ייעוץ לימודים חינם!

המכללה הטכנולוגית רופין

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה

המכללה הטכנולוגית רופין מציעה לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, בראשות גיל ארצי.

האלקטרוניקה מניעה את העולם הסובב אותנו. החל מטכנולוגיות המחשוב ותקשורת המחשבים, המאפשרות את היכולת לאתר ולעבד נתונים, דרך טכנולוגיות התקשורת הסלולארית והתקשורת הלוויינית וטכנולוגיות הבקרה, המאפשרות להפעיל מערכות באופן אוטומטי וללא מגע יד אדם, ועד לטכנולוגיות המכשור הרפואי וטכנולוגיות מתקדמות ברכב, המאפשרות לנו לנסוע ברכבים בטוחים ומשוכללים יותר. מומחי האלקטרוניקה לוקחים חלק פעיל בפיתוח, תפעול ותחזוקת טכנולוגיות אלו, המצויות בכל הציוד האלקטרוני הסובב אותנו במפעל, במשרד, ברכב ובבית.

מטרות המסלול
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה נועדו לענות על הגידול בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתעשיות האלקטרוניות ובתעשיות ההייטק באחד התחומים המבוקשים ביותר - מחשבים וחומרה. לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מכשירים את התלמידים בצורה מעמיקה בתחומי האלקטרוניקה והמחשבים, ומעניק להם את הידע הנדרש על מנת לפתח, לבנות ולתכנת מערכות, המתבססות על כרטיסים חכמים ומעבדים זעירים, המשובצים כיום בכל מערכת אלקטרונית ומשמשים כמוח של המערכת. לימודי אלקטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין מאפשרים לתלמידים להתמחות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם.

מסלול הנדסאי אלקטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין מכשירים את התלמידים לתפקד כהנדסאי אלקטרוניקה, הלוקחים חלק פעיל ומרכזי בתכנון ובפיתוח של רכיבים אלקטרונים, בתכנון של מערכות אלקטרוניות שלמות (מעגלים וכרטיסים אלקטרוניים), בתחזוקה של ציוד חכם, בבקרת איכות של מוצרים אלקטרוניים ובבדיקות סופיות בתהליך יצורם, במתן יעוץ ותמיכה טכנית לשימוש ברכיבים ובציוד אלקטרוניים, במכירות של ציוד אלקטרוני ובתיקון, תחזוקה ושדרוג מתמיד של ציוד קיים.

מסלולי התמחות
הנדסאי אלקטרוניקה אינו יכול להפסיק ללמוד ועליו להתעדכן בכל החידושים הטכנולוגיים ולשדרג את עצמו ואת עבודתו ללא הפסקה. קיימת אפשרות עבור הלומדים במגמת אלקטרוניקה ברופין להתמחות, במקביל ללימודיהם, בתחומים מבוקשים נוספים, דוגמת: תקשורת מחשבים, ציוד של חברת סיסקו, התמחות ב- VHDL ועוד. לימודי התמחות אלה מבוצעים במסגרת המרכז להשתלמויות רופין. בסיום הלימודים יוכלו בוגרי המסלול להשתלב בתעשיות ההייטק, המייצרות רכיבים אלקטרונים, חברות תקשורת ומולטימדיה, תעשיות ביטחוניות, חברת החשמל, תעשיית התרופות, חברות בקרה, תעשיות המזון, חברות שיווק של רכיבים וציוד אלקטרוניים ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים לעסוק בתחזוקה של ציוד אלקטרוני חכם, התקנות של ציוד אלקטרוני וביצוע אינטגרציה בין מערכות, בקרת איכות, בדיקות סופיות של מוצרים, יעוץ ותמיכה טכנית, מכירות, מתן שירות לציוד אלקטרוני, תחזוקה של ציוד אלקטרוני ושדרוג מתמיד של ציוד קיים.

נושאי הלימוד
בין הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי אלקטרוניקה במכללת הטכנולוגית רופין: הכרת מערכות אלקטרוניות, ספרתיות ואנלוגיות והכרת מערכות משובצות במיקרו מחשבים, חומרה, תוכנה ותקשורת, מתמטיקה, פיזיקה, חשמל, אנגלית טכנית, הכרת המחשב, מערכות ספרתיות, מבוא למחשבים, תכנות מחשבים, אלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה תקבילית, אלקטרוניקה תעשייתית, מבוא לתקשורת, מבוא לבקרה, מחשבים ספרתיים ומיקרו מחשבים, מערכות תוכנה ושפת C, מחשבים ותקשורת מחשבים, פיתוח מערכות משובצות מחשב, רכיבים מתוכנתים, שפת VHDL, פרויקט גמר ועוד. 

מבנה הלימודים
מעבר ללימודים התיאורטיים, כוללים הלימודים גם התנסות מעשית במעבדות אלקטרוניקה מתקדמות, הכוללות גם תוכנות פיתוח וסימולציה. לימודי ההתנסות מתחלקים לשלושה תחומים: מקצועות מעבדה ותיב"מ, הכוללים התנסות עם רכיבים אלקטרוניים ושימוש בצב"ד, מעבדות יישומיות ומעבדות תיב"מ, בהן ישתמשו התלמידים בכלי פיתוח וסימולציה מתקדמים ובתוכנות סיב"מ ותיב"מ. בסיום המסלול ייבחנו התלמידים בארבעה מבחנים חיצוניים ארציים במקצועות: תורת החשמל, אלקטרוניקה תקבילית, אלקטרוניקה ספרתית ומחשבים ומחשבים זעירים. על כל תלמיד להגיש פרויקט גמר מעשי, המאפשר לו ליישם הלכה למעשה את הנלמד ולהתנסות באופן הביצוע של פרויקט אמיתי בתעשייה.

משך הלימודים
הלימודים נמשכים כשנתיים אקדמיות ותלמידים, שיעמדו בבחינות החיצוניות ובדרישות המכללה, יקבלו תעודת הנדסאי אלקטרוניקה. כמו כן, בסיום המסלול יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודי תואר מהנדס אלקטרוניקה, וכן להשתלב בלימודי תואר ראשון במנהל עסקים.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ