ייעוץ לימודים חינם!

קורס ברמנים

מה כדאי לדעת על קורס ברמנים?

לאור הקמתם של פאבים, ברים, בתי קפה, מועדונים ומסעדות בשנים האחרונות, הדרישה לברמנים מקצועיים ומיומנים עלה ברמה משמעותית ומקצוע זה נחשב לפופלרי ומבוקש במיוחד בשוק העבודה. מדינת ישראל אומנם אינה דורשת הכשרה מקצועית בכדי להשתלב בתחום זה, אך מרבית מקומות העבודה יעדיפו להעסיק ברמנים מיומנים ומקצועיים בעלי מרב הידע וטכניקות העבודה.

קורס ברמנים נערך במספר מכללות ברחבי הארץ והוא כולל ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום זוהר ומשמח זה. המשתתפים יוכשרו להכנת קוקטיילים מיוחדים וטעימים, ילמדו שפה מקצועית חדשה, יפתחו את מיומנויות התקשורת הבין-אישית שלהם וכישוריהם החברתיים, ילמדו טכניקות מכירה שונות ומגוונות, יכירו את סוגי המשקאות השונים, ידעו להתאים את בקשת הלקוח לסוג המשקה ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס ברמנים?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ברמנים?

חיי הלילה הדינמיים, התוססים, הקצביים והשמחים הם מוקד עניין עבור צעירים רבים. אחד המקצועות הבולטים והמרכזיים בתחום חיי הלילה הוא עבודה כברמן, או בעברית - מוזג, והוא בעל המקצוע האחראי על הכנת משקאות, הנאת הלקוחות ומתן שירות. במסגרת עבודתו, מבצע הברמן עבודות מזיגה, הגשה, הכנה וערבוב של משקאות אלכוהוליים שונים.

מקצועו של הברמן נחשב לאחד המקצועות העתיקים בעולם, והוא אף מוזכר בתנ"ך בשם "שר המשקים". במרבית מדינות המערב, מקצועו של הברמן הוא מקצוע זמני, אך במדינות בהן שתיית אלכוהול היא חלק מן התרבות והמסורת, הברמן נחשב לבעל מקצוע חשוב ומוערך, הופעתו נדרשת להיות ייצוגית ועליו להפגין מקצועיות ושליטה, כמו גם ניהול צוות העובדים והרכבת קוקטיילים ייחודיים ומקוריים.
פתיחה

למי מתאים קורס ברמנים?

הלימודים בקורס ברמנים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום המשקאות וחיי הלילה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

לימודי קורס ברמנים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לעולם חיי הלילה והמסיבות, המעוניינים לעבוד בסביבה רועשת, בשעות לא סטנדרטיות, אשר מוכנים להתחייב לעבודה אחראית ורצינית הדורשת מיומנויות עבודה תחת לחץ, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להכיר את שלל הטכניקות והמיומנויות בתחום ולהשתלב בעבודה תוססת זו.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ברמנים?

תנאי הקבלה לקורס ברמנים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, תנאי קבלה הכרחי בו יידרשו המועמדים לעמוד הוא גיל מינימלי להשתלבות בלימודים. על המועמדים להיות בני 18 ומעלה, שכן זהו הגיל החוקי לשתיית אלכוהול במדינת ישראל, ולא ייתכן כי יעסקו בתחום זה בעלי מקצוע מתחת לגיל 18. נציין כי חלק ממוסדות הלימוד מציבים בפני המועמדים תנאי קבלה נוספים, ולכן מומלץ לברר את תנאי הקבלה המדויקים מול מוסד הלימודים הרלוונטי.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ברמנים?

משך הלימודים בקורס ברמנים עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של בין חודש לשלושה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול לימודי קורס ברמנים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ברמנים?

תוכנית הלימודים בקורס ברמנים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: הכרת עולם היין, גידול גפנים, סוגי ענבים, תהליך הכנת היין, תסיסה, תכונות היין, הגשת יין, איך טועמים יין, בחירת כוסות, התאמת יין למאכלים, סוגי ברים, ניהול ברים, תרבות השתייה, מותגי שתייה, סוגי ליקרים, הכנת קוקטיילים, אפריטיפים, דז'יסטיפים, ערבוב משקאות, סוגי בירה, הכנת בירה, מזיגת בירה, ויסקי, ברנדי וקוניאק, שיטות מזיגה, משקאות שמנת, משקאות לבנים, כתישת קרח, עבודה תחת לחץ, הכנת קפה, הגשת קפה, ההשפעות הגופניות והנפשיות של האלכוהול, שיווק ומכירות, תקשורת בין-אישית ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ברמנים?

לבוגרי קורס ברמנים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חלק מן המוסדות אף מקנים לבוגריהם תעודת הסמכה בין לאומית המאפשרת להם לעבוד כברמנים במדינות שונות בעולם.

בוגרי קורס ברמנים הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה, ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בתחום במסגרת ברים, פאבים, מסעדות, בתי מלון, מועדונים, אולמות אירועים, בתי קפה, חברות קייטרינג וכדומה. במסגרת עבודתם יגישו הבוגרים משקאות אלכוהוליים, יכינו קוקטיילים מיוחדים ויהנו מעבודה מעניינת ותוססת.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ברמנים?

בוגרי קורס ברמנים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס תיירות ומלונאות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להתמודדות עם האתגרים המורכבים בענף התיירות ולמתן שירות מקצועי בכל תחומי האירוח. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס ייצור יין. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לייצור יין איכותי וטעים באופן עצמאי ולשיווק מוצלח שלו, תוך התמקדות בשיטות ההכנה ובטכניקות גידול הענבים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ