ייעוץ לימודים חינם!

שנקר

לימודי הנדסת פלסטיקה

מכללת שנקר מציעה לימודי תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה - בוגר במדעים .B.Sc. לימודים במסלול זה הינם ייחודיים, כאשר שנקר הינו המקום היחיד בישראל המציע מסלול זה.

תנאי קבלה

בגרות: ממוצע 85 ומעלה כולל בונוסים
פסיכומטרי: 620 ומעלה
מתמטיקה ופיסיקה: 4 יח"ל ציון 85 או 5 יח"ל בציון 75 / מכינות קיץ במתמטיקה ופיסיקה.
ועדת הקבלה רשאית על פי שיקוליה לקבל ללימודים מועמד שנתוניו חורגים מן המצויין.
הנדסאים: פסיכומטרי 620 או ממוצע 90 ומעלה בבחינות החיצוניות ובפרויקט הגמר.
תנאי קבלה למוסמכים בהנדסה פלסטית : ממוצע 80 ומעלה.

לימודי הנדסת פלסטיקה בשנקר

התעשיות בארץ ובעולם אשר מבוססות על טכנולוגיית הפלסטיקה ועל החוצרים הפולימריים מהוות את התשתית העיקרית של התעשיה המודרנית המתקדמת. כמו כן, תעשויות אלה מצויות תמידית בתנופת פיתוח וחידושים. התעשיות המודרניות מייצרות ומייצאות מוצרים בסכומים של עשרות מיליארדים, והן משלבות חומרים פלסטיים בטכנולוגיות שלהם ובמוצריהם. מטרת הלימודים האקדמיים שרמת גבוהה היא להבטיח את המשך התפתחותן של תעשיות אלה. 
בשנקר הפקולטה להנדסה פועלת לצד הפקולטה לעיצוב. שילוב זה מפגיש בין תחומים ופרויקטים כמו פרויקט פלסטיק פנטסטיק: עבודות נבחרות מפלסטיקה שאותן פיתחו ועיצבו סטודנטים בפקולטה לעיצוב בשיתוף המחלקה להנדסת פלסטיקה. יתר על כן, ישנו גם שיתוף פעולה של המחלקה להנדסה עם צורי גואטה, מעצב הטקסטיל הידוע, וזאת כדי לפתח טכנולוגיה חדשנית לעיצוב טקסטיל בעזרת שילוב של פולימרים סיליקוניים עם בדי טקסטיל מעוצבים.

שלושת מסלולי ההתמחות במחלקה
1.הנדסת אריזה ופלסטיקה ירוקה - טכנולוגיות, חומרים, עיצוב. 2.תכנון בחומרים פלסטיים - מוצרים ותבניות. 3.הנדסת חומרים ליישומים רפואיים (בשיתוף עם המחלקה להנדסה כימית).

מידע על ההרשמה ומסלול הלימודים
מועד תחילת הלימודים הוא באוקטובר הקרוב, משך הלימוד כ-4 שנים שבסיומם העומדים בהצלחה בכל הדרישות ושהשלימו 161 נקודות זכות יזכו לתואר בוגר במדעים B.Sc. תנאי הרישום והקבלה הם ציון של לפחות 620 בבחינה הפסייכומטרית או ציון ממוצע של 90 ומעלה בבחינות החיצוניות ובפרוייקט הגמר בלימודי ההנדסאי, וממוצע בגרות 85 (כולל בונוסים).

אפשרויות תעסוקה
בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה יוכלו להשתלב כמפתחים, מתכננים ומנהלים בתעשיית הפלסטיקה, היי-טק, ביוטכנולוגיה, החלל, התעופה, תעשיות צבאיות, ננוטכנולוגיה ועוד.

לימודי המשך
אפשרות ללימודי המשך ישירים לתואר שני ולדוקטורט: המועצה להשכלה גבוהה אישרה רק לשנקר את התוכנית לתואר שני מחקרי בהנדסת פלסטיקה .M.Sc. בנוסף לכך, למחלקה שת"פ אקדמי עם המחלקה לפלסטיקה באוניברסיטת LOWELL, שעל פיו יכולים בוגרי המחלקה להמשיך לתואר שלישי בתחום באופן ישיר וכן עם שתי אוניברסיטאות נוספות בארה"ב.

יתרונות המחלקה להנדסת פלסטיקה בשנקר
המחלקה ללימודי הנדסת פלסטיקה הוקמה ביוזמתה של תעשיית הפלסטיקה והגומי בישראל. מדי שנה תורמת תעשייה זו ציוד מעבדתי ומלגות לסטודנטים מצטיינים. המחלקה הגיעה להישגים בינלאומיים - פיתוח של יישומים ופטנטים במחלקה זוכים למעמד בינלאומי בתחומי המחקר והתעשייה כמו פיתוח חדשני משולב בננו טכנולוגיה המהווה פתרון לבעיית החלודה / קורוזיה במתכות. במסגרתו של הפרויקט, הכניסו ננו-חלקיקים של חרסיות (בגודל מיליארדית המטר) לצבעים השונים, ובדרך זו העניקו לצבעים תכונות חסימה לחמצן וללחות – גורמי החלודה.

כמו כן, - המחלקה ללימודי הנדסת פלסטיקה מתאפיינת באווירה משפחתית, בכיתות קטנות וביחס אישי המוענק לסטודנטים. במחלקה קיימות מעבדות משוכללות לפולימרים ולתהליכי עיבוד של מוצרים פלסטיים. בנוסף לכך, מצויה במחלקה מעבדה מתקדמת לננו-טכנולוגיה. לבסוף, סטודנטים מצטיינים יכולים להשתלב בפרויקטים בינלאומיים בחו"ל. ראש המחלקה להנדסת פלסטיקה בשנקר היא פרופ' חנה דודיוק.

מלגות והטבות
הלימודים מוכרים לתשלום על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים. מלגות והטבות: סטודנטים מצטיינים יוכלו לזכות בפרסים כספיים שנתרמים על ידי ידידי מכללת שנקר. החזר דמי רישום: לבעלי תעודת לוחם אשר החלו ללמוד יוחזרו דמי הרישום עד סוף סמסטר א'. 50% הנחה בדמי המכינות: תוענק למשוחררי צה"ל שיש להם תעודת לוחם עד סוף סמסטר א'. מלגה בגובה של עד 100% משכר הלימוד השנתי: בשנת הלימודים הראשונה המלגה תינתן למועמדים שיש להם תנאי קבלה גבוהים מאוד (בכפוף להחלטת ועדה).

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ