ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המכללה האקדמית ספיר

לימודי עבודה סוציאלית

המחלקה לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר פועלת מאז 1985 כשלוחה של אוניברסיטת בן גוריון. המחלקה מציעה מסלול לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית, BA, המוכר ע'י המל"ג.
שנת לימודים ראשונה בחינם למשוחררי/ות צה"ל ושירות לאומי משנת 2010 והלאה בהתאם לחוק חיילים משוחררים!

מידע כללי
עבודה סוציאלית, על פי הגדרתה היא פעילות מקצועית מאורגנת לאבחון ולפתרון בעיות אשר בתחום תפקודם החברתי של בני אדם. העבודה הסוציאלית שואפת להרחיב את מערכות המשאבים העומדות לרשות הפרט והחברה, לסייע בעיצוב פעילות גומלין בין בני האדם, להעצים את שליטתם על תנאי חייהם ולשפר את איכות חייהם. מקצוע העבודה הסוציאלית נדרש במיוחד במצבים של משבר, של שינויים אישיים וחברתיים, של מגבלות אישיות ושל קיפוח חברתי. המצב במדינת ישראל ובעולם המערבי כיום המאופיין בקיטוב כלכלי חברתי, בקושי להבטיח זכויות יסוד לכל אזרחי המדינה ובהעברת האחריות החברתית ממוסדות המדינה למנגנונים אחרים יוצר עבודה רבה ודרישה גבוהה לעובדים סוציאלים שישתלבו בשירותי הרווחה.

תכנית הלימודים
המחלקה לעבודה סוציאלית במכללת ספיר שואפת לענות על צרכים אלה ומכשירה את בוגריה למקצוע עבודה סוציאלית, תוך פיתוח בסיס הידע של המקצוע באמצעות מחקרים יישומיים ומחקרי פעולה ותוך פיתוח יחסי גומלין עם שירותי הרווחה והקהילות באזור. תוכנית הלימודים של המחלקה מתחשבת בהרכבה הרב תרבותי של החברה הישראלית, באוכלוסיות הנזקקים החדשות שנוצרו ובפערים המתרחבים בין המרכז לבין הפריפריה. התכנית משלבת לימודים תיאורטיים עם הכשרה מקצועית בשטח במסגרת שירותי הרווחה השונים ובארגונים הפועלים למען זכויות האזרח עם האוכלוסייה עצמה.

המחלקה לעבודה סוציאלית במכללת ספיר היא מחלקה מצוינת בה נהנים הסטודנטים מיחס חם ואישי ומרמת לימודים גבוהה עם יתרונות ייחודיים-  המיקום המיוחד של מכללת ספיר בנגב המערבי לצד אוכלוסייה נזקקת מעניק אתגר מיוחד לסטודנטים המשתתפים במפגשים אותנטיים עם אוכלוסיות יעד, הסטודנטים נחשפים לידע העדכני בתחומי בעיה ייחודיים ולשיטות התערבות מגוונות בתחום העבודה הסוציאלית, הסטודנטים זוכים להכשרה מקצועית בשדה בשירותי הרווחה ביישובים באזור, הסטודנטים נוטלים חלק פעיל בפרויקטים חדשניים ועוד.

תחומי הלימוד
לימודי התואר כוללים קורסים ונושאי לימוד רבים ומגוונים, ביניהם, עבודה סוציאלית; סוציולוגיה; פסיכולוגיה; מדיניות רווחה; סטטיסטיקה; חוק ורווחה; שימוש במאגרי מידע; עבודה סוציאלית קבוצתית; עבודה סוציאלית קהילתית; פסיכופתולוגיה; שיטות מחקר; מצבי טראומה ופוסט טראומה; עבודה סוציאלית ועולם העבודה; דילמות ואתיקה בעבודה סוציאלית; עבודה סוציאלית עם ילדים ונוער; אובדן ושכול; תעסוקה, אבטלה, פרישה ופנאי; הקהילות הבדואיות בישראל; קהילת יוצאי אתיופיה בישראל ועוד.

תנאי קבלה
  • קבלה על סמך פסיכומטרי - בגרות מלאה בציון ממוצע 85 ומעלה, 4 יח"ל באנגלית בציון 75 ומעלה, ציון מבחן פסיכומטרי – 580 ומעלה, ראיון קבלה קבוצתי/אישי.
  • קבלה על סמך ממוצע בגרות - תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 98 ומעלה, 4 יח"ל באנגלית בציון 75 ומעלה, 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80 ומעלה, 5 יח"ל במקצוע בחירה בבגרות בציון 85, ציון מבחן אמי"ר 185 לפחות או ציון 85 לפחות בחלק האנגלית בפסיכומטרי, ראיון קבלה קבוצתי/אישי.

אפשרויות תעסוקה
תואר בוגר בעבודה סוציאלית (BSW) מאפשר תעסוקה כעובד סוציאלי במקומות רבים, משום שעבודה זו חדרה כמעט לכל תחומי החיים. על כן יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי המשך וכן להשתלב במקומות תעסוקה רבים, ביניהם, שירותים ממשלתיים וציבוריים, מחלקות לשירותים חברתיים, בתי-ספר, מוסדות ילדים ונוער, בתי חולים, מרפאות, בתי אבות, שירותי מבחן, בתי סוהר, צה'ל, שירותי הגירה וקליטה, ארגונים כלכליים, מפעלי תעשיה ציבוריים ופרטיים, ארגונים לזכויות הפרט, מלכ'רים ועוד.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים