מכללות בישראל - כל המוסדות, כל המקצועות

מכללות בישראל

רוצים ללמוד לתואר אקדמי או לרכוש מקצוע באמצעות לימודי תעודה? מחפשים מכללות בישראל? הגעתם למקום הנכון. באתר ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה תוכלו למצוא מגוון מכללות אקדמיות המציעות תארים ראשונים, תארים שניים, לימודי תעודה, גמולי השתלמות ועוד. המכללות השונות בישראל אף מציעות לימודים במסלולים שונים המתאימים לצרכיהם המשתנים של הסטודנטים.

אם אינכם בטוחים מה כדאי לכם ללמוד, או שבחרתם במסלול המתאים לכם אך אתם מתלבטים בין מוסדות לימוד שונים, אנו מזמינים אתכם ליהנות משירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו. שיחת טלפון עם יועצי הלימודים שלנו תאפשר לכם לקבל החלטה תוך שקלול כלל הגורמים הרלוונטיים עד לקבלת ההחלטה שתתאים עבורכם. אנו מאחלים לכם בהצלחה במציאת מוסד הלימודים המבוקש ובלימודים בכלל!

מכללות למשפטים

לימודי משפטים הפכו למבוקשים במיוחד בשנים האחרונות. על כן, אנו עדים לפתיחתן של יותר ויותר מכללות למשפטים אשר מציעות לימודי תואר ראשון במשפטים, תואר שני במשפטים, ומגוון קורסים ולימודי תעודה בתחומים מקבילים כדוגמת גישור. התחרות הגדולה בין המכללות יצרה מצב בו מכללות למשפטים בישראל מגייסות את מיטב המוחות ויוצרות תכני לימוד עשירים ומגוונים על מנת להעניק לסטודנטים הלומדים בהן תנאי לימוד אופטימאליים.

בשל העובדה שעם סיום לימודי המשפטים פונים בוגרים רבים אל בחינות הלשכה, שמות המכללות השונות דגש על הכנה ממוקדת ואיכותית לבחינות הלשכה. אם אינכם בטוחים באיזו מכללה למשפטים כדאי לכם ללמוד, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו, ואנו נתאים עבורכם את המכללה שתתאים לצרכיכם בצורה המרבית!

מכללות לחינוך

תמיד חלמתם להיות מורים ולחנך את הדור הבא? בישראל קיים מגוון מכללות לחינוך המטפחות ומכשירות מורים לתפקיד מורכב ומאתגר. המורים לעתיד מקבלים את הכלים ונחשפים ללימודים אקדמיים איכותיים לתואר ראשון ושני. הסטודנטים הופכים למנהיגים מובילים בתחום ההוראה והחינוך בארץ, ומובלים על ידי תחושת שליחות. במהלך הלימודים הסטודנטים מפתחים חשיבה מדעית, רוכשים תפיסות חינוכיות, ערכים ושיטות בחינוך ועוד.

המכללות לחינוך פזורות במקומות שונים בארץ ומציעות מגוון רחב של מסלולים והכשרות. בחלק מן המכללות קיימים מסלולים של לימודי תעודה ושל מכינות קדם אקדמיות. הסטודנטים משתלבים לעיתים במוסדות החינוך השונים וצוברים התנסות מעשית תוך כדי הלימודים. אם אינכם בטוחים באיזו מכללה כדאי לכם ללמוד, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו.

מכללות להנדסה

בעידן בו התעשייה, ההיי-טק והטכנולוגיה מתפתחים בקצב מהיר, הביקוש לתחום ההנדסה עולה. מקצועות ההנדסה מצריכים כישורים רבים ומשלבים תחומי לימוד שונים ומגוונים ביניהם פיזיקה, כימיה ומתמטיקה ודורשים יכולות ריאליות גבוהות. המוסדות המלמדים הנדסה שואפים להכשיר את הסטודנטים להשתלב בתפקידים שונים כמו ניהול קווי יצור, מחקר ופיתוח, הבטחת איכות ותפקידים ניהוליים הדורשים ידע וכישורים של מהנדס.

קיימים תחומים שונים במסגרת לימודי הנדסה: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסה רפואית, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסה אזרחית, הנדסה כימית, הנדסה גרעינית והנדסה ביו רפואית. בוגרי תואר ראשון יכולים להמשיך את דרכם האקדמית ולהשלים תואר שני בהנדסה, הפותח אפשרויות נוספות.

מכללות למחשבים

ההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה בעידן המודרני, בשילוב של מהפכת המידע, יצרו עולם חדש של משרות ועבודות בתחום המחשבים. המכללות למחשבים מציעות קורסים מקצועיים, מסלולי הסבה והכשרה לשדרוג הקריירה, דלת כניסה לעולם ההיי-טק והתמחות בטכנולוגיות מתקדמות. חלק מהמוסדות מציעים התמחות מעשית המתבצעת מול לקוחות. ההתמחות מכינה את המשתתפים להשתלב ביעילות בשוק העבודה.

הבוגרים של לימודי מחשבים משתלבים לאחר הלימודים בחברות היי-טק, תעשייה, מסחר אלקטרוני ועוד. בין הקורסים הנלמדים: שפת C, אופיס, אקסל, וורד, PHP, SQL, בדיקת תוכנה, SEO (קידום אתרים בגוגל), ניהול רשתות, ASP, CCNA, טכנאי PC, אבטחת מידע, JAVA, עיצוב אתרים, גרפיקה ממוחשבת, ERP, אוטוקאד, SAP, פוטושופ, אנימציה, וובמאסטר ועוד.

מכללות למנהל עסקים

תחום מנהל העסקים בא לידי ביטוי בכל חברה או ארגון, קטן כגדול. בישראל ישנן מכללות בהן לומדים מנהל עסקים המכשירות את אנשי העסקים של העתיד. הלימודים מכשירים את הבוגרים לתפקד כמומחים בתחום ניהול העסקים. המוסדות השונים מציעים לימודי תואר ראשון בניהול עסקים, כאשר תכניות הלימוד אינן זהות לחלוטין, וכל מכללה בוחרת באילו נושאים להתמקד.

במסגרת הלימודים נלמדות תורות שונות של ניהול, תוך שימוש בכלים לניתוח, הנדרשים על מנת לקבל החלטות, למנוע בעיות ולספק פתרונות יעילים ככל הניתן. במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לדרכי התמודדות עם התרחשויות שונות בארגון ובסביבתו העסקית, אשר יוכלו לקדם את העסק ולהגדיל את רווחיו.

מכללות לעיצוב

תחום העיצוב התפתח ברבות השנים וכולל תחומים רבים כמו עיצוב אופנה, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב ותקשורת חזותית ועוד. חלק מן המוסדות מלמדים אדריכלות, המשיקה אף היא לתחומי העיצוב. המעצב צריך לדאוג למוצר איכותי, טוב ויעיל, שיהיה גם אסתטי, נוח לשימוש ויעיל.

המכללות המלמדות עיצוב שואפות להכשיר מעצבים מומחים בעלי ידע עיוני והכשרה מעשית בעלי כלים ומיומנויות, שיאפשרו להם לתפקד כמעצבים מוכשרים ולעבוד בתחום התמחותם. המכללות מציעות לימודים אקדמיים בעיצוב, לימודי תעודה, לימודי הכשרה, לימודי העשרה ואף לימודי הנדסאים. לימודי עיצוב לתואר ראשון עמוסים, רחבי היקף, רב תחומיים ויישומיים, כלומר - כוללים התנסות מעשית רבה.

מכללות להנדסאים

מכללות רבות בישראל מציעות לימודי הנדסאים איכותיים, רב תחומים, עדכניים, מקיפים ויישומיים. זכרו כי קיימת תחרות רבה על תשומת הלב של הסטודנטים ובמקביל יש פיקוח הדוק של מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע) על המכללות להנדסאים ועל הלימודים המתקיימים בהם. מדובר בתחום בעל ביקוש גדול ולכן ישנן מכללות המכשירות בתחום ההנדסה בלבד.

ללימודי הנדסאים יש מספר מסלולים: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי בניין, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי חשמל, הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, הנדסאי תוכנה, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי ביוטכנולוגיה, הנדסאי אדריכלות נוף, הנדסאי חקלאות, הנדסאי כימיה, הנדסאי מכשור ובקרה, הנדסאי מכונות, הנדסאי סביבה, הנדסאי פלסטיקה, הנדסאי עיצוב תעשייתי, הנדסאי קולנוע וטלוויזיה, הנדסאי רכב ועוד.

מכללות לרפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה הם לימודים מבוקשים בישראל ובעולם. תחום הרפואה המשלימה מתפתח והמודעות ההולכת וגוברת מגדילה את הביקוש ללימודי רפואה משלימה, המכשירים מטפלים בתחומים שונים של רפואה אלטרנטיבית. לימודי רפואה משלימה נלמדים בישראל במגוון מוסדות לימודים, במסלולי לימודים שונים, רבים ומגוונים.

מכללות לרפואה משלימה בישראל ובתי ספר להכשרת מטפלים ברפואה משלימה מציעים לימודים איכותיים, מקיפים, רב תחומיים ועדכניים וכן לימודים יישומיים המכשירים את המטפלים גם באופן מעשי. אם אינכם יודעים לאיזה תחום ולאיזו מכללה כדאי לכם להירשם, אתם מוזמנים להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו, ואנו נתאים עבורכם את המסלול האידאלי.

מכללות ללימודי שוק ההון

שוק ההון נחשב לענף כלכלי פיננסי מרתק ותוסס שהעיסוק בו מצריך חדות מחשבה, יזמות, חוש עסקי מפותח, יכולת לזהות מקפצות להצלחה, כושר שכנוע, יכולת לקרוא את השוק והלכי הרוח בציבור, יכולת מסחר מפותחת ויכולת שיווק. בשל חשיבותו הרבה ומקומו המרכזי של שוק ההון בכלכלה המודרנית, העיסוק בתחום נרחב והביקוש למומחים בתחום הוא גדול מאוד.

שוק ההון הינו שוק גלובלי, הגבולות בין המדינות פתוחים ומאפשרים זרימה בלתי פוסקת של סחורות ושירותים בין המדינות המפותחות, עובדה שהגדילה את אפשרויות המסחר והרחיבה את הענף שהפך רווחי הרבה יותר. בישראל קיימות מכללות המציעות ללמוד את שוק ההון ונגזרותיו.

מכללות לפי מיקום גיאוגרפי

אנשים רבים בוחרים את מקום הלימודים שלהם על פי מקום מגוריהם. המכללות הרבות שפרושות ברחבי הארץ פותחות בפני הסטודנטים אפשרויות רבות, גם בפני כאלו שאינם רוצים לעבור לחלק אחר של הארץ. לפני שנרשמים למכללה זו או אחרת, רצוי להביא בחשבון כמה דברים חשובים. אם התכנים ונושאי הלימוד מתאימים לכם, שקלו בכובד ראש את עניין המרחק. 

האם המכללה קרובה לאזור המגורים או רחוקה ממנו? האם משתלם לכם מבחינה כלכלית לנסוע בכל יום, או שמא מוטב לשכור דירה באזור המכללה או אולי לגור במעונות? מכללות רבות כיום לא נמצאות רק במרכז הארץ, אלא ממוקמות בפריפריה, מהצפון הירוק ועד לדרום המתפתח. בעמוד זה תוכלו לבדוק היכן נמצאות המכללות על פי האזורים השונים.
1.
מכללות באזור המרכז
מכללות באזור המרכז
אזור המרכז, כמשתמע משמו, הוא אחד האזורים המרכזיים ביותר בארץ הכולל ערים כמו תל אביב,......
2.
מכללות באשדוד
מכללות באשדוד
אשדוד היא העיר החמישית בישראל מבחינת גודל אוכלוסייתה. היא שוכנת לחוף הים התיכון, צפונית לאשקלון......
3.
מכללות בכרמיאל
מכללות בכרמיאל
העיר כרמיאל שוכנת בלב הגליל שבצפון מדינת ישראל. כרמיאל מציעה לתושביה ולמבקרים בה אוויר צח,......
4.
מכללות ברחובות
מכללות ברחובות
רחובות, השוכנת במישור החוף הדרומי, הוכרזה כעיר בשנת 1950. העיר רחובות שוכנת בין נס ציונה,......
5.
מכללות בכפר סבא
מכללות בכפר סבא
כפר סבא שוכנת בדרום השרון והוכרזה כעיר בשנת 1962. כפר סבא נחשבת לעיר ירוקה ושוקקת......
6.
מכללות בצפת
מכללות בצפת
העיר צפת שוכנת במחוז הצפוני של ישראל, והיא נחשבת לבירת הגליל העליון. בצפת חיים למעלה......
7.
מכללות באור יהודה
מכללות באור יהודה
אור יהודה שוכנת במחוז תל אביב, וממוקמת בסמוך לשדה התעופה בן גוריון. אור יהודה ממוקמת......
8.
מכללות בנצרת
מכללות בנצרת
על פי הברית החדשה, בנצרת התגוררו מריה אמו של ישו ובעלה יוסף, ובה התחנך ישו.......
9.
מכללות ברעננה
מכללות ברעננה
מוסדות החינוך בעיר רעננה מציעים לימודים ברמה גבוהה, ולכן הם מהווים מוקד "עלייה לרגל" עבור......
10.
מכללות בקריות
מכללות בקריות
הקריות הינן גוש יישובים בעמק זבולון, צפונית-מזרחית לחיפה ולחופי מפרץ חיפה. בקריות נכללות קריית ביאליק,......
11.
מכללות בהוד השרון
מכללות בהוד השרון
הוד השרון הוקמה מתוך איחודם של היישובים מגדיאל, כפר הדר, רמתיים ורמת הדר בשנת 1964,......
12.
מכללות בקריית שמונה
מכללות בקריית שמונה
קריית שמונה שוכנת באצבע הגליל, אשר בצפון מדינת ישראל. מתגוררים בה למעלה מ- 20,000 תושבים,......
13.
מכללות ברמת השרון
מכללות ברמת השרון
רמת השרון הוקמה ב- 1923 ושוכנת במחוז תל אביב. רמת השרון גובלת בהרצליה, בקיבוץ גליל......
14.
מכללות בעפולה
מכללות בעפולה
חמישה כוכבי יופי במשך 5 שנים ברציפות, גני משחקים מטופחים, שדרות וכיכרות, צמחייה, תאורה וגינון......
15.
מכללות באשקלון
מכללות באשקלון
לאורך רצועת חוף יפיפה עם מגוון אירועי תרבות איכותיים והקפדה על איכות הסביבה שוכנת העיר......
16.
מכללות בהרצליה
מכללות בהרצליה
חופים מטופחים עם קרקע חולית זהובה, קרבה לערי השרון, אזור תעשייה משגשג ופוטנציאל תיירותי עצום......
17.
מכללות בחולון
מכללות בחולון
העיר חולון שוכנת במחוז תל אביב בישראל. חולון נוסדה בשנת 1940, וחיים בה כיום מעל......
18.
מכללות באזור הצפון
מכללות באזור הצפון
אזור הצפון בארץ ידוע ביופיו. הוא מתפאר בנופים מרהיבים של הרים ירוקים כשברקע הים התיכון......
19.
מכללות באזור הדרום
מכללות באזור הדרום
מחוז הדרום הוא המחוז הגדול ביותר בשטחה של מדינת ישראל, הכולל את שטחי הנגב ועמק......
20.
מכללות באזור השרון
מכללות באזור השרון
אזור השרון, המכונה גם מישור החוף התיכון, מציע לסטודנטים אפשרויות לימוד רבות ומגוונות. בשנים האחרונות......
21.
מכללות בתל אביב
מכללות בתל אביב
לימודים בעיר תל אביב נפרסים על פני אינספור תחומים, החל מלימודים לתואר ראשון או תואר......
22.
מכללות בירושלים
מכללות בירושלים
אויר הרים צלול כיין וריח אורנים הם רק חלק מהיתרונות אותם מציעה ירושלים לבוחרים ללמוד......
23.
מכללות בחיפה
מכללות בחיפה
העיר חיפה מציעה איכות חיים ברמה גבוהה, לצד שמירה על איכות הסביבה. מדובר בעיר השלישית......
24.
מכללות בבאר שבע
מכללות בבאר שבע
העיר באר שבע היא השביעית בארץ מבחינת כמות תושביה והעיר השניה בארץ בגודלה. היא משתרעת......
25.
מכללות בנתניה
מכללות בנתניה
העיר נתניה שוכנת במחוז המרכז בשרון, והיא העיר השמינית באוכלוסייתה במדינת ישראל. בנתניה חיים כיום......
26.
מכללות ברמת גן
מכללות ברמת גן
מנחלי האיילון והירקון ועד לבקעת אונו, מוקפת בארבע גבעות בולטות שוכנת העיר רמת גן. רמת......
27.
מכללות בפתח תקווה
מכללות בפתח תקווה
העיר פתח תקווה, "אם המושבות", שוכנת במרכז הארץ ונחשבת לעיר השישית באוכלוסייתה בישראל. פתח תקווה......
28.
מכללות בראשון לציון
מכללות בראשון לציון
ראשון לציון היא העיר הרביעית בישראל מבחינת גודל אוכלוסייתה. היא שוכנת בקצה הדרומי של אזור......
29.
מכללות באילת
מכללות באילת
אילת היא העיר הדרומית בישראל, והיא משמשת כעיר נמל ותיירות. באילת חיים למעלה מ- 46,000......
30.
מכללות בעכו
מכללות בעכו
עיריית עכו שמה דגש על החינוך בעיר, ולמרות שאפשרויות ההשכלה הגבוהה בה מועטות, עכו מוקפת......
31.
מכללות בנהריה
מכללות בנהריה
על חוף ים, בין עכו לראש הנקרה שוכנת בירת הגליל המערבי - נהריה. העיר נהריה......

מכללות המציעות לימודי ערב

עובדים בשעות היום ועדיין רוצים ללמוד באחת מהמכללות? זה אפשרי! מכללות רבות מציעות מגוון תוכניות של לימודי ערב, המתאימות לאנשים עובדים המעוניינים לרכוש השכלה לאחר שעות העבודה. לימודי ערב מתקיימים במגוון תחומים כגון לימודי ערב בחינוך, לימודי ערב במשפטים, לימודי ערב במנהל עסקים, לימודי ערב בהנדסה, לימודי ערב בתקשורת, לימודי ערב בפסיכולוגיה ועוד.

לימודי ערב, כפי שעולה משמם, מתקיימים לרוב בשעות אחר הצהריים המאוחרות או הערב, ולעיתים גם בימי שישי בבוקר. לימודים במסלולים הללו מתקיימים לרוב במקביל למסלולי הלימוד הרגילים. בנוסף, מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד ייחודיים בתחומים חדשים, המתקיימים אך ורק במסלול של לימודי ערב.
1.
לימודי ערב במכללות
לימודי ערב במכללות
רבים מוצאים את עצמם ניצבים בפני דילמה מהותית בבואם להצטרף לשורות האקדמיה – האם להשתלב......

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר