ייעוץ לימודים חינם!

אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

תואר שני בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודי תואר שני בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה (נוער בסיכון).

תנאי קבלה
תואר ראשון בממוצע 80 לפחות + תעודת הוראה
ניסיון של  שלוש שנים לפחות, בהוראה ובחינוך (עדיפות תינתן לאנשי חינוך העובדים עם ילדים בהדרה ובסיכון)
ריאיון אישי/קבוצתי
ידע באנגלית ברמה של מתקדמים 2 משש השנים האחרונות

עבודה עם נוער בסיכון
עבודה מול ילדים תת-משיגים מצריכה ידע רב תחומי ומיומנויות ייחודיות רבות. בפועל, רבים מהמחנכים העובדים מולם חסרי הכשרה ותמיכה מקצועית שיטתית. מנהלי בית הספר העובדים עם אוכלוסייה זו מתמודדים עם תופעות של משברים על רקע של חוסר גבולות, כישלונות רצופים, חולשה בסיסית בשיטות הוראה אפקטיביות המתאימות לתלמידים בסיכון ובהדרה וחוסר היענות של הסביבה לצרכים של בית הספר.

על אודות מסלול הלימודים
מתוך הכרה בחשיבות ההכשרה בתחום ומתוך תחושה של אחריות חברתית, החליטה מכללת אורנים להיכנס באופן שיטתי נלמד ומובנה לתחום של חינוך והוראה לתלמידים בסיכון ובהדרה. מתוך תפיסה זו החלו במכללת אורנים לפתח מסגרות שונות לקידום ופיתוח ההתמחות המקצועית של אנשי חינוך לעבודה עם ילדים ובני נוער בסיכון: הוקם מרכז "מיתרים" בשיתוף עמותת אשלים, ג'וינט ישראל, שנועד לקדם ולפתח מקצוע זה על כל רבדיו. בנוסף, הוקם מסלול לתואר ראשון ומסלול לתואר שני וכן מסלולים שונים ללימודי תעודה למורים יועצים מנהלים ומלויים בית ספריים.

תכנית הלימודים ומטרותיה
לימודי תואר שני בחינוך והוראה לנוער בסיכון המתקיימים באורנים הינם לימודים חדשניים המתקיימים במתכונת ייחודית מסוגה בישראל. התפיסה המובילה את התוכנית היא שיצירת דיאלוג עם קהל היעד הוא הכלי המרכזי בתהליך השינוי, כזה שנועד להכיר וליצור קשרים אנושיים פשוטים ולבנות מערכת חינוכית ותפיסות הוראה המותאמות לצרכים של תלמידים בהדרה. תכנית הלימודים מכוונת להכשרה מתקדמת של אנשי חינוך להתמודדות חינוכית עם ילדים ובני נוער בהדרה ובסיכון ומיועדת לפיתוח וגיבוש תפיסת החינוך וההוראה של המורה לתלמידים בהדרה. בוגרי התוכנית יהיו מודעים ובקיאים בתחומים חברתיים, פסיכולוגיים וחינוכיים וישמשו דמות מקשרת, מתווכת ומשלבת בין גורמי ההתערבות והסמכות.

לימודים בתכנית "חינוך והוראה לתלמידים בהדרה" באורנים מעניקים לבוגריהם מגוון יתרונות ביניהם תואר שני מוכר, אפשרות לעבוד בבתי הספר כמורה בעל התמחות ייחודית, להוביל ולפתח תחום זה במסגרת בית הספר והקהילה, חווית למידה משמעותית בפיתוח האישיות החינוכית-טיפולית של הלומד, ידע עדכני ומעמיק בסוגיות המשלבות את תחומי הפסיכולוגיה הסוציולוגיה והחינוך, יכולת להיות סוכן שינוי משמעותי עבור ילדים ובני נוער ומשפחותיהם המצויים במצוקה, או רצף הסיכון, הכרה והתנסות בשימוש במגוון כלים לאיתור קשיים רגשיים וחברתיים ולהתערבות חינוכית- טיפולית משמעותית, מול ילדים, מתבגרים, קבוצה חינוכית ומערכת חינוכית.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ