ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

בינה - האקדמיה לרפואה משלימה

רפואה סינית

בינה - האקדמיה לרפואה משלימה מציעה מסלול ארבע שנתי בלימודי רפואה סינית.

הרפואה הסינית היא אחת משתי המגמות האינטגרטיביות העיקריות ברפואה משלימה, הנלמדת בבינה. רפואה זו היא אחת משיטות הריפוי והאבחנה העתיקות ביותר בעולם. רפואה סינית מוכרת בזכות שיטות טיפול המאזנות את האדם בכל הרבדים כגון: דיקור, צמחי מרפא, שיאצו ועוד. הדיקור משפיע על הגוף באמצעות התערבות במרידיאנים. המרידיאנים הם מערכת של תעלות הנושאות צ'י, שהיא אנרגיה חיונית ומפזרות אותו בגוף. כל איבר בגוף מיוצג על ידי תעלה ומחלות של איבר מסוים ניתנות לטיפול ע"י דיקור במרידיאן המייצג את אותו איבר. פילוסופיית הרפואה הסינית נשענת על הספר "הקיסר הצהוב". גילו כאלפיים שנה ובו נמצאים עקרונות החשובים ביותר ברפואה זו.
 
תכנית הלימודים ב"בינה" עשירה ומגוונת ופרוסה על פני ארבע שנים. התוכנית בנויה בצורה של התמחויות באבחונים פיזיים ונפשיים, טכניקות ריפוי בבעיות אקוטיות או כרוניות והתמחויות קליניות. התוכנית עומדת בדרישות האגודה לרפואה סינית וחוק העיסוק באקופונקטורה. הגישה ברפואה הסינית היא, כי אין להפריד בטיפול בין הגוף לנפש. מבט זה כידוע מאפיין את כל הרפואה המשלימה, ומיושם גם בשיטת הטיפול ברפואה הסינית, שמתמקדת לא רק בלמחוק או לעכב את הסימפטומים הגופניים, אלא לטפל באדם כולו, נפשו ורוחו.
 
נושאי הלימוד:
מבנה המגמה – תכנית רב שנתית. ברפואה הסינית משתמשים בתחומים ובטכניקות טיפול שונות. תכנית הלימודים במסלול זה כוללת לימודים תיאורטיים מקיפים בנושאי הפילוסופיה הסינית, ולימודים מעשיים של טכניקות הטיפול, כגון: דיקור, צמחי מרפא, תזונה נכונה, אלקטרו-אקופונקטורה, שיאצו, מסאז', תרגילי נשימה, מדיטציה ותרגילים תנועתיים, קורסים מערביים בסיסיים, קורסים מערביים מתקדמים, צמחי מרפא סיניים, שיטות אבחון וטיפול במגע דו שנתי - לבחירה: רפלקסולוגיה, שיאצו או עיסוי. הרפואה סינית - דרך מגוון רחב של קורסים תאורטיים ומעשיים הנבנים נידבך על נידבך לכדי תורה שלמה, התנסות קלינית וקורסי העשרה.
 
דרישות המסלול:
הצלחה בכל מבחני מקצועות המגמה, נוכחות חובה ב  80% מהלימודים, הצלחה בכל מבחני מקצועות המגמה, הגשת עבודות לפי דרישות המורים, עמידה ב 400 שעות התנסות קלינית.
 
משך הלימודים ומתכונתם:
מבנה המגמה – תכנית רב שנתית, 3232 שעות לימוד, לכל הפחות. ניתן לפרוס לימודים אילו על פני ארבע שנים ויותר, בהתאם לתוכנית המותווית ע"י "בינה" ובהתאם להכשרה איתה מגיע הסטודנט.
 
תעודות והכשרות:
בסיום לימודי רפואה סינית בהצלחה התלמיד זכאי לקבל תעודת מוסמך ברפואה סינית.
בנוסף לכך זכאי כל סטודנט בסיום מסלול מקצועי מסוים כגון: שיטות מגע, צמחי מרפא ועוד לתעודה מקצועית בהתאם. תכנית הלימודים מותאמת לדרישות האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי, וע"פ חוק העיסוק באקופונקטורה. סטודנטים ובוגרים שיעמדו בכל הדרישות יקבלו תארים אקדמיים בינלאומיים (ראשון, שני ושלישי) ברפואה סינית בכפוף לעמידה בדרישות.
 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים