ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

מהות - מכללה לרפואה משלימה בגישה אישית

קורס שיאצו שנה א'

מכללת מהות לרפואה משלימה מציעה לימודים במסגרת לימודי קאן שיאצו - שנה א', בהנחיית ליעד ברקאי.
הלימודים מתקיימים בתל אביב (ליד מגדלי עזריאלי - רכבת השלום)!

מסלול הלימודים
לימודי קאן שיאצו במכללת מהות לרפואה משלימה מתקיימים במתכונת תוכנית לימודים תלת שנתית, והם מיועדים למעוניינים לרכוש הכשרה מקצועית בשיאצו, להתפתח בתחום הטיפולי או לשפר את יכולתם לתת ולקבל מגע. הטיפול במגע הינו מצרך נדיר, המספק מענה למגוון בעיות מחיי היום-יום, כמו: בעיות שרירים, בעיות גידים ועצמות, בעיות רגשיות, בעיות עיכול, כאבי ראש, בעיות הורמונאליות, כאבי מחזור ועוד.

מטרות התכנית
קורס קאן שיאצו שנה א' במכללת מהות מכשיר את הלומדים לבצע שיאצו על מזרן (לעיתים בישיבה או על מיטת טיפולים) עם בגדים, ללא שמן או תוספות. שיטת הטיפול מתאימה כמעט לכל אדם, והיא מתבססת על השיאצו מתחילת המאה ה- 20, שפותח על ידי סנסיי נאמיקושי, ושורשיו הגיעו מסין מאות רבות לפני כן. השיטה במהותה כוללת לחיצות לאורך ערוצי האנרגיה, כלי הלימפה והדם וסיבי העצב וכן מניפולציות על מפרקים. מהות השיאצו הינה למעשה אבחנה וטיפול יחדיו, כאשר האיברים בעזרתם מטפלים, משמשים כאיברי חישה במידה שווה.

נושאי לימוד
תכני הלימוד במסלול שיאצו כוללים חלק מעשי וחלק תיאורטי, הנלמדים כשני קורסים נפרדים. מבחינה עיונית כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של הרפואה הסינית, עקרונות הרפואה הסינית: יין-יאנג, חיבור גוף- נפש, שלושת האוצרות, חמשת האלמנטים, שש השכבות - סדר הזרימה של Qi בגוף האדם, שבעת הרגשות - ההשפעה ההדדית של הנפש והגוף, אחד עשר האיברים, שנים עשר הערוצים האנרגטיים, אבחון פנים, לשון וגוף, תהליכי המטבוליזם של הגוף לפי הסינים: מטבוליזם של צ'י Qi, של דם Xue ושל נוזלים Jin - Y.

תכנית הלימודים
החלק המעשי של תוכנית הלימודים במכללת מהות כולל דגש על איכות המגע ועבודה מתוך נוחות והקשבה. נושאים נוספים הנלמדים בתחום: עבודה מהמרכז, ג'יטסו קיו, "יד אם" - כבסיס להקשבה ולאמון, סוגי קאטות וטיפולים, עבודה על הערוצים האנרגטיים - שנים עשר המרידיאנים, לימוד ראשוני וממצה של אומנות התשאול, מבוא לפתולוגיה: מבוא לאורטופדיה, הטיפול בכאבי גב, הטיפול בעצירות ובשלשול, הטיפול באסטמה ועוד.

משך הלימודים ומתכונתם
לימודי שיאצו שנה א' במכללת מהות נפרסים על פני 35 מפגשים לימוד ומפגשי תרגול, והם כוללים 245 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים מתקיימים בימי רביעי, בשעות 17:00-21:00. התרגול המעשי מתקיים בימי שישי, בשעות 12:30-14:30, ושיעורי התיאוריה ויישומים ברפואה סינית מתקיימים גם הם בימי שישי, בשעות 11:00-12:30. המעוניינים בקורס נדרשים לקורס אנטומיה ופיזיולוגיה בהיקף של 10 שעות לימוד אקדמיות.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים