ייעוץ לימודים חינם!

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב

תואר ראשון בעיצוב פנים של האו"פ

מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב מציעה לימודים במגמה ירוקה לעיצוב פנים בשילוב עם תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה.
מכללת ביטוי ממוקמת במתחם הבורסה, רמת גן, קרוב לתחבורה ציבורית!

עיצוב הפנים
עיצוב פנים הוא תחום מרתק ומולטי דיסציפלינארי, שגבולותיו אינם ניתנים לצפייה מראש והפוטנציאל שבו פתוח לרווחה. מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב מאמינה כי יש לחתור לחיים בהם צרכי הילדים והנכדים מתמלאים, ואשר במהלכם לא מתבצעת כל פגיעה ביכולת הילדים והנכדים. האמונה מתבססת על פתגם אינדיאני עתיק, לפיו: "אין אנחנו מורישים את אדמתינו לבנינו, אלא מלווים אותה מהם לתקופה קצרה". צוות ההוראה במגמת עיצוב פנים במכללת ביטוי רואה במארג חיינו גורם המשפיע, הן באופן ישיר והן בעקיפין, על כלל היצורים החיים בעולם, ולכן יש לשאוף לחיים לצד גילוי ערכם האותנטי של הדברים אשר תורמים לקיומנו. לימודי עיצוב פנים במכללת ביטוי מתבססים על תפיסה המשלבת בין סביבה, יצירה, תרבות, פילוסופיה ואמנות.

מטרת המסלול
המסלול הירוק לעיצוב פנים בשיתוף האוניברסיטה פתוחה מעניק ללומדים בסיס יציב ועשיר לביטוי אישי ולכיווני מחשבה בעולם הדינאמי, תוך התמקדות באקולוגיה ובסביבה לעיצוב החללים הפנימיים. במהלך לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים במכללת ביטוי מתחברים הסטודנטים למטעניהם האישיים, ומקבלים הדרכה גמישה, תומכת ורבת פנים לצורך עשייה אישית. כמו כן, הלימודים מעודדים פיתוח יצירתי ומקורי והקניית כלים ואמצעים רבים ללומדים. לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים נועדו להכשיר אדריכלי פנים להתמודד עם העולם הפנימי של כל יוצר וכן לציידו בכלים להתמודד עם האתגרים של תעשיית העיצוב.

תכנית הלימודים
לימודי עיצוב פנים במכללת ביטוי לאמנות ועיצוב משלבים בין סדנאות מעשיות ובין שליטה בתוכנות מחשב מהמתקדמות בעולם, דבר המאפשר לסטודנטים לעבוד בעיצוב פנים כבר בתום מסלול הלימודים במגמה. במהלך הלימודים ניתן דגש על פיתוח שפה אישית ושכלול היכולת לספק פתרונות יצירתיים, החל משלב הרעיון הראשוני ועד לשלב התכנון. סגל המרצים של המכללה כולל מעצבי פנים ואדריכלים מהטובים בשוק וכן מרצים ללימודי תיאוריה מהאוניברסיטה הפתוחה. בנוסף, יהנו הלומדים במכללת ביטוי מסדנאות אורח בהשתתפות אדריכלים בולטים ומעצבי פנים מובילים וייצאו לסדנא חווייתית במדבר הישראלי. בנוסף,יתנסו הסטודנטים בעיצוב פנים של חללים פנימיים, מבנים, חלונות ראווה, עיצוב חנויות ועיצוב מבני ציבור, ויתמודדו עם סוגיות קונספטואליות, אומנותיות, עיצוביות, אקולוגיות ועוד.

מטרות התכנית
לימודי תואר ראשון במכללת ביטוי לאמנות ועיצוב מכשירים את הלומדים לראייה אקולוגית נרחבת, ובמהלכם ייעשה שימוש בחומרים ובמשאבים מקומיים, כמו: אוורור ותאורה טבעיים. כמו כן, יעסקו הסטודנטים בנושאים כגון: חומרים "חכמים", מחזור חומרים, מינוף אנרגית הרוח, אנרגית השמש, אסתטיקה ירוקה, שימוש מבנים, חומרים קומיים, חומרים שאינם דורשים הובלה מזהמת ועוד. לימודים במסלול זה נפרסים על פני 4 שנים, ובסיומם יקבלו הבוגרים, שיעמדו בדרישות הפדגוגיות, תואר ראשון בעיצוב פנים של מכללת ביטוי בשיתוף על האוניברסיטה הפתוחה, ויצאו עם ניסיון תיאורטי ופרקטי עשיר. במהלך השנה הראשונה והשנייה יתקיימו שלושה מפגשים בשבוע בין השעות 9:00-17:30, אשר יכללו עבודה פרקטית בסטודיו, בשנה השלישית והרביעית יתקיימו 3 מפגשים, בדומה לשנתיים הקודמות, אשר במסגרתן יעסקו הסטודנטים בהנחייה פרטנית ובפרויקט גמר.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ