תואר שני באופטומטריה

לראות את הדברים בבירור

אופטומטריה היא תחום אשר הפך למקצוע הנלמד באופן אקדמי רק בעשור האחרון, כאשר קודם לכן נהוג היה להוריש מקצוע זה מאב לבן או מבעל מקצוע לעוזרו. כעת, משהוקם מנגנון מסודר ומאורגן ללימודי אופטומטריה רבים נוהרים ללימודי תחום זה כאשר החידוש הגדול הינו בפתיחת המסלול ללימודי תואר שני באופטומטריה, בהמשך ללימודי תואר ראשון.

בתום לימודי אופטומטריה זוכה הבוגר לתואר אופטיקאי, במסגרתו ראשי בעל המקצוע לבדוק ולאתר בעיות ראיה וליצר אמצעי עזר מותאמים לאלו הסובלים מבעיות ראיה. בתום לימודי תואר שני זוכה הבוגר בתואר מוסמך (M.Sc) באופטומטריה קלינית או בתעודת M.Optom במדע האופטומטריה. לימודים אלו מקנים לבוגרי המסלול כלים ומיומנויות מתקדמים בתחום האופטומטריה, כמו גם אפשרות להעמיק את הידע התיאורטי בתחום. כעת בפני הבוגר נפתחת האפשרות להמשיך ללימודי Ph.D.

למה כדאי ללמוד תואר שני באופטומטריה?

מטרת לימודי אופטומטריה הינה להכשיר אנשי מקצוע מיומנים ומומחים אשר יעסקו בכל הקשור לעיניים, לראיה, לאבחון שלל בעיות ראיה ולהתאמת אמצעי עזר להקלה על בעיות אלו. אופטומטריסט מקצועי מסוגל לאבחן ולטפל בבעיות ראיה בקרב האדם מלידתו ולאורך כל מעגל חייו, בין היתר אחראי האופטומטריסט על מדידת כושר הראיה, קביעת טווח הראיה, קביעת נחיצות השימוש בעזרי ראייה שונים, התאמת משקפיים ועדשות מגע, מחקר קליני בתחום הראיה וכדומה.

מה עושים עם תואר שני באופטומטריה?

לימודי אופטומטריה מכשירים את הבוגר להיות בעל מקצוע לכל דבר - אופטומטריסט. לימודי תואר שני מעשירים ומגדילים משמעותית את מיומנותיו וכישוריו של כל אופטומטריסט ומקלים מאוד את השתלבותו בשוק העבודה. האופטומטריסט הקליני יוכל להשתלב במקומות עבודה רבים כאופטומטריסט, כחוקר והן כמנהל תחום או אחראי צוות. דוגמאות למקומות תעסוקה אפשריים: מרפאות ציבוריות, מרפאות פרטיות, בתי חולים, חברות לייצור ושיווק משקפיים, מכוני מחקר, מוסדות לימוד ועוד.

תנאי קבלה לתואר שני באופטומטריה

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני משתנים ממוסד למוסד, לרוב הקבלה לתואר שני במוסד לימוד אקדמי תלויה בהישגיו של הסטודנט במסגרת לימודי תואר ראשון, אך יתכן ובנוסף יידרש המועמד לעמוד בתנאי קבלה נוספים כגון ראיון קבלה, מבחני קבלה ספציפיים למקצוע, דינאמיקות קבוצתיות, הצגת המלצות מבעלי מקצוע וכדומה. כל הנ"ל משתנים כתלות במוסד הספציפי ועל כן כדאי לבדוק את תנאי הקבלה הקיימים במוסדות השונים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד תואר שני באופטומטריה?

1
חוקר
2
חברתי
3
ריאלי

פחות מתאים

אמנותי
קונבציונלי
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר