ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המרכז האקדמי רופין

תואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית

המרכז האקדמי רופין מציע לימודים במסגרת תואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית.

תחום הביוטכנולוגיה הינו תחום מבוקש המתפתח במהירות. בים נמצאים אורגניזמים רבים שעדיין לא נחקרו ורבים מהם מייצרים חומרים שיש באפשרותם לשמש אותנו בתחומי הרפואה, החקלאות והתעשייה. תכנית הלימודים במסלול זה מהווה לימודי קדם רפואה וקדם וטרינריה והיא מקנה לבוגריה ידע אקדמי נרחב ומעמיק בתחום הביוטכנולוגיה הימית, בשילוב עם תכנים מעולמות ההנדסה, המנהל והכלכלה, דבר שיפתח בפניהם דלת לשיתופי פעולה עם יזמים שונים בתעשייה.

משך הלימודים
תואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית נפרש על פני תקופת זמן של שלוש שנים אקדמיות.

תכנית הלימודים
תכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית עוסקת בשלושה תחומים מרכזיים:
  • אורגניזמים ימיים להפקת מזון, חומרי טבע ותוצרים שונים - תחום זה עוסק בחקלאות ימית, הפקת תרופות ופיתוחן, הפקת תוצרי מזון ותוספי מזון וחומרים לשימוש בתעשייה ובמחקר המדעי והיישומי.
  • ניטור ושיקום הסביבה הימית והחופית - תחום זה עוסק באמצעים לשיקום ימים, אגמים, נחלים וחופים, טיפול במים, התפלת מים, אנרגיה מהים וניטור זיהומים בסביבות ימיות וחופים. בנוסף, יעסקו המשתתפים בדרכים השונות להצלת מיני בעלי חיים ימיים אשר מצויים בסכנת הכחדה.
  • חקר אורגניזמים שחיים בתנאי מחייה קיצוניים - תחום זה עוסק במנגנונים המאפשרים חיים בתנאי טבע קיצוניים וביישומם של מנגנונים אלו בתחומי הרפואה, התעשייה וביולוגיית החלל.
מחקרים בתחום הביוטכנולוגיה הימית
המשתתפים בתכנית ישולבו במחקרים שימושיים על סביבת הים, אשר נערכים על ידי צוות המרצים הבכירים של המרכז האקדמי רופין. אחד המחקרים העיקריים הוא מחקר בנושא התמנונים הגדלים במעבדות הפקולטה, המסייעים לסטודנטים ללמוד על תהליכי זיכרון וחשיבה אצל יונקים בכלל ואצל האדם בפרט. מחקר נוסף הינו מחקר העוסק באסטוארים - נקודות החיבור של שפכי הנחלים הזורמים לים, במטרה לבחון את המשמעויות של המערכת האקולוגית הזו ואת השפעותיה על נחלי ישראל. ישנם מחקרים העוסקים בגנום של צבי הים הירוקים והחומים ומחקר אשר בוחן את הפיזיולוגיה של גולשי הגלים וגולשי הסאפ, וממנה מוסקות מסקנות על ההתנהגות הימית.

המחקרים הללו מלמדים את הסטודנטים על תחומים רבים ומגוונים ובודקים כיצד ניתן להשתמש בתגליות החדשות לצרכי רווחת האדם, הרפואה וכדומה.

אפשרויות תעסוקה
בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת החקלאות הימית המתקדמת בחוות למחקר ופיתוח, בגידול ובשיבוט דגי נוי ודגי מאכל, בתפעול כלובי דכים בים ובחוות לגידול אצות למאכל, לאנרגיה ולתעשיית התרופות והקוסמטיקה. אפשרות אחרת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות במיזמי ים ובמקצועות הדורשים ידע נרחב במדעי החיים וניסיון בעבודות מעבדה. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בחברות יזמיות ומסחריות במגוון רחב של תחומים.

לימודי המשך
בוגרי תואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית יוכלו להמשיך ללימודים אקדמיים נוספים בכל מוסדות המחקר בישראל.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים