ייעוץ לימודים חינם!

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב

קורס אמנות, רישום וציור

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב מציעה לימודי אמנות, רישום וציור במסגרת קורס הכולל את כל הטכניקות העכשוויות והמסורתיות של הציור והרישום כאמצעי ליצירת אמירה אמנותית אישית. הקורס כולל סדנאות חוויתיות ומטפח יצירה מתוך קשר לסביבה, לתרבות ולשיח האמנותי העדכני.
המכללה קיבלה אישורי גמול השתלמות לעובדים במגזר הציבורי ועובדי הוראה!
המכללה ביטוי ממוקמת במתחם הבורסה, רמת גן, קרוב לתחבורה ציבורית!

מטרת הלימודים
לימודי אמנות פלסטית בנויים על ההנחה שהציור, הרישום והפיסול קשורים ומשולבים ביניהם באופן אינטגרלי ומהווים בסיס הכרחי לידע כולל באמנות עכשווית. הקורס נועד להקנות ידע במקצועות האמנות, תוך היכרות עם כל הכלים הטכניים, הידע התיאורטי והמעשי הנדרשים בעבודתו של האמן בן זמננו. התלמידים בקורס ילמדו את עקרונות היסוד של השפה החזותית ויכירו לעומק את השפות האמנותיות והחזותיות, כך שלבסוף יוכלו לפתח שפה אמנותית אישית משלהם. 

במסגרת הלימודים יקבלו התלמידים הנחייה המותאמת לצרכים היצירתיים האישיים שלהם, יכירו את השיח המקומי והבינלאומי, ילמדו את האמנות העכשווית, יעמיקו בצפייה והבנת אמנות מודרנית ופוסט מודרנית וידעו להתייחס לאמנות בת זמנם בצורה רחבה וידענית. הלימודים שומרים על איזון בין תחומי האמנות המסורתית כמו רישום ופיסול קלאסי, לבין התחומים העכשוויים כמו ווידאו-ארט ומיצב, תוך נתינת אפשרות לסטודנט למצוא את האמירה האמנותית האישית שלו.

משך הלימודים ומתכונתם
קורס ציור, רישום ואמנות במכללת ביטוי מתקיים במתכונת של מפגשים חד שבועיים בני 4 שעות אקדמיות כולל מפגש, ונפרס על פני 120 שעות אקדמיות. במהלך הקורס ירכוש התלמיד את היכולת לשלב בין התבוננות, ביצוע וביקורת.

קהל יעד
לימודי האמנות מיועדים למעוניינים בלימודים נקודתיים המורכבים מקורסים בודדים. תכנית הלימודים מותאמת אישית לכל תלמיד וקצב ההתקדמות ייקבע במשותף עם ראש המחלקה וההנהלה.

תכנית הלימודים לשיעורי רישום
שיעורי הרישום בקורס מתמקדים בהקניית מיומנויות מקצועיות, הבנה של חלל, נפח, פרופורציות ושאלות תפיסתיות ומושגיות הקשורות לעבודת הרישום. במהלך השיעורים ילמדו התלמידים אודות תהליכים הקשורים בהתבוננות, בתפיסת האובייקט ובחוויה הרגשית שפועלים על הרשם. כמו כן, שיעורי הרישום יאפשרו לתלמיד להיות מודע לפעולות גופו ככלי רישום, להכיר רישומים של יוצרים, לנתח את עבודותיהם, לרכוש יכולת להבין טקסט ויזואלי תוך דגש על הפער בין הראייה הפיזיקלית להבנה הפסיכולוגית, לתרגם חלל תלת מימדי לדו מימד ועוד.

לאורך השנה ינהלו התלמידים יומן רישום אישי על מנת שיפתחו שפת רישום אישית זמינה, יפתחו נושאים אישיים וכתב יד אישי. כמו כן, כוללים שיעורי הרישום רישום מתוך התבוננות במודל חי, דומם ואחר על גבי דפים ומצעים שונים במגוון כלים - עיפרון, גרפיט, טוש, דיו, גיר, מכחול יבש עם שמן, עט, צבעי מים ועוד, כל זאת לצד הנחיה אישית וקבוצתית.

תכנית הלימודים ללימודי ציור
לימודי הציור כוללים מגוון אופני לימוד, התייחסויות ועמדות הקשורות ליצירה הדו מימדית. שיעור הציור הינם שיעורי סדנה בהם עובדים התלמידים בכיתה בהדרכת מורה. במהלך השיעור יתמקדו התלמידים בניתוח, ביקורת ודיאלוג סביב עבודת התלמידים ועבודות אמנים. דגש יושם על הכרת השיח האמנותי, שפה ציורית, תוכן וצורה, טכניקות ותפיסת צבעים ועוד. בבסיס תכנית הלימודים עומדת תורת הצבע כפי שהתפתחה ב- 150 השנים האחרונות.

התלמיד יכיר דרכי הבעה שונות של אמנים מתולדות האמנות, ההיסטורית והעכשווית, באמצעות ספרים, וידאו וביקור בתערוכות. בין נושאי הלימוד: הצגת שבעת הזוגות של ניגודי הצבעים לפי איטן, הקשר בין צורה וצבע, צבע וקומפוזיציה, בדיקה של הבעות בצבע, בחינת הצבעים ויצירת תחושות, סוגי מחברים, צבע ואור, צבע כחומר, קולאז', החיבור אל הצילום ועוד.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ