ייעוץ לימודים חינם!

בצלאל

תואר ראשון

האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל מקיימת מציעה לימודים אקדמיים במסגרת מסלולי לימוד לתואר ראשון במקצועות האומנות והעיצוב. לימודי התואר הראשון בבצלאל מעודדים את הסטודנטים לפתח ישיבה יצירתית, ולהביא לידי ביטוי את סגנונם האישי באמצעות כלים קלאסיים וכן כלים טכנולוגיים חדשניים. תוכניות הלימודים שמות דגש על השילוב בין לימודים עיוניים מעמיקים לעשייה פרקטית כבר בזמן הלימודים. 

תואר ראשון בעיצוב קרמי וזכוכית

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית משלבת בין מסורת ארוכת שנים של פיתוח תהליכי יצירה ועשייה בתחומי החומר והזכוכית, יחד עם חדשנות בשיטות הלמידה. לאורך הלימודים הסטודנטים  מפתחים עמדה עיצובית מקורית אשר נשענת על תהליכים מסורתיים בשילוב עם רוח חדשה וגילום האני העצמי שלהם. בסיום הלימודים הסטודנטים משתתפים בתוכנית סטאז' בה הם מתנסים בעבודה מעשית בסטודיו של אומנים ומעצבים מקצועיים בארץ ובחו"ל.

תואר ראשון בתקשורת חזותית

המחלקה לתקשורת חזותית מכשירה את בוגריה בתחומים רבים וביניהם: עיצוב גרפי, מיתוג, עיצוב דברי-דפוס, UX/UI, משחקים, איור, קומיקס, Motion design ועוד. מטרתה של התקשורת החזותית היא להעביר לקהל היעד מסרים, רעיונות, תחושות ומידע באמצעים של צורה, צבע, תנועה וצליל. בעולמנו המתפתח, בו אנחנו חשופים לטכנולוגיה ותקשורת בכל זמן ביום, בוגרי המסלול לתקשורת חזותית הופכים להיות אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים ביותר.

תואר ראשון בצורפות ואופנה

המחלקה לצורפות ולאופנה עוסקת בצורפות, לבוש, נעליים, תכשיטים, תיקים, משקפיים, שעונים ועוד. הלימודים מעניקים מגוון רחב של ידע תיאורטי והכרות מעמיקה עם חומרים וטכנולוגיות מתקדמות לצד התנסויות מעשיות במכשור ובחומרים. צוות ההוראה מלווה את הסטודנטים לאורך כל שלבי הפיתוח של המוצר החל מגיבוש הרעיונות המנחים, דרך תכנון המלווה בסקיצות ואבי טיפוח ועד ליישום הסופי, תוך שמירה על רמת ביצוע ואיכות גבוהה.

תואר ראשון באומנויות המסך

המחלקה לאומנויות המסך בבצלאל פועלת בחזית העשייה העולמית בתחום הן בשפה הקולנועית והן באופן השילוב בין כלים טכנולוגיים חדישים לאומנויות מסורתיות. כיום הגישה היא שילוב בין תחומים שונים במטרה ליצור שפה קולנועית חדשה ומקורית המביאה לידי ביטוי קונספטים חדשים ומספרת את סיפורם האישי של היוצרים. בוגרי המחלקה משתלבים בשוק העבודה כיוצרים מובילים וזוכי פרסים בסטודיואים לאנימציה, בקולנוע העצמאי, בשדה האומנות, בתעשיית הגיימינג, בטלוויזיה ובחברות הטכנולוגיה.

תואר ראשון בתרבות חזותית וחומרית

המחלקה לתרבות חזותית וחומרית עוסקת באספקט התיאורטי והמחקרי של תחומי התרבות החזותית והחומרית כמו פרסומות, מבנים, אופנה, עיצוב ממשקי משתמש, גיימינג, אנימציה ועוד. בנוסף ללימודים העיוניים הסטודנטים זוכים גם להתנסות מעשיית במגוון תחומי האומנות והעיצוב הנלמדים בבצלאל: אומנות, ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, צורפות ואופנה, עיצוב תעשייתי, אומנויות המסך, צילום ועיצוב קרמי וזכוכית. ההתנסות המעשית משלימה ללימודים העיוניים ומקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה בנושא תרבות חזותית וחומרית.

תואר ראשון בארכיטקטורה

המחלקה לארכיטקטורה מכשירה אדריכלים שיהיו בעלי הידע לתכנון ולעיצוב המרחב הבנוי והפתוח, תוך שימוש ביצירתיות, ביקורתיות ומעורבות פעילה בקהילה. לארכיטקט יש תפקיד חשוב בעל אחריות גבוהה כלפי הסביבה והחברה. הלימודים במחלקה מתקיימים בקבוצות קטנות תוך רכישת כלים, ידע ומיומנויות כל הזמן. בשנים מתקדמות יותר הסטודנטים יכולים לבחור להתמקד בתחום או בגישה ספציפית בהתאם לתחומי העניין שלהם.

תואר ראשון בעיצוב תעשייתי

המחלקה לעיצוב תעשייתי מכשירה אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים אשר ידעו להתמודד עם האתגרים של העולם המודרני ולהתאים את עצמם לשינויים המחוללים כל עת. בתחילת הלימודים הסטודנטים לומדים את התשתיות המעשיות והעיוניות: עבודה מעץ, במתכת ובפלסטיק ועד תוכנות וכלי עיצוב ממוחשבים. החל מהשנה השנייה הסטודנטים מתחילים לעסוק בממשק אדם-מוצר ויכולים לבחור קורסים בהתאם לתחומי העניין שלהם.

תואר ראשון באומנות

בצלאל הוא בית הספר הראשון לאומנות בישראל והמחלקה היא ליבה של האקדמיה. המחלקה לאומנות מעודדת חשיבה יצירתית וניסיונות לפרוץ את גבולות המוכר. לאורך הלימודים הסטודנטים נחשפים לטכניקות שונות, שיטות עבודה, רעיונות מגוונים ורוכשים לעצמם כלים שימושיים ליצירה ועשייה. תוכנית הלימודים מתחילה בחשיפה לכלים ולטכניקות, ובהמשכה מתרכזים הלימודים סביב תחום עשייה ממוקד המבטא את הנטייה הטבעית של הסטודנטים בקורסי בחירה מתחומים שונים.

תואר ראשון בצילום

המחלקה לצילום בבצלאל היא המחלקה הגדולה והמובילה בתחום הצילום בישראל. לאורך הלימודים הסטודנטים יוצרים סדרות תצלומים, עבודות וידאו, סרטים, ספרים ומיצבים מבוססי צילום. תוכנית הלימודים מגוונת ומשלבת בין לימודים עיוניים העוסקים במחקר היסטורי והגותי בתחום הצילום לבין לימודים טכנולוגיים ופרקטים של טכניקות צילום חזותיות ומגוונות ומבוססות עדשה. בסיום לימודיהם בוגרי המחלקה משתלבים בשוק העבודה בתעשיית הצילום המקומית והבינלאומית.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ