגות, אתגרים, תחרותיות, משא ומתן. מעלות ויתרונות: דומיננטי, אסרטיבי, ביטחון עצמי, אנרגטי, דינמי, בעל שאיפות. הטיפוס היזמי נוטה להעדיף עבודה נהולית, לקיחת סיכונים וסביבה תחרותית.

פתיחה

הטיפוס הקונבנציונאלי – המכונה גם "איש מאורגן"

תכונות המאפיינות את הטיפוס הקונבנציונאלי: שמרנות, יעילות, שמירה על סדר וארגון, ירידה לפרטים ויסודיות. תחומי עניין: ארגון, אוספים, שמירת מזכרות, חשבונאות ומספרים. מעלות ויתרונות: תשומת לב לפרטים, שקדנות, יעילות, פרקטיות, שיטתי. נוטה להעדיף משימו שניתנות למדידה כמותית ועבודה לפני נהלים ידועים מראש.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ