מכינות קדם אקדמיות

מכינות לבגרות

אף פעם לא מאוחר להשלים את תעודת הבגרות וליצור לעצמכם נקודת זינוק טובה יותר לחייכם. תעודת בגרות מלאה תעזור לכם בקבלה לעבודה או בקבלה ללימודים אקדמיים. תפקיד המכינה הוא להכין אתכם לבחינת הבגרות ובסיום הלימודים, ניגשים התלמידים לבחינות הבגרות במקצועות השונות. במהלך המכינה תרכשו ידע במקצועות השונים ותקבלו תמיכה מלאה מהמכינה לאורך כל התהליך. חלק מהמכינות דורשות מבחן מימד כתנאי ללימודים במכינה.

מכינות 30+

תכנית מכינה זו מיועדת לאנשים בגילאי 30 ומעלה, אשר אינם בעלי תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודת בגרות חלקית. במהלך המכינה תחזרו על כלל נושאי הלימוד השונים, אשר יכינו אתכם בצורה הטובה ביותר ללימודים. בדרך כלל, מכינות אלו מאפשרות שילוב של לימודים עם עבודה ומשך הלימודים קצר בדרך כלל ממכינה רגילה ואורך מספר חודשים בלבד.

מכינות לעיצוב ולאמנות

מכינות אלו מציעות מגוון מסלולים רחב אשר יכין אתכם ללימודי עיצוב ואמנות, לימודים תיאורטיים ומעשיים, אשר יקנו לכם ידע וניסיון. המכינות יעזרו לכם לרכוש טכניקות ומיומנויות שונות. חלק ממוסדות הלימוד מבקשים מהמועמדים להכין תיק עבודות ולעבור שלבים רבים עד קבלתם ללימודים. המכינה עוזרת להם בשלבים אלו ומקלה עליהם את הכניסה למוסדות השונים.

מכינות טכנולוגיות

המכינה מעניקה אפשרות קבלה למוסד אקדמי, למי שנתוניו הראשוניים לא מאפשרים לו לעשות כן. מכינות אלו הן מכינות קדם הנדסיות. במסגרות אלו תלמדו מקצועות בסיס וגם מקצועות שיכינו אתכם להמשך לימודיכם במוסד אקדמי. המכינות הללו מתקיימות בכל אזורי בארץ, רובן פועלות לאורך כל השנה ומאפשרות השתלבות בכל סמסטר כהכנה לתואר.

פרויקט השר

"פרויקט השר" הינו פרויקט של משרד החינוך המיועד למי שסיים את לימודיו בבית ספר תיכון, ניגש לבחינות הבגרות וחסר לו מקצוע אחד בלבד לצורך זכאות בתעודת בגרות מלאה. מטרתו של פרויקט השר הינו לאפשר לאותם תלמידים להשלים את המקצוע החסר, במימון מלא של משרד החינוך, ולקבל את תעודת הבגרות.

מכינות חברה ורוח

המכינה עוזרת לשפר את ציוני הבגרות במתמטיקה, אנגלית ומקצועות נוספים בהתאם לדרישות הקבלה. לימודי מדעי החברה מציעים שלל תחומים כגון לימודי תקשורת, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה, לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה, לימודי קרימינולוגיה ועוד.

מכינת הנדסה ומדעים

מכינה להנדסה נועדה להכשיר מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, להתקבל ללימודים במגמות הטכנולוגיה השונות לתואר הנדסאי או טכנאי מוסמך. מכינה להנדסה (מכינה טכנולוגית) פותחה עבור מי שאינו עומד בדרישות הקבלה. הציון הסופי של המכינה משמש כציון גמר לתנאי קבלה. מכינה להנדסה, מעבר להיותה הכרחית על מנת לעמוד בתנאי קבלה, מציבה רף ללימודים אקדמיים ומקנה מיומנויות למידה עבור הסטודנטים ללימודי תואר ראשון.

מכינה למשפטים ולמנהל עסקים

אם נתוני הקבלה שלכם אינם מספיקים, תוכלו להירשם ללימודי מכינה למשפטים או למנהל עסקים, ולנסות להתקבל דרכה ללימודי תואר ראשון. במסגרת המכינה תוכלו לשפר את הציונים שלכם ולרכוש ידע וכלים שיסייעו להצליח בלימודי תואר ראשון במשפטים. מכינה למנהל עסקים תסייע למועמדים להשתלב בלימודים גם ללא תעודת בגרות מלאה או ציון פסיכומטרי מספק.

מכינות נוספות

בנוסף קיימות מכינות נוספות כגון: מכינה לאנימציה, מכינה לעיצוב אופנה וצורפות, מכינה לצילום, מכינה ללימודי חינוך, מכינה לפסיכולוגיה, מכינה לסיעוד, מכינה לסוציולוגיה, מכינה לתקשורת, מכינה לביולוגיה, מכינה לחשבונאות ועוד.

מכינות רענון

מטרתן של מכינות הרענון - לאפשר למועמדים אשר ציוני הבגרות שלהם אינם מספקים לקבלה ללימודים, להשלים ולרענן את הידע שלהם לקראת הקבלה ללימודים.

מכינות לעולים

קיימות מכללות אשר מאפשרות לעולים חדשים להשתלב בלימודים אקדמיים באמצעות מכינה ייחודית לעולים חדשים או קורס רענון לעולים חדשים. בנוסף, מכללות רבות מציעות מכינות ייעודיות ליוצאי אתיופיה.

מכינות ללקויי למידה

ניתן להתקבל ללימודים אקדמיים גם אם אובחנתם כלקויי למידה. מספר מוסדות מעניקים הקלות שיסייעו לכם ללמוד בצורה נוחה ולקבל ציונים גבוהים ככל הניתן. בניגוד לעבר, לקויי למידה יכולים להשתלב כיום בכל מסלול של לימודים אקדמיים.

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר