ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

מירב - הבית של הרפואה המשלימה

קורס שיאצו

בית הספר מירב לרפואה משלימה, הפועל כחלק ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, מציע לימודים במסגרת מגמת שיאצו.

טיפול בשיאצו
שיאצו הינה אומנות טיפול במגע המבוססת על תפיסת העולם של הרפואה הסינית. המונח "שיאצו" נטבע בראשית המאה ה־20 ביפן, ומשמעותו – "לחץ אצבע". הטיפול והאבחנה בשיאצו מבוססים על עקרונות הרפואה הסינית בכלל, ותאוריית  המרידיאנים (ערוצי האנרגיה) הזורמים בגוף בפרט. גוף האדם מורכב ברובו מערוצים המובילים חומרים ואנרגיות חיוניות לגופנו. ערוצים אלו מושפעים מגורמים חיצוניים ופנימיים כמו לחץ (stress), תזונה לקויה, טראומה או חוסר פעילות גופנית.

על פי אומנות השיאצו, מחלה היא תוצאה של חסימה הפוגעת בתנועת האנרגיה, הדם או נוזלי הגוף ומונעת את אספקתם לאיבר כלשהו ובכך משבשת את תפקודו. הטיפול באמצעות השיאצו מהווה פתרון יעיל במצבים שונים של חוסר איזון וחסימות, ועל־ידי טכניקות עיסוי שונות, מניפולציות, מתיחות ותרגילי נשימה מסייע לשיפור איכות החיים, למניעה וטיפול במחלות שונות ומגוונות.

אודות לימודי שיאצו במירב
מגמת השיאצו במירב מקנה לסטודנטים ידע מקצועי וקליני ברזי אומנות השיאצו הרפואי. גישה זו מתמקדת בכלי האבחון והטיפול השונים המשמשים את מיטב המומחים בתחום. תפיסת העולם של בית הספר שמה דגש על שילוב של שיטות שיאצו שונות הנותנות טיפול שלם ויעיל ומאפשרת לבוגריו להשתלב בעולם הרפואה המשלימה.

משך הלימודים
לימודי מסלול שיאצו נפרשים על פני 1050 שעות לימוד, במשך 3 שנות לימודים.

הכשרה קלינית
מאמצע השנה מתחילים הסטודנטים לטפל במטופלים חיצוניים בקליניקת בית הספר, תחת הנחיית בכירי המרצים במגמה וטובי מטפלי השיאצו במירב. בהכשרה הקלינית זוכים הסטודנטים לממש את הפוטנציאל הטיפולי שנבנה בעמל רב במהלך כל שנות הלימודים.

חטיבות התמחות
חטיבה אורטופדית: שיעורים עיוניים ומעשיים המקיפים מגוון רחב של בעיות אורטופדיות, כמו מחלות פרקים, פריצות דיסק, בעיות צוואר וגב תחתון, כתף קפואה, מחלות ניווניות ועוד, טיפול בנשים בהריון והכנה ללידה, טיפול בילדים וכן קליניקה לימודית. במהלך השנה תלמד העבודה על מיטה וטיפולים נוספים כמו: גווּאָשָה, מוֹקסָה וכוסות רוח.

תעודות והכשרות
לעומדים בדרישות המגמה תינתן תעודת גמר בסיום כל שנת לימוד. בסיום לימודי שנה א' תוענק לתלמידים תעודת מטפל,  בסיום לימודי שנה ב' תוענק תעודת מטפל מוסמך, בסיום לימודי שנה ג'תוענק לבוגרים תעודת מטפל בכיר. התעודה ניתנת מטעם מירב - בית הספר לרפואה משלימה מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

תכני הלימוד
נושאים הנלמדים במסגרת לימודי קורס שיאצו: דו־אין: טיפול עצמי המשלב תרגילים של עיסוי עצמי, לחיצה עצמית בנקודות מסוימות וסדרה של תרגילי התעמלות ונשימה אשר נועדו להכין את גוף המטפל לטיפול הזרמת והנעת ה־QI (אנרגיה) בגוף, שיאצו קלאסי: צורת הטיפול הבסיסית לאיזון הגוף, מנחי מרידיאנים: איתור וטיפול בערוצי האנרגיה על־פי תפקודם, אבחון בטן: לימוד אבחון וטיפול על־פי הבטן, אבחון הגב: לימוד אבחון וטיפול על־פי הגב, שיאצו על פי תורת נמיקושי, טיפול חזה, טיפול ראש ופנים, טיפול צוואר בסיסי ועוד.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים