ייעוץ לימודים חינם
קורס מפעילי עגורן

קורס מפעילי עגורן

לימודי מפעילי עגורן - רוצה לדעת להפעיל עגורן?

עגורן, או בשמו השני - מנוף, הינו כלי מכני אשר משמש לצורך הרמה ושינוע של ציוד כבד. לעגורן יש זרוע ארוכה המאפשרת לו להעביר את המשא הכבד ביעילות ובמהירות ממקום למקום, באתר הבנייה או במפעל. בעגורנים נמצאים בעיקר באתרי הבנייה או בנמלים השונים, שם הם משנעים ממקום למקום ולגובה רב ציוד בנייה, חומרי גלם, גנרטורים, מנועים וכדומה. 

בעבודה זו ישנם סיכונים תפעוליים אפשריים רבים, ועל כן חשוב כי כל העוסקים בתחום יהיו בקיאים בכללי הבטיחות בעבודה בתחום. העגורן הינו כלי כבד, גדול ומגושם, הנושא עליו משא כבד נוסף. הפעלת מנוף ללא ידע מתאים יכולה לגרום לאיבוד שליטה ופגיעה בחיי אדם או ברכוש, ועל כן קיימת חובה ממשלתית לעבור הסמכה מקצועית ורשמית בכדי לעבוד בתחום.

למי מתאים ללמוד קורס מפעילי עגורן?

1
קונבציונלי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מפעילי עגורן

הפעלה של עגורנים מתבצעת על ידי בעלי מקצוע מיומנים המחזיקים במרב הידע הנדרש ושומרים על כללי הבטיחות הנדרשים בתחום, זאת מתוך מטרה למנוע פגיעה ברכוש ובחיי אדם. נוסף על כך, הפעלת עגורן ללא הסמכה מתאימה לכך אף מהווה עבירה על החוק. 

הלימודים בקורס מפעילי עגורן כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לצורך השתלבות בתפקיד חשוב, מרכזי ומשמעותי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לתחזק את העגורן בצורה הנכונה ביותר ויוכשרו בכלל נהלי הבטיחות בעבודה, כללי העבודה הנכונה בגובה, כללי הפעלת הציוד ועוד. כמו כן, ילמדו כיצד לשנע משאות ומטענים למרחקים ארוכים או קצרים, בתנאי שטח ומזג אוויר משתנים.
פתיחה

למי מתאים קורס מפעילי עגורן?

הלימודים בקורס מפעילי עגורן פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום העברת המשאות ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים אחראיים המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית באמצעותה יוכלו להשתלב בשלל המשרות המוצעות בחום מבוקש ורווחי זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מנהלי עבודה, אנשי ייצור, עובדי ענפי התעשייה והאחסנה וכדומה, או לנדרשים להשתמש בעגורנים במסגרת עבודתם, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מפעילי עגורן?

תנאי הקבלה לקורס מפעילי עגורן יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 9 שנות לימוד לפחות ובעלי אישור רפואי מטעם רופא תעסוקתי המעיד על כשירותם לעסוק בתחום.

כמו כן, על המועמדים לעבור מבחן פסיכוטכני וועדת קבלה או ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. נוסף על כך, נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון מעשי בהיקף 80 שעות בעבודה בתחום בליווי של עגורנאי מוסמך. 

פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מפעילי עגורן?

משך הלימודים בקורס מפעילי עגורן עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 270 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודש אחד לחודשיים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מפעילי עגורן?

תכנית הלימודים בקורס מפעילי עגורן משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מתמטיקה, מושגי יסוד במכניקה ובפיזיקה, חוזק חומרים, יסודות החשמל, סוגי עגורנים, טיפול במטען, אמצעים להרמה, אחזקה ובטיחות, מיקום העגורן, הנדסת קרקע, עניבנות, מבנה העגורן, עזרה ראשונה, חוקים ותקנות, מרכיבי העגורן, מבנה העגורן והרכבתו על משאית, חישוב מטענים, סוגי שמנים, קשירת מטענים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מפעילי עגורן?

לבוגרי קורס מפעילי עגורן אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. נוסף על כך, תוענק לבוגרים תעודה מקצועית מטעם משרד התמ"ת אשר מהווה רישיון תעסוקתי להפעלת עגורן, בהתאם לסוג העגורן ודרגת העומס המותרת לנשיאה עליה למדו ונבחנו.

בפני בוגרי קורס מפעילי עגורן עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת התעשיות השונות כמו ענף הבנייה, הנמלים וכדומה. בעלי ההסמכה המתאימה נהנים ממקצוע רווחי ומאפשרויות תעסוקה רבות, שכן מקצוע זה הינו מקצוע מבוקש ונדרש במיוחד בשוק העבודה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מפעילי עגורן?

בוגרי קורס מפעילי עגורן המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מפעיל מלגזה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להפעלת מלגזה תוך שמירה על כללי הבטיחות והזהירות הנדרשים.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס אתתים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להפעלת מנופים, פיקוח על עבודתם, קשירת משאות ומטענים לכלי העבודה וסימון תנועות ידיים למפעילי העגורן הנדרשות לצורך שמירה על הבטיחות.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ