ייעוץ לימודים חינם!

בינה - האקדמיה לרפואה משלימה

קורס צמחי מרפא מערביים

בינה - האקדמיה לרפואה משלימה מציעה מסלול דו שנתי בצמחי מרפא מערביים.
מגמת צמחי מרפא מערביים כוללת מספר מקצועות המשתלבים לחטיבה משולבת ומגובשת העומדת בפני עצמה, מיחד, ומהווה נדבך חשוב והכרחי במקצוע הנטורופתיה בכלל. רפואת הצמחים היא הרפואה העתיקה ביותר, אשר התפתחה בתרבויות שונות באופן בלתי תלוי בכל ארץ או אזור מגורים, כשהתרופות נלקחו בעיקר מהצמחים המקומיים.

בני האדם למדו להעריך את סגולות המרפא של הצמחים, להשתמש בהם כדי לשמור על בריאותם וכדי לטפל בחוליים ומכאובים. הידע עבר בכל התרבויות, ממורה לתלמיד, בתי ספר נפתחו, ולימודי צמחי המרפא היו נושא מרכזי. כיום כל מטפל הוליסטי עושה שימוש בצמחי מרפא בשילוב טכניקות ריפוי נוספות.
 
דר' אדוארד באך - ממציא ומייסד השיטה, הכיר בכך שמתח ממושך הנובע מכעס, פחד או דאגה מחליש את מערכת החיסון, והגוף עלול להיות טרף לזיהומים או מחלות. הוא אף נוכח לדעת שהתייחסותו של האדם למצב הרגשי משפיע על חומרת המחלה, ואנשים אשר סובלים מאותה מחלה, הינם בעלי קווי אישיות דומים. עפ"י באך אין להתייחס למחלה אלא לאישיותו של האדם, שכן המחלה הנה גיבוש וביטוי של מצב רגשי של האדם.

פרחי באך כוללים 38 פרחים המחולקים ל-7 קטגוריות ראשיות של מצבים רגשיים. פרחים אלה מאזנים מצבים של חוסר הרמוניה בהיבטים נפשיים ורוחניים. הם משנים רגשות כמו פחד, דכדוך ושנאה והופכים אותם לאומץ, שמחה ואהבה. בטיפול בפרחי באך מטפלים בצדדים הפנימיים של המחלות בעקיפין דרך הצד האנרגטי, רגשי חיסוני.
 
נושאי הלימוד:
מבנה המגמה: תכנית דו שנתית.
מסלול זה בא לידי ביטוי בשני שלבים של לימוד תאורטי ומעשי.

צמחי מרפא שנה א'הקדמה - מהם צמחי מרפא, תנאי גידול וקטיף, דרישות התקן הבינלאומי, איך עובד פיטותרפיסטחלקי הצמח, חליטות והשריותצורות שימושעזרה ראשונה בצמחי מרפא: פצעים, חתכים, כוויות ועקיצות, לימוד צמחים לפי מערכות כגון מערכת הנשימה העיכול, העצבים, הלב וכלי הדם, יושם דגש על כך שרפואת הצמחים היא חלק מהטיפול הכולל ולכן יינתנו טיפים ותוספות מזון ותזונה וכן המלצות נוספות, רוקחות: צמחי מרפא בשימוש קוסמטיקה טבעית, יישומים רפואיים, קרמים, משחות רפואיות ועוד.המרצה ידריך את התלמידים בעריכת החומר והכנת כרטסת לשימוש בפרקטיקה. כדי להקל על יישום החומר, יערך מבחן אמצע וסוף קורס. לעומדים בדרישות הקורס בפרחי באך בהצלחה תינתן תעודת מטפל בפרחי באך והעומדים בדרישות השנה כולה בהצלחה זכאים לקבלת תעודה מטפל מוסמך בצמחי מרפא, וכן להמשיך לשנה ב'.

צמחי מרפא שנה ב': שנה זו תהיה בעיקרה שנה קלינית, בכל שיעור יוצגו כמה תיאורי מקרה, התלמידים ינתחו כל מקרה וינסו להציג אסטרטגיות טיפוליות. הנושאים שילמדו במהלך הקורס הם:
תשאול, הקשר בין מטפל למטופל. גישות טיפוליות הלכה למעשה, ניתוחי מקרים חיים או יבשים בכיתה והצגת פרויקט שנתי של כל תלמיד בכיתה, השלמת צמחים ופתולוגיות וסיורים בשטח לזיהוי והכרת הצמחים בתחילת ואמצע הקורס, התנסות בכיתה - הכנת טינקטורות וקרמים. מבחן סיום.
 
משך הלימודים ומתכונתם:
מבנה המגמה: תכנית דו שנתית - 590 שעות לימודפרחי באך סה"כ 330 שעות לימוד.ארומותרפיה סה"כ 260 שעות לימוד.
 
תעודות והכשרות:
בקורסים בשנה ב' - צמחי מרפא ב', רפואה מערבית, ארומותרפיה - סה"כ 260 שעות לימוד לעומדים בדרישות הקורס בהצלחה תינתן תעודה - "מטפל בארומתרפיה". העומדים בהצלחה בדרישות המגמה כולל שנה ב' - זכאים לתעודת "מטפל בצמחי מרפא - הרבליסט בכיר. סטודנטים ובוגרים אשר יעמדו בדרישות לתארים אקדמיים בינלאומיים, יקבלו אותם בכפוף לעמידה בדרישות.
 
ניתן ללמוד קורס זה בין כהמשך לקורס צמחי מרפא ובין כקורס נפרד.
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ