ייעוץ לימודים חינם
קורס נהג רכב ציבורי

קורס נהג רכב ציבורי

מה כדאי לדעת על קורס נהג רכב ציבורי?

נהגי רכבים ציבוריים הם בדרך כלל אנשים שאוהבים לנהוג ויש ברצונם להסיע אנשים ממקום למקום באמצעות רכב מסיבי וגדול, בבטחה ובזהירות. בכדי לרכוש הסמכה זו, נדרשים המעוניינים בכך לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית מטעם משרד הכלכלה, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והאגף להכשרה של משרד התמ"ת.

הלימודים בקורס נהג רכב ציבורי כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום חשוב ומשמעותי זה. המשתתפים יוכשרו לשמירה על שלומם וביטחונם של הנוסעים המצויים באחריותם, תוך שמירה על רמה מקצועית של נהיגה. לימודים אלו הם לימודים עיוניים בלבד, ועם סיומם נדרשים הבוגרים לבצע שעות לימוד מעשי ולהיבחן בבחינה מעשית. לאחר שיעברו בהצלחה את הבחינה המעשית, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בתחום זה.

למי מתאים ללמוד קורס נהג רכב ציבורי?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס נהג רכב ציבורי?

רכב ציבורי הוא כלי רכב אשר משמש או מיועד לשמש להסעת נוסעים בשכר למטרות שונות, למשל הסעת ילדים, הובלת קבוצות תיירים ועוד. רכב ציבורי הוא מונח אשר יכול להתייחס למונית, אוטובוס, אוטובוס זעיר (מיניבוס) וכדומה. בשנים האחרונות, כמות תאונות הדרכים בארץ ישראל עלתה במידה משמעותית, ורובן מיוחסות לכשלים בפעילות הגורם האנושי. לכן, הכשרתם של נהגי הרכב הציבורי היא מקיפה ומעמיקה ומטרתה להכשיר את הבוגרים בכל הידע הנדרש לצורך שמירה על הנוסעים.

תפקידם של נהגי הרכבים הציבוריים דורש אחריות רבה, שכן הם אחראיים על שלום הנוסעים ברכב וביטחונם, ועל כן עליהם להיות בעלי כישורי נהיגה מתקדמים ולהכיר את כלל החוקים והתקנות בתחום, כללי הזהירות ודרכי ההתמודדות עם מצבים שונים שיכולים להתרחש.
פתיחה

למי מתאים קורס נהג רכב ציבורי?

הלימודים בקורס נהג רכב ציבורי פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבטיחות והזהירות ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים וזהירים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם לקבל רישיון נהיגה על מונית, אוטובוס או אוטובוס זעיר, ולהוביל נוסעים ממקום למקום, הן במסגרת הסעות מאורגנות והן בחברות ההסעים השונות. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מורי דרך ומדריכי טיולים אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהוביל את קבוצות המטיילים שלהם ברחבי הארץ בעצמם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס נהג רכב ציבורי?

תנאי הקבלה לקורס נהג רכב ציבורי יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. כיוון שהדרישות לקבלת רישיון הנהיגה על רכב ציבורי הן קבועות, תנאי הקבלה לקורסים השונים הנלמדים בפיקוח משרד התמ"ת כמעט זהים גם הם.

על המועמדים להיות בעלי אזרחות ישראלית, בני 20 ומעלה, בוגרי 8 שנות לימוד לפחות ובעלי הפנייה מטעם משרד הרישוי. כמו כן, עליהם להיות דוברי השפה העברית, בעלי רישיון נהיגה עם ותק של שנתיים לפחות וללא עבר פלילי או עבירות תנועה חמורות. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור מבחני קבלה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס נהג רכב ציבורי?

משך הלימודים בקורס נהג רכב ציבורי עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 150 ל-220 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש אחד לארבעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס נהג רכב ציבורי?

תוכנית הלימודים בקורס נהג רכב ציבורי משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: הכרת הרכב, נהיגה מונעת, דיני תעבורה, הסעות ילדים, ידיעת הארץ וקריאת מפות, אזרחות, אנגלית, עזרה ראשונה, כיבוי אש, זיהוי אמצעי חבלה, שירות ציבורי, התנהגות בעת גילוי חפץ חשוד, דיני תעבורה ועוד שלל תכנים מרתקים. חשוב לציין כי לעיתים נושאי הלימוד משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים, ולכן מומלץ לברר את נושאי הלימוד המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

מה עושים אחרי קורס נהג רכב ציבורי?

לבוגרי קורס נהג רכב ציבורי אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מכן, יידרשו הבוגרים להשלים את חובת ההתנסות המעשית ולגשת למבחנים העיוניים והמעשיים החיצוניים מטעם אגף הרישוי ומשרד התחבורה. רק לאחר מעבר מוצלח של מבחנים אלו, יזכו הבוגרים ברישיון נהיגה לרכב ציבורי.

בפני בוגרי קורס נהג רכב ציבורי עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות הסעים שונות כנהגי אוטובוס של קווים עירוניים או קווים בין עירוניים וכן כנהגי טיולים. כמו כן, יוכלו להשתלב בעובדה כנהגי מוניות ומיניבוסים, בהתאם לרישיון בו הם מחזיקים.
פתיחה

מה לומדים אחרי קורס נהג רכב ציבורי?

בוגרי קורס נהג רכב ציבורי המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס מורי נהיגה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעסוק בהוראת נהיגה וללמד את הנהגים המתחילים כיצד לנהוג נכון, בבטיחות ובזהירות. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס קציני בטיחות בתעבורה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לשמירה על כשירותם ובטיחותם של כלי הרכב ושל הנהגים בכל ארגון או עסק המחזיק ביותר מ-20 כלי רכב.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ