ייעוץ לימודים חינם!

דיאלוג - בית הספר לשפות

קורס ערבית תקשורתית

בית הספר לשפות דיאלוג, הפועל כחלק ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, מציע לימודים במסגרת קורס ערבית של אמצעי התקשורת (עט"ר - עיתונות, טלוויזיה, רדיו).
הלימודים מיועדים לגילאי 18 ומעלה. קורס זה אינו מוכר לצרכי גמול והשתלמות.
לדיאלוג סניפים שונים ברחבי הארץ: רעננה, ראשל"צ, פ"ת, תל אביב, חיפה, ירושלים, אשדוד ומודיעין. יש להתעדכן מול המכללה היכן ניתן לרכוש הכשרה זו!


השפה הערבית
השפה הערבית של אמצעי התקשורת משמשת את כל דוברי הערבית, והיא השפה העיקרית בספרות ובאמצעי התקשורת. השפה היא אחידה ומשמשת גם כשפת התקשורת בין משכילים בארצות ערב.

תכנית הלימודים
לימודי ערבית של אמצעי התקשורת מכוונים להצגת שטף ודיוק בדיבור השפה הערבית הספרותית, תוך פיתוח מיומנויות דיבור ושיפורן ומיומנויות בהבנת הנקרא והבנת הנשמע.  קורס ערבית של אמצעי התקשורת בבית הספר לשפות דיאלוג מסייע לתלמידים להבין את שידורי החדשות ברדיו ובטלוויזיה, ומכשיר אותם לקרוא חומר מקביל בעיתונות הערבית בתחומי המדיניות, הביטחון, הכלכלה והחינוך. 

רמות הלימוד והתכנים הנלמדים
נושאי הלימוד בקורס נחלקים למגוון רמות: מתחילים, ביניים ומתקדמים. ברמת לימוד מתחילים נלמדות אותיות האלף בית הערבי וכן הטיית השם והפועל על כל זמניו. בנוסף, לומדים המשתתפים בקורס כללים דקדוקיים ותחביריים עיקריים להבנת משפט בערבית ספרותית, ורוכשים יכולת לנהל שיחות בסיסיות בשפה הספרותית לצד קריאת קטעים העוסקים בביקורי אישים ואירועים מדיניים ורכישת אוצר מילים, הקשור לשפת העיתונות, הטלוויזיה והרדיו.

ברמות ביניים ומתקדמים נלמד הפועל על עשרת בנייניו, ומורחבים הנושאים התחביריים לבניית משפט מורכב. כמו כן, מורחבים אוצר המילים והביטויים באמצעי התקשורת השונים לצד קריאת פרקים מקיפים ומתוחכמים יותר בשפה, וזאת במטרה להעשיר את אוצר המילים מבחינת צירופים, ניבים ופתגמים ולשפר את יכולת הדיבור בערבית הספרותית.

תנאי קבלה
מבחן מיון לקביעת רמת הידע (לא נדרש לקורס ברמת מתחילים, נוכחות ב 80% מהמפגשים.

משך הלימודים
לימודים במסגרת קורס ערבית של אמצעי התקשורת בדיאלוג, בית הספר לשפות, מתקיימים במתכונת של 3-4 חודשי לימוד היקף 60 שעות לימוד.

תעודות והכשרות
על מנת לסיים את הקורס בהצלחה ולקבל תעודת גמר, על המשתתפים לעמוד ב- 80% נוכחות מכלל המשתתפים. עם סיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודה מטעם דיאלוג - בית הספר ללימוד שפות מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה לבוגרים, שיעמדו בדרישות הפדגוגיות.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים