ייעוץ לימודים חינם!

בינה - האקדמיה לרפואה משלימה

מסלול רב-שנתי בנטורופתיה

בינה - האקדמיה לרפואה משלימה מציעה מסלול רב-שנתי בנטורופתיה. מגמת נטורופתיה הינה אחת משתי המגמות האינטגרטיביות העיקריות ברפואה המשלימה, הנלמדות ב"בינה" האקדמיה לרפואה משלימה.
 
היסטוריה
היפוקרטס נחשב לאבי הרפואה המודרנית אמר את המשפט הידוע: " נפש בריאה בגוף בריא". זוהי ראיית האדם כשלמות אורגנית ללא הפרדה בין הגוף לנפש. כאן שורשיה הפילוסופיים של הרפואה הנטורופתית, אשר צמחה מתוך שיטות ריפוי טבעיות שונות שחלקם מוכרות משימוש רפואי לפני שנים רבות, בעמים ותרבויות שונות.
 
מטרת הנטורופתיה
מטרתה של הנטורופתיה היא למצוא את הגורם היסודי למחלה או הפרעה מסוימת ולטפל בו ולא בסימפטום. כוונתו של הנטורופת הינה לטפל בשורש הבעיה ולא לדכא סימפטומים שונים. מטרתה של מגמת הנטורופתיה ב"בינה" האקדמיה לרפואה משלימה היא לחנך נטורופתים על פי העקרונות הנ"ל על מנת להוציא דור חדש של מטפלים המיישמים את דבריו של היפוקרטס ומהווים אבן בניין לרפואה הטבעית- רפואת העתיד.
 
מבנה המסלול
תוכנית רב שנתית, ערוכה בצורה מודולרית וגמישה עד כמה שניתן. מטרת התוכנית היא לתת לסטודנט את מירב הידע הקונבנציונאלי וההוליסטי, אשר יעטוף את מכלול התכנים הנדרשים בתחום הרפואה המערבית והרפואה הסינית, התזונה ההוליסטית ושיטות תומכות בלימודים עיונים ולימודים חוויתיים - ובכך להכשיר ולצייד את הסטודנט ביכולת טיפולית קלינית ואיבחונית.
 
נושאי הלימוד
קורסים מערביים בסיסים, קורסים מערביים מתקדמים, לימודי תזונה קלינית הוליסטית, רפואה טבעית – נטורופתיה, צמחי מרפא מערביים-חד שנתי, שיטות אבחון וטיפול במגע חד שנתי – לבחירה (רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסויי), רפואה סינית-חד שנתי, התנסות קלינית קורסי העשרה.
 
משך הלימודים
זוהי תוכנית רב שנתית, הנפרשת על פני 3032 שעות לימוד לכל הפחות.
 
דרישות לימודים
עמידה ב 250 שעות התנסות קלינית, נוכחות חובה ב 80% מהלימודים, הצלחה בכל מבחני מקצועות המגמה, הגשת עבודות לפי דרישות המורים, הגשת עבודת גמר בנטורופתיה והרצאה על הנושא.
 
תעודות והכשרות
בסיום לימודי נטורופתיה בהצלחה התלמיד זכאי לקבל תעודת הסמכה כנטורופת - N.D המוכרת מטעם ארגון הנטורופתיים בישראל. בנוסף לכך זכאי כל סטודנט בסיום מסלול מקצועי מסוים כגון: תזונה, ארומתרפיה, צמחי מרפא ועוד לתעודה מקצועית בהתאם. לסטודנטים ובוגרים תינתן האפשרות לעמוד בדרישות לקבלת תוארים אקדמיים בינלאומיים בנטורופתיה. סטודנטים ובוגרים אשר יעמוד בדרישות, יקבלו תארים אקדמיים (ראשון, שני ושלישי) בינלאומיים בנטורופתיה.
 
*ניתן לפרוס לימודים אלו על פני ארבע שנים ויותר, בהתאם ליכולת המערכת ובהתאם להכשרה איתה מגיע הסטודנט.
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ