ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס אקופונקטורה

מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה לימודים במסגרת קורס אקופונקטורה.
הלימודים מתקיימים במתכונת של 40 מפגשים בני 5 שעות לימוד אקדמיות המפגש בהנחיית יוסי בן חיים.

מהי אקופונקטורה?
אקופונקטורה היא שיטת ריפוי סינית, המבוססת על דיקור הגוף במחטים. בעשרים השנים האחרונות המודעות לשימוש בשיטת ריפוי זו הולכת וגדלה ומספר הרופאים והמטפלים השולטים בתורת האקופונקטורה גדול. על פי הרפואה הסינית, האיזון וההרמוניה של סביבת האדם הפנימית, הם שקובעים את בריאותו של האדם. מכאן, שהאקופונקטורה נותנת דגש לא רק על האינדיבידואל, אלא גם על הרמה הכוללת ביותר של יחסי הגומלין בין האדם וסביבתו. תיאוריית ההרמוניה הפנימית, המתבטאת בעקרונות היין-יאנג וחמשת היסודות, מבוססת על שמירת האיזון בין השפעות שונות ומנוגדות זו לזו. כאשר מתקיים מצב של חוסר או עודף אנרגיה, הסביבה הפנימית נפגעת.

אקופונקטורה מסייעת פתרון בעיות שהרפואה המודרנית עצמה לא יכולה להן. אף על פי שלא מתבצעת החדרת חומרים כימיים או אחרים לגוף באמצעות המחטים, המדע המודרני הוכיח, כי חלים שינויים נוירו פיזיולוגיים רבים, כתוצאה מגירוי נקודות האקופונקטורה. הדיקור משפיע על מערכת העיכול, הדם, העצבים, השתן, המערכת ההורמונאלית, מערכת החיסון, מערכת הנשימה והעור. בנוסף, נמצא כי הדיקור משפיע וגורם לעלייה בספירת הדם של הכדוריות האדומות והלבנות ולעליית רמת ההמוגלובין. האקופונקטורה היא לא רק אמצעי להקלת כאבים, אלא גם לטיפול במחלות הפוגעות בגוף כולו באורגניזם. השימוש בה מיועד לטיפול במחלות כרוניות ובדלקות הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים.

תכני הלימוד
בין התכנים הנלמדים במסגרת קורס אקופונקטורה במכללת תילתן: רקע היסטורי ופילוסופי של הרפואה הסינית, יין ויאנג: משמעות הסמל, איכויות מנוגדות, טיפוסי יין ויאנג, פיזיולוגיה סינית, מרידיאן הריאות, תפקודי האיברים ברפואה הסינית, מרידיאן הלב, חמשת האלמנטים, שמונת העקרונות, מרידיאן המעי הדק, ששת הפתוגנים החיצוניים, מרידיאן תלת מחמם, גורמי מחלות פנימיים- רגשות, סינדרומים, שיטת אבחון- תשאול, לשון ודופק, טכניקות טיפול- דיקור, מוקסה, כוסות רוח,  מרידיאן UB, תרגול מעשי בדיקור, טיפול במחלות נפוצות לפי אבחנה מבדלת, 8 מרידיאני אקסטרה, אוריקולותרפיה, תיאורי מקרים-ניתוח מקרים ובניית תוכנית טיפול+מעשי, עבודת סיכום ועוד.

כל משתתף יקבל תקצירים מודפסים של חומרי הלימוד במסגרת קורס אקופונקטורה, הכוללים תרשימי מרדיאנים ונקודות דיקור. במהלך השיעורים ייעשה שימוש במודלים שונים להמחשה ותרגול אבחונים וטכניקות טיפול בזוגות. 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים