ייעוץ לימודים חינם!

גלריה אגוזי

קורסים בנושא אספנות, הערכת אומנות ועתיקות

יריב אגוזי הוא מומחה בתחום האמנות, האספנות והעתיקות, ומרצה מיומן ומנוסה. בית הספר שהקים בגלריה אגוזי בתל אביב מציע לימודי שמאות, אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות, המתקיימים בהנחייתו של יריב אגוזי יחד עם מיטב המומחים בארץ.
הלימודים מתקיימים בתל אביב!

מסלולי לימוד
קורס הערכת אומנות ועתיקות

אודות הקורס
קורס אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות הוא הקורס הגדול, המקצועי והמקיף ביותר הנערך כיום בישראל. לימודים בקורס זה נפרסים על פני 27 מפגשים, הכוללים גם סיורים לימודיים. הקורס מהווה שילוב ייחודי בין הפן המעשי (סדנאות, הדגמות חיות וסיורים) לידע עיוני במגוון תחומים. בוגרי הקורס ירכשו כלים מקצועיים להערכה אמנותית וכספית של יצירות אמנות, תכשיטים, עתיקות וחפצי ערך ולזיהוי וניתוח פריטי אמנות פלסטית ואמנות דקורטיבית לפי תקופות, סגנונות, מאפיינים ורמות מחירים שונות. בוגרי המסלול ירכשו ידע מקצועי לניתוח שוק האמנות בישראל ומגמותיו: קניה, מכירה, הערכה, שמאות, מגמות שוק ועוד. במסגרת הקורסים השונים המתקיימים בגלריה אגוזי, מתקיימים סיורים בהדרכת מומחי ביה"ס בחנויות לעתיקות, גלריות, בתי אספנים מיוחדים, שווקים ומוזיאונים.

בין הנושאים הנלמדים בקורס
סגנונות באומנות דקורטיבית ומאפיינים תקופתיים, השורשים מהם צמחו הסגנונות שאפיינו את עיצוב הפנים בתקופות השונות, כלי חרסינה ופורצלן עתיקים, כלי כסף עתיקים, יצירות אומנות דקורטיבית מאמייל, נחושת, שיש, לכה, זכוכית וברונזה, ציור ישראלי ובינלאומי, שטיחים ואריגים עתיקים, ריהוט עתיק תקופתי, פריטי יודאיקה וחפצי בצלאל, גמולוגיה, יהלומים ואבני חן ותכשיטים עתיקים, כמו גם פריטי אמנות דקורטיבית מתקופת הארט נובו והארט דקו, אומנות סינית ויפנית עתיקה ועוד.

סגל המרצים
צוות המרצים של גלריה אגוזי מונה את מיטב המומחים בתחומי האומנות והעתיקות, חלקם נחשבים לבולטים בתחומם בארץ, ביניהם אוצרי מוזיאונים וגלריות, סוחרי אומנות ועתיקות, אספנים שמאי חברות ביטוח, אמנים, משחזרים (רסטורטורים) מהוותיקים בתחום. כל ההרצאות בקורס הינן הרצאות פרונטליות המלוות במצגות דיגיטאליות מצולמות ובהדגמות מעשיות על חפצי אומנות, תכשיטים ועתיקות מאוספי הגלריה ובית המכירות הפומביות. בכל הרצאה מחולק לתלמידים תקציר נרחב ובו כל החומר שיועבר על ידי המרצה, מה שמייתר את הצורך לכתוב בזמן השיעור, והתלמידים מתפנים לחוות את השיעור מבחינה ויזואלית ומבחינה מעשית בסדנאות.

תעודות והסמכות
בית הספר של גלריה אגוזי מעניק הכוונה מקצועית לבוגריו המעוניניים להמשיך ולעסוק בתחומי הלימוד. עם סיום הלימודים תוענק לבוגרי המסלול תעודה רשמית של בית הספר להערכת אמנות ועתיקות של גלריה אגוזי.

אודות יריב אגוזי
יריב אגוזי עוסק בתחומי האומנות, האספנות והעתיקות משנת 1983, ומשנת 1991 ועד היום לימד באינספור בתי ספר ומכללות ללימודי אומנות והערכת עתיקות, וצבר ידע רב, הן כמומחה מוביל בתחום והן כמרצה מיומן ומנוסה. רבים מהעוסקים בתחומי המסחר, האוצרות, השמאות והערכת אמנות ועתיקות בארץ הינם תלמידים לשעבר של יריב אגוזי.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ