ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המרכז להשתלמויות אוניברסיטת בר אילן

קורס הנחיית קבוצות ופיתוח מנהיגות ומצוינות

המרכז להשתלמויות בר אילן מציע לימודים במסגרת קורס הנחיית קבוצות ופיתוח מנהיגות ומצוינות, תחת ריכוזו האקדמי של מר הארי גוטסדינר.

מטרת הלימודים בקורס
קורס הנחיית קבוצות ופיתוח מנהיגות ומצוינות נועד לפתח מיומנויות לאנשי מקצוע מתחומים שונים להנהיג ולהנחות קבוצות בארגונים פרטיים, ציבוריים ובקהילה. בנוסף, התלמידים בקורס נהנים משיכלול והעשרה של מיומנויות ותובנות חברתיות תוך מתן דגש על הנחייה ומנהיגות בקבוצה.

קהל יעד
לימודי הנחיית קבוצות ופיתוח מנהיגות ומצוינות מיועדים לאקדמאים מתחומים שונים ו/או בעלי הכשרה מקבילה, בעל זיקה למנהיגות, אשר מבקשים לפתח מיומנויות בהנחיית קבוצות ולהעמיק את התמצאותם בתהליכים אנושיים בסיסיים - ברמת הפרט, הקבוצה והארגון. על התלמידים להיות בעלי מוכנות להתמודד עם לקיחת אחריות על הלמידה האישית, תוך התבוננות עצמית ונחישות לטפח מצוינות אישית וקבוצתית. הקורס מיועד לבעלי תואר ראשון לפחות ו/או הכשרה מקבילה ומותנה בהשתתפות במפגש מיון והערכה.

תכנית הלימודים
עמוד השדרה של הקורס הינה קבוצה דינאמית - דידקטית (Tgroup) המתפתחת לאורך כ- 40 פגישות (בקבוצה של עד 24 משתתפים). החל מהשליש השני של הקורס, ישתתפו התלמידים גם בקבוצה קטנה, אינטנסיבית, של עד 14 משתתפים. לימודים בקורס מתקיימים באופן התנסותי, הדורש מהתלמידים להתמודד בצורה בונה עם מגוון לחצים, המהווים חלק מהותי בסוג זה של למידה. קורס הנחיית קבוצות ופיתוח מנהיגות ומצוינות כולל 3 סדנאות, תוך קבלת משוב מעמיק.

מעבר ללמידה ההתנסותית, יהיה על הלומד להתמודד עם חומרים אקדמיים הרלוונטיים להבנת האדם, הקבוצה והארגון. בנוסף, יהיה עליו להכין מספר מצומצם של עבודות תיאורטיות, בהיקף מוגבל. בין נושאי הלימוד בקורס: תרומת המדעים החדשים להבנת הקבוצות והמנהיגות. התיאוריה הכללית של מערכות, תורת המורכבות, מודלים של הבדלים בינאישיים, מודלים של מצוינות אישית, קבוצתית וארגונית, מודלים של התפתחות תודעתית ברמה הפסיכו-סוציולוגית, טיפול במצבי משבר וקונפליקט, פסיכולוגיה של השינוי ושל האימון (coaching), שלבים התפתחותיים, כוחות בסיסיים וסינרגיה בקבוצה, פונקציות הנחייה, טיפול במשברים טיפוסיים בקבוצה והסדנה ככלי התערבותי בפיתוח אישי  בפיתוח מנהלים ובייעוץ ארגוני.

משך הלימודים
לימודים בקורס הנחיית קבוצות ופיתוח מנהיגות ומצוינות במרכז להשתלמויות בר אילן נפרס על פני 340 שעות אקדמיות, מתוכן 60 שעות פרויקט. הלימודים יתקיימו בימי ב', בין השעות 16:15-22:00.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים