ייעוץ לימודים חינם!

אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

תואר שני במנהיגות, ניהול וארגון מערכות חינוך

המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה לימודי תואר שני M.Ed. במנהיגות בחינוך, ניהול וארגון מערכות חינוך.

מידע כללי
ההתפתחות הטכנולוגית המואצת והשינויים הכלכליים מביאים להגברת הקיטוב הכלכלי-חברתי ומשפיעים על המארג החברתי. שינויים אלו משפיעים על דמותה של מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, ומחייבים הכשרת מנהיגים ובעלי תפקידים שיוכלו להובילה.

תכנית הלימודים ומטרותיה
לימודי מנהיגות בחינוך במכללת אורנים נועדו לתת מענה להכשרתם של מנהלים ובעלי תפקידים במערכת החינוך כמנהיגים מובילים בעלי חשיבה והבנה מערכתית. תפיסת הניהול המוצעת נשענת על דגם מנהיגות שאינה נכנעת לאילוצים הארגוניים ומובילה לפריצת דרך בתפיסת גבולות הארגון כמו גם להעמדת אופציות חשיבה ופעולה חדשות, ובכך הופכת למהות חינוכית בפני עצמה.

בראש ובראשונה, נועדו לימודי ניהול וארגון מערכות חינוך במכללת אורנים לגבש קבוצה מנהיגה של אנשי חינוך בעלי ראיית עולם רחבה ומודעות חברתית, הבוחרים להשפיע ולהוביל רעיונות ותהליכים חברתיים לקידום מערכות החינוך והחברה.

תכנית הלימודים במסלול נועדה לפתח מנהיגים ואנשי חינוך בעלי ידע מקצועי רחב בתחומי החינוך, המנהיגות והניהול, העושים בידע זה שימוש לקידום החינוך ומערכת החינוך במדינת ישראל, בעלי תפיסת עולם ערכית-מוסרית ויכולת להביאה לידי ביטוי בתפקידיהם כמנהיגים ומנהלים במערכת החינוך ולהשפיע על סביבתם, בעלי מחויבות לפיתוח, העצמה וחיזוק תחושת המסוגלות העצמית של תלמידיהם, עמיתיהם למקצוע והצוותים המקצועיים-ניהוליים בראשם הם עומדים, ויכולת לממש מחויבות זאת הלכה למעשה, בעלי יכולת לחשיבה מערכתית הנשענת על הבנת המערכת הארגונית-חינוכית, מודעות לשאלות ולבעיות המרכזיות עמן נאלצים יחידים וארגונים להתמודד בתקופה זו, והיכרות של המציאות החברתית בישראל, בעלי יכולת ניהול של הקבוע, המשתנה והבלתי ודאי במערכת החינוך, מתוך פתיחות לשינויים ולהתפתחויות במוסדות הלימוד ובסביבתם.

יכולת לנהל את הקיים באופן אפקטיבי ותחרותי, ויחד עם זאת גם לזהות תהליכים ותופעות חינוכיות וארגוניות, לחקור, לנתח ולאבחן אותן, לקבל החלטות וליישמן תוך השענות על ידע תיאורטי ומעשי ושימוש בפתרונות יצירתיים ופיתוח מנהיגים ואנשי חינוך בעלי מודעות עצמית, יכולת רפלקטיבית ורצון עז ללמוד ולהתפתח, המגבשים תפיסה עצמית ותפיסת תפקיד ומחויבים לתכנית התפתחות אישית.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ