ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המרכז האקדמי רופין

תואר ראשון בעבודה סוציאלית

המרכז האקדמי רופין מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית.

תחום העבודה הסוציאלית בא במטרה לקדם יחידים, משפחות וקהילות ולסייע להם בהתמודדו עם המגבלות והקשיים שהם חוויים ומתמודדים עמם. מקצוע זה הוא מקצוע טיפולי שעוסק בבעיות אישיות וחברתיות ובגורמים להיווצרותן, למשל בעיית האלימות, העוני וכדומה. העבודה הסוציאלית עוסקת בשינוי ומתבססת על ראייה מערכתית וכוללת של האדם בסביבתו.

בוגרי מסלול הלימודים יקבלו רישיון ממשלתי לעסוק במקצוע זה על כל מגוון תפקידיו במוגדר בחוק העובדים הסוציאליים ולהירשם בפנקס העובדים הסוציאליים במשרד הרווחה.

משך הלימודים
תואר ראשון בעבודה סוציאלית נפרש על פני תקופת זמן של שלוש שנים.

תכנית הלימודים
המשתתפים במסלול זה ילמדו לאבחן את הבעיות החברתיות והאישיות השונות מנקודת מבט מערכתית וכוללת ולבחור את ההתערבות והפתרונות המתאימים ביותר מתוך כלל האפשרויות והכלים העומדים לרשותם במסגרת תפקידם. את מיומנויות הטיפול וההתערבות יבחרו באמצעות רגישות חברתית אותה ירכשו במהלך הלימודים. הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים לבין התנסויות מעשיות וסימולציות טיפוליות אשר מתבצעות במעבדה לתצפית התנהגותית. כמו כן, חלק מן השיעורים מתקיימים בשירותי הרווחה השונים ובמהלך הלימודים נערכים סיורים בנושא.

במהלך השנה הראשונה יחלו המשתתפים לעבור הכשרה מקצועית תחת הדרכתם של עובדים סוציאליים ממגוון שירותי הרווחה, במטרה שיכירו את כלל האוכלוסיות השונות אשר נזקקות לסיוע. בשנה השנייה ללימודים יבחרו במסלול התמחות ספציפי מבין שני המסלולים הקיימים. בשנה השלישית יוכלו המשתתפים להשתלב בקורסים מתכנית לימודי התואר השני בהגירה ושילוב חברתי.

מסלולי התמחות
  • מסלול פרט ומשפחה - מסלול זה מכשיר את הסטודנטים במרב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים לצורך טיפול ישיר באנשים יחידים, במשפחות ובקבוצות, המצויים תחת מצבי סיכון ומשבר. כמו כן, ירכשו המשתתפים כלים להתמודדות עם תחומי האלימות, העוני, החולי, בריאות הנפש, העבריינות, ההתמכרויות, ילדים בסיכון ועוד.
  • מסלול קהילה ומדיניות - מסלול זה מכשיר את הסטודנטים כמנהיגים וכמובילי שינוי חברתי באמצעות כלים להתמודדות עם מדיניות חברתית ועם תהליכים קהיליתיים וחברתיים שונים המתרחשים בתוך הקהילה. כמו כן, ילמדו המשתתפים מיומנויות לפיתוח מנהיגות יישובית והתאמת שירותים לאוכלוסיות שונות.
אפשרויות תעסוקה
בוגרי מסלול הלימודים יוכלו להשתלב בשוק העבודה כעובדים סוציאליים מוסמכים במסגרת ארגונים ממשלתיים, ברשויות המקומיות, בעמותות ובארגונים שונים, למשל: מחלקות לשירותים חברתיים, מרפאות לבריאות הנפש בקהילה, בתי אבות ומוסדות לדיור מוגן, שירותי המבחן לנוער ולמבוגרים, בתי חולים ומרכזים רפואיים, שירותי בריאות בקהילה, שירותי שיקום מקצועי ושיקום נפגעי נפש, בתי סוהר ומעונות לנוער ולמבוגרים עוברי חוק, שירותי חסות הנוער, פנימיות ובתי ספר, המוסד לביטוח לאומי ועוד.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים