ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המכללה הטכנולוגית תל חי

לימודי קולנוע וטלוויזיה

המכללה הטכנולוגית תל חי מציעה לימודי קולנוע וטלוויזיה במסלול ייחודי ואינטנסיבי, אשר נועד להכשיר יוצרי סרטים ואנשי צוות בקולנוע וטלוויזיה.

תכנית הלימודים
לימודי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגי תל חי הם לימודים חווייתיים הנערכים בקבוצות לימוד קטנות. הלימודים כוללים גם מפגשי חניכה אישית בסיוע המרצים העוקבים אחר ההתפתחות של כל סטודנט וסטודנט. המכללה הטכנולוגית תל חי מעמידה לרשות הסטודנטים ציוד חדיש לצורך צילום ועריכה, בכל שעות היממה לאורך כל השנה. התכנית מופעלת ע"י מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית), שמסבסד את שכר הלימוד של סטודנטים שעומדים במבחני הקבלה, מפקח על תכנית הלימודים ומעניק את דיפלומת הגמר. למשוחררי צה"ל – פטור של 90% בשנת הלימוד הראשונה.

מגורים
סטודנטים שמקום מגוריהם מעל 50 ק"מ מהמכללה זכאים לגור במעונות הסטודנטים. כמו כן, יש הבוחרים לגור ליד המכללה באזורים שונים: מושבים, קיבוצים, קריית שמונה ומטולה.

משך הלימודים
לימודי קולנוע וטלוויזיה נפרשים על פני 5 סמסטרים (שנתיים וחצי) + פרויקט גמר. הם כוללים 4 ימי לימוד מלאים + יום הפקה מונחית. בנוסף לכך, בסמסטר ה – 3 ימי לימוד במתכונת סדנתית, ובהמשך הפקה של פרויקט הגמר בליווי אישי של חונך מקצועי. בסמסטר השישי כל סטודנט עובד על פרויק משלו בתחום שבו בחר (כתיבה ובימוי, עריכה ו- post production, צילום ותאורה, סאונד, הפקה ועוד), והוא מונחה בידי איש מקצוע באופן אישי.

מקצועות לימוד עיקריים
ללימודי קולנוע וטלוויזיה 3 תת-דיסציפליניות עיקריות: התחום העלילתי, תחום הטלוויזיה, והתחום הדוקומנטרי. הסטודנטים נדרשים להתנסות בכל התחומים, ולאחר מכן הם בוחרים תחום התמחות אחד הקוסם ללבם (בימוי, סאונד, כתיבה, צילום, אולפן, עריכה, תוכן טלוויזיוני, הפקה ועוד). על כל סטודנט לכתוב, לצלם ולביים לפחות 3 סרטים דוקומנטריים, 4 סרטים עלילתיים, 2 הפקות של תכנית טלוויזיה באולפן מולטיקמרה.

פרויקט גמר
בתום לימודי קולנוע וטלוויזיה כל סטודנט חייב להגיש פרויקט גמר כדי לקבל את הדיפלומה. סרטי הגמר של הסטודנטים מתחרים בפסטיבלים החשובים בארץ ובעולם ומשודרים בערוצי השידור המרכזיים. מחלקת השיווק דואגת לכל השלבים - מהגשת התסריטים לתמיכת הקרנות התומכות ועד לשליחת הסרטים לערוצים משדרים ולפסטיבלים. מלגות הצטיינות מיוחדות מוענקות ע''י המפיק יוסי עוזרד (''פלפלים צהובים'', ''ביקור התזמורת'' ועוד).

אפשרויות תעסוקה
לצד המכללה הטכנולוגית תל חי פועלת מחלקה להפקת סרטים, מחלקה המאפשרת לבוגרי המחלקה לצבור ניסיון בשוק המסחרי. בנוסף לכך, במקום פועלים האולפן הצפוני של ערוץ 10 וסוכנות ''רוייטרס''. בוגרי המחלקה יוכלו להשתלב בתעשיית הטלוויזיה והקולנוע. 

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים