ייעוץ לימודים חינם!

בצלאל

קורסים ולימודי תעודה

היחידה ללימודי חוץ והמשך של בצלאל מציעה הכשרה מעשית בתחומי העיצוב והאומנות בקורסים מרתקים כגון קורס איור, קורס רישום, לימודי עיצוב פנים וכן קורסים ללימוד תוכנות לעיצוב כמו קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטד, קורס איור דיגיטלי ועוד. הקורסים יתאימו במיוחד לאנשים יצירתיים בכל רמות הידע והניסיון, שרוצים ללמוד כדי להביא לידי ביטוי את כשרונם בצורה מקצועית ולהפוך את התחביב לקריירה.

קורס איור

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה קורס איור. הקורס מתמקד בהקניית כלים וטכניקות מגוונות של שפת האיור ומפתח יכולות התבוננות וראייה ציורית של כל אחד. בקורס יכירו המשתתפים את שיטות וצורות העבודה של עולם האיור, יעבדו במגוון טכניקות רחב, יעסקו בבחירת הנושא ובבניית קומפוזיציה תוך כדי התייחסות למערכת היחסים הצבעונית שתתאר את נושא האיור.

קורס יסודות הרישום

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה קורס רישום. מטרת הקורס היא הכרת הכלים הפיזיים והמחשבתיים שקשורים לכלים של היוצר. המשתתפים ייחשפו להלכי החשיבה הבונה, בה על היוצר לפענח את המרחב ואת הכללים המעצבים אותו כמו אור, פרספקטיבה וקומפוזיציה במקביל לתפישת התנועה, הרצף והמבע. בנוסף, יבססו המשתתפים מחקר ויזואלי באמצעות הכלים והתפישות השונות באמצעות חומרים שונים, בסטודיו ומחוצה לו.

לימודי עיצוב פנים

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה קורס עיצוב פנים. מטרות הקורס הן: הקניית יסודות בסיסיים בעיצוב, תיאורטיים ומעשים וכן תכנון ועיצוב של חלל לימודי על פי רעיון אישי
תוכנית הלימודים של הקוס כוללת בין היתר נושאים כמו מרעיון אדריכלי למעשה, משמעות הצבע בעיצוב חלל והרכבת פלטת צבעים אישית, חומרים נפוצים בעיצוב ותאורה טבעית לעומת ותאורה מלאכותית.

קורס רישום ריאליסטי

בצלאל – היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס רישום ריאליסטי. הקורס פונה לכל מי שרישום וריאליזם ככלי ביטוי אומנותי פונים אליו והוא בעל רצון להרחיב את ידיעותיו ויכולותיו בתחום. המשתתפים בקורס יכירו לעומק את כלי הרישום המגוונים – עפרונות גרפיט ומכני, פחם רגיל וסינטטי, סוגי מחקים ועוד. המשתתפים יתרגלו טכניקות רישום שונות, יכירו אפקטים מגוונים שיכולים לגרום לרישום להיראות מציאותי במיוחד, יעבדו על הפרטים הקטנים, הטקסטורות והקונטקסט לכדי קבלת תוצאה ריאליסטית במיוחד.

קורס יסודות הצבע

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס יסודות הצבע. מטרת הקורס היא להקנות למשתתפים כלים מקצועיים בשימוש בחומרים שונים וטכניקות שונות בעבודה בצבע. המשתתפים ילמדו מושגי יסוד של תיאוריות צבע לצד עבודה מעשית של ציור שכבות ועבודת יצירה. מתכונת הקורס תכלול תרגילים קצרים לצד תרגילים ארוכים עם מחקר אישי, עבודה מול מודל והתבוננות בטבע ויצירה מהדמיון. בסיומו של הקורס, הבוגרים יעבדו על פרויקט אישי בהנחיית מדריך. בנוסף, היחידה ללימודי חוץ מציעה גם קורס ציור בצבע למתקדמים, אשר פונה לבעלי רקע קודם בציור וברישום.

קורס ציור בצבעי שמן

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס ציור בצבעי שמן. במסגרת הלימודים המשתתפים יתנסו במספר טכניקות וגישות המאפיינות את ציור השמן המסורתי, הם ילמדו להכיר את צבעי השמן, תכונותיהם, ההיסטוריה שלהם ואת אופן העבודה איתם. מטרת הקורס היא התנסות בעבודה עם צבעי שמן, הכרות עם פלטת הצבעים ובניית פלטה אישית. היחידה מציעה לימודי קורס בסיסי ולימודי קורס מתקדמים שפונים לבעלי הכרות מוקדמת עם צבעי שמן.

קורס יסודות הציור באקריליק

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס יסודות הציור באקריליק. הקורס פונה לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו ללמוד ציור בצבע. המשתתפים בקורס ירכשו מיומנויות קריאה ועשייה ציורית, יכולות פענוח וניתוח אומנותי דרך קריאה אסתטית והתייחסות לקומפוזיציה, צורניות וצבעוניות. בתחילת התהליך המשתתפים יתבוננו ביצירות, יערבבו צבעים, ילמדו על עבודה בשכבות והתייחסות לקומפוזיציה. בהמשך, הם ירכשו כלים להעשרת השפה הציורית – שימוש בהגבלות טכניות, פירוק והפשטה.

סדנה לציור עכשווי

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי סדנה לציור עכשווי. הקורס פונה לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו ללמוד ציור בצבע ולפתח שפת ציור אישית. המשתתפים בקורס ילמדו שיטות עבודה של ציור מהתבוננות תוך שימוש בצבעוניות מפתיעה, רישום עם הגבלות זמן, מודל וציור נוף. בנוסף, המשתתפים יעבדו על פרויקט אישי בו יהיה דגש על דמיון אישי וחיבורים מפתיעים שיתנו הצצה לעולמו הפנימי של כל אחד ואחת מן המשתתפים.

קורס ציור בצבעי מים

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס ציור בצבעי מים. מטרתו של הקורס היא להעניק למשתתפים יסודות לציור באקוורל (צבעי מים), הבנת הכלים, החומרים והגישות השונות שניתן לעבוד איתן בתחום. המשתתפים ילמדו להעריך את איכויות הנייר, הצבע והמכחול הייעודיים. לימודי הקורס יורכבו מחלק עיוני נרחב שיעניק למשתתפים את מרב הידע הנדרש וזאת לצד התנסויות מעשיות של עבודה מהדמיון ומהזיכרון וכן עבודה ישירה וקליגרפיות.

ממזרח למערב – התנסויות יצירתיות ברישום

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי ממזרח למערב – התנסויות יצירתיות ברישום. מטרתו של הקורס היא לפתוח את שערי האומנות מהמערב והמזרח הרחוק. המשתתפים בקורס יחשפו לטכניקות חדשות באומנות לצד הרקע ההיסטורי, הרוחני והחומרי. הקורס משלב בין חוכמות המזרח וחוכמת המערב בשילוב של תפיסות מסורתיות שמלוות אותנו מאות שנים לצד תפיסות עכשוויות בנות זמננו. בין נושאי הקורס השונים: רישום מסוגנן רב שכבתי בעיפרון, רישום מסורתי מערבי בדיו בטכניקות הקרוס הצ'ינג, יפן, איור, מחקר והתבוננות בטבע בצבעי מים ממסורת המערב ועוד.

סדנת צבע – ציור בשמן ואקריליק

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי סדנת צבע – ציור בשמן ואקריליק. במסגרת לימודי הסדנה המשתתפים ילמדו גישות חדשות לציור, כלים חדשים ודרכי חשיבה שונות תוך שימוש בצבעי שמן ואקריליק. הקורס פונה לקהל הרחב אך בעיקר לבעלי ידע ברישום ובציור. בין נושאי הקורס השונים ניתן למצוא את הנושאים הבאים: רישום וצבע אינטואיטיבי, אינטראקציה ודיאלוג בצבע, ציור בכלים ועל מצעים לא שגרתיים, עבודה ממקורות ויזואליים שונים, ייצור תקלות ומינופן, ציור "מוזיקלי" ועוד רבים נוספים.

סטודיו לפיסול

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה השתתפות בסטודיו לפיסול. התוכנית פונה לסטודנטים אשר מעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בתחום החומרים והפיסול, לעבוד עם החומרים השונים ולהתנסות במגוון טכניקות. המשתתפים ילמדו מושגי יסוד מתחום הפיסול, יתנסו בשיטות שונות וישתמשו בכלים ובידיים ליצירת יצירות בעלות נפח ומסה. הלימודים מורכבים מחלק תיאורטי הכולל היכרות עם פסלים מזמנים שונים לצד חלק מעשי בו יודגמו טכניקות עבודה שונות והתנסות מעשית.

לימודי עיצוב קרמי

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי תעודה בעיצוב קרמי. הלימודים פונים לאנשים יצירתיים שמעוניינים להתמקצע בתחום העיצוב הקרמי והאבניים. במסגרת הלימודים המשתתפים ילמדו מגוון רחב של סגנונות מלאכה ושילוב בין עבודת קדרות ידנית וטכניקות תעשייתיות. בנוסף לעבודת הקדרות שתילמד, המשתתפים יילמדו גם טכניקות תומכות מן העולם הקרמי: יציקה קרמית ועבודה בסדנת גבס, פיסול קרמי, שיטות שריפה שונות והיכרות מעמיקה עם עולם החומרים הקרמיים.

קורס UI/UX – עיצוב חווית משתמש

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס UI/UX – עיצוב חווית משתמש. הלימודים פונים למעצבים גרפיים ולמעצבי מוצר שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שלהם וללמוד את כל שלבי בניית מוצר והשקתו. המשתתפים בקורס ילמדו את העקרונות המנחים לעיצוב חווית משתמש בשילוב התנסות בתהליך האיפיון המלא (UX) ועקרונות בסיסיים של עיצוב ממשק (UI). הקורס יעסוק בטכניקות עבודה שונות, פיתוח ראייה ביקורתית וכלים לבניית מוצר אינטואיטיבי וקל לשימוש.

קורס יסודות הצורפות

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס יסודות הצורפות בשיתוף עם המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. משתתפי הקורס יזכו להיכרות ראשונית עם טכניקות צורפות בסיסיות וטכניקות ניסור, פיצור, הלחמה, ריקוע, ליטוש ועוד. הלימודים ישלבו בין תיאוריה מתולדות העיצוב לבין תרגול מעשי. הקורס פונה לקהל הרחב ואינו דורש ידע קודם, ומתאים לאנשים יצירתיים שמעוניינים לפתח את ידיעותיהם בתחום הצורפות.

קורס הום סטיילינג

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס הום סטיילינג. הקורס פונה לאנשים יצירתיים שנמשכים לתחום העיצוב ומעוניינים להתמקצע בו ולרכוש את הידע הדרוש כדי להפוך אותו למקצוע. המשתתפים בקורס ילמדו על תהליכי העבודה הדרושים כדי לשנות חללים, להנגיש אותם ולייצר חווית לקוח טובה יותר, סגנונות עיצוב שונים, בניית תוכנית עבודה עבור לקוח, יצירת סקיצות אדריכליות, מתן הצעות מחיר ותהליכי עבודה בפועל.

קורס בניית אתר פורטפוליו

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס בניית אתר פורטפוליו. הקורס פונה לאומנים ומעצבים בעלי תיק עבודות שמעוניינים לבנות אותו בפלטפורמת WIX המתקדמת שישמש אותם כתיק עבודות דיגטלי. המשתתפים ילמדו את כל שלבי העבודה בפלטפורמת WIX – החל מהכנת הקבצים השונים, היכרות עם הפלטפורמה והשימוש בה ועד לשלב הקידום והשיווק הארגוני, יצירת רשימת תפוצה ושליחת ניוזלטר.

קורס תוכנות גרפיות

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס תוכנות גרפיות. הקורס מספק את הידע הבסיסי הנדרש והכלים העיקריים לעבודה עם תוכנות העיצוב הגרפי המובילות בעולם העיצוב – פוטושופ, אילוסטריטור ואינדייזין. כדי להשתלב בשוק העיצוב הגרפי, יש לשלוט ולהכיר בצורה מיטבית את הכלים המרכזיים בעולם העיצוב. מטרתו של הקורס היא לאפשר למשתתפים לבנות ארגז כלים מקצועי ולהתחיל את דרכם כמעצבים ומעצבות בתחומים שונים.

קורס איור דיגטלי

בצלאל - היחידה ללימודי חוץ מציעה לימודי קורס איור דיגטלי. הקורס עוסק בטכניקות איור בתוכנת פוטושופ שהיא הבסיס לרוב תוכנות האיור שקיימות כיום. מטרת הקורס היא להקנות למשתתפים כלים הכרחיים למעבר מאיור ידני לאיור דיגטלי מקצועי. המשתתפים בקורס ילמדו טכניקות עבודה שונות, שימוש בכלים דיגיטליים לאיור ולעיבוד, עיבוד טקסטורות שונות וגיבוש סגנון ייחודי. היחידה מציעה לימודי קורס בסיסי ולימודי קורס מתקדמים באיור דיגטלי שפונים לבעלי ניסיון קודם בתוכנות ציור וידע בסיסי בתוכנת פוטושופ.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ