ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המכללה האקדמית ספיר

הנדסאי ביוטכנולוגיה

בית הספר להנדסאים וטכנולוגיה של המכללה האקדמית ספיר מציע לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה.

תכנית הלימודים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה בבית הספר להנדסאים וטכנולוגיה של המכללה האקדמית ספיר הפכו מקצוע מבוקש, וזאת בשל ההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה, המבוססת על מדעי החיים ועל מדעי ההנדסה. הלימודים מכשירים את המשתתפים במגוון נושאים, הקשורים למדעי הטבע ולמדעי החיים, למדעים המדויקים וההנדסה, וזאת לצד שימוש בישויות ביולוגיות לתועלת האדם והסביבה.

מגמת ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית ספיר נועדה להכשיר את הסטודנטים לתפקד כבעלי מקצוע מן השורה הראשונה, שישתלבו במגוון רחב של מקומות תעסוקה, תוך יכולת ליישום טכנולוגי (תעשייתי) של הפוטנציאל הביולוגי הטמון במיקרואורגניזמים, תאים צמחיים ואנימליים ובמרכיביהם. המגמה מעניקה ללומדים התמחות וידע נוסף בכימיה תעשייתית בתחום הפרמצבטיקה, ופועלת בשיתוף פעולה אקדמי עם חברת "טבע", המאפשרת לבוגרים להשתלב במפעליה ברחבי הארץ. כמו כן, במסגרת שיתוף הפעולה בין השתיים מתוכנן קורס תגבור בכימיה תעשייתית, התואם במיוחד לצרכי הקונצרן, והממומן ומבוצע ברובו במעבדות טבע על מכשור ייחודי.

כיווני התפתחות
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון מקומות השמה, ביניהם: מפעלים ביוטכנולוגיים העוסקים בתחום של פרמוטציות, תרביות רקמה, הנדסה גנטית וכיוצא בזה, מפעלי תרופות, מפעלי מזון, מעבדות מחקר (באוניברסיטאות ובבתי חולים) ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להמשיך לקראת לימודים לתואר אקדמי ולהתמחות בנושאים שונים, למשל: אינפורמטיקה וביו רפואה. לאורך מסלול הלימודים מלווים את הסטודנטים סגל מרצים מיומן, עדכני ומקצועי. לרשות התלמידים מעבדות חדישות ומתקדמות, המאפשרות לרכוש תעודה יוקרתית ומבוקשת של הנדסאי ביוטכנולוגיה.

נושאי הלימוד
בין נושאי הלימוד הנכללים במסגרת תוכנית הלימודים בקורס נכללים מקצועות היסוד: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ומחשב, מקצועות עיקריים: ביולוגיה של התא, ביוכימיה, ביולוגיה מולקולארית והנדסה גנטית, אימונולוגיה, דיאגנוסטיקה בשיטות אימוניות, הנדסה כימית, אבטחת איכות GMP והנדסה ביוטכנולוגית. כמו כן, יעסקו התלמידים במעבדות הבאות: כימיה כללית ואנליטית, כימיה אורגנית, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, הנדסה ביוטכנולוגית וטכנולוגיה וביוטכנולוגיה של מזון.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים