לימודי מדעי המחשב

ללמוד לתכנת ולטפל במחשבים

למרות התפוצצותה של בועת ההייטק ועל אף ההכרה בכך שתואר ראשון במדעי המחשב איננו מטה קסמים שיוביל להתעשרות מהירה ואיננו בהכרח ערובה להצלחה, לימודי מדעי המחשב, הן באוניברסיטאות והן במכללות, הם בין המבוקשים ביותר בישראל. לימודי תואר ראשון במדעי המחשב נחשבים ללימודים מאתגרים ויוקרתיים שרבים משתלבים בהם, הן במכללות והן באוניברסיטאות. 

חשוב לדעת שלמרות שמם ובניגוד לתדמיתם הנפוצה, לימודים בתחום מדעי המחשב, אינם עוסקים במחשב, אלא במדע ומשום שהתיאוריה העומדת בבסיס מדעי המחשב היא תיאוריה מתמטית, חלק נרחב מהלימודים עוסק בתחום המתמטיקה. לימודי מדעי המחשב ניתנים לשילוב במגוון מסלולים: תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב, תואר ראשון בחינוך ומדעי המחשב, תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב ועוד.

למידע על תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב לחצו כאן

לימודי מדעי המחשב

מטרת הלימודים בחוג למדעי המחשב היא לספק לסטודנטים כלים תיאורטיים, שיאפשרו הבנה מעמיקה של עולם המחשבים ולפיכך אין שימת דגש על הפן המקצועי ועל פרקטיקה. התואר הניתן לבוגרי החוגים למדעי המחשב הוא אחד משלושה: תואר בוגר B.A; תואר בוגר בטכנולוגיה BTech; או תואר בוגר במדעים B.Sc. תארים אלה מעניקים לסטודנטים כלים שונים ומאפשרים לבוגרים להשתלב בתעשייה עתירת ידע בארץ ובעולם. כיום, לאור מגמת ההתאוששות בתעשייה נראה כי לכל בוגר יש סיכוי להשתלב בתעשייה זו, בחברות ובארגונים שונים, אשר מתנהלת כעת באופן שקול ומאוזן התואם את המציאות בשטח.

לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב קיימת האפשרות לעשות תואר שני. תואר שני הוא תואר המותאם בדרך כלל במיוחד לאנשים עובדים ולאנשי משפחה. לימודי תואר שני במדעי המחשב נועדו להעשיר את הידע ולהרחיב את האופקים. כמו כן, לאחר לימודי מדעי המחשב לתואר שני ניתן להשתלב בלימודי דוקטורט במדעי המחשב ולהמשיך בפיתוח ובהוראה באקדמיה.


מה לומדים במדעי המחשב?

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב מציעים מגוון נושאי לימוד: מערכות בסיסי נתונים, תשתיות מחשוב, פתרון בעיות, אלגוריטמיקה, מבוא למדעי המחשב, מבני נתונים, תכנות מערכות, תכנות מתקדם בשפת java, רשתות תקשורת מחשבים, מבוא לבינה מלאכותית, תכנות בשפת C ועוד. נושאי הלימוד השונים מקנים לסטודנטים ידע נרחב וכלים מעשיים ומכשירים אותם לצורך השתלבות מהירה וטובה בשוק העבודה.


למי מתאים ללמוד מדעי המחשב?

החלטתם מה מתאים לכם? לימודי מחשבים מיועדים לאוהבי מחשבים שבילדותם העדיפו לתכנת משחקי מחשב בשעה שחבריהם לכיתה שיחקו בהם. כמו כן, הלימודים מתאימים לבעלי ראש ריאלי שיכולים להתמודד עם מקצועות ריאליים כמו פיזיקה או מתמטיקה. מעבר לכך, יש להביא בחשבון שמדובר בלימודים קשים ותובעניים המצריכים השקעה ומאמץ.

בקורסים השונים של לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון ישנן דרישות שונות שיש לעמוד בהן כדי לסיים את התואר בבטחה. דוגמאות לדרישות אלה יכולות להיות הגשת מטלות שבועיות בקורסי מבוא, הגשת עבודות, הצגת מצגות, ביצוע פרויקטים, נוכחות מלאה בשיעורים וכדומה.

כמה זמן לומדים לתואר ראשון במדעי המחשב?

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב נפרשים על פני 3–4 שנות לימוד אקדמיות, יש הבוחרים במסלול לימודים מקוצר הנלמד לאורך 3 סמסטרים בשנה. כמו כן, יש המאריכים את התואר הראשון במדעי המחשב בגלל אילוצים שונים כמו עבודה, משפחה ועוד. אם החלטתם להאריך את התואר מסיבה זו או אחרת, כדאי שתבררו עם מוסד הלימוד שבו אתם לומדים לגבי תהליך הארכת התואר הראשון במחשבים, משום שישנם מוסדות לימוד הקונסים סטודנטים עבור הארכת התואר.

לימודי הנדסאי מחשבים

ישנם אנשים שאינם המתעניינים בתחום המחשבים, אך אינם רוצים ללמוד לתואר ארוך הנמשך שלוש או ארבע שנים. לפיכך, ניתן ללמוד לימודי הנדסאים במחשבים, במגוון מסלולי לימודים, ביניהם: הנדסאי מחשבים, הנדסאי אלקטרוניקה - תקשורת, תקשורת נתונים, הנדסאי אלקטרוניקה - מחשבים, הנדסאי אלקטרוניקה - מחשבים תוכנה, הנדסאי אלקטרוניקה - מחשוב ובקרה, הנדסאי מכונות - מכטרוניקה, הנדסאי תוכנה, הנדסאי תעשייה וניהול.

כמו כן, ניתן להשתלב במגוון מסלולים לתואר ראשון: פיזיקה ומחשבים, משפטים ומחשבים, ביולוגיה ומחשבים ועוד. יתר על כן, לימודי הנדסאי מחשבים מציעים מגוון נושאי לימוד: שפות תכנות, אנגלית טכנית, מערכות הפעלה, רשתות תקשורת, סימולציות, ניתוח מערכות, מולטימדיה, אינטרנט, מתמטיקה, בניית אתרים, רשתות מחשבים, מערכות זמן אמת ועוד.

מה עושים עם תואר ראשון במדעי המחשב?

המגמה כיום מאפשרת לבוגרים איכותיים שהתמקצעו במסגרות לימודים שונות בתחום זה (מכללות, אוניברסיטאות, בתי ספר ללימודי תעודה וכדומה) להתפתח בכיוונים רבים ומגוונים: השתלבות בחברות היי טק; פיתוחי מחשב ויישומי מחשב חדשים; תמיכה והתאמת מערכות מחשב ליישומים השונים בשוק הציבורי והפרטי: התקנה ותחזוקת מערכות ורשתות, פיתוחים פנימיים והתאמת תוכנות לצרכים המתבקשים ועוד. יתר על כן, עם לימודי מדעי המחשב ניתן לשלב גם תעודת הוראה במהלך התואר או בסיומו. לימודי מדעי המחשב במסגרת הבית ספרית הפכו ללימודים חשובים ומבוקשים במהלך השנים, עם התפתחותה של הטכנולוגיה. בעלי תעודת הוראה שיש להם תואר ראשון במדעי המחשב יוכלו להשתלב כמורים בבתי הספר השונים בארץ ולהכין תלמידים לבחינת הבגרות במחשבים. נוסף על כך, יוכלו בוגרי התואר הראשון להמשיך ללימודי תואר שני במדעי המחשב.


תנאי קבלה לתואר ראשון במדעי המחשב

ציון הפסיכומטרי הנדרש לשם קבלה למסלול לימודי מדעי המחשב משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, ותלוי במידה רבה גם בממוצע הבגרות של המועמד. על מנת לדעת מהו הציון הדרוש, יש לפנות ישירות למוסד הלימודים הרלוונטי ולבדוק. מידע נוסף ניתן לקבל בקישור המצורף תנאי קבלה - לימודי מדעי המחשב.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד לימודי מדעי המחשב?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים לימודי מדעי המחשב?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר