ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי תעודה בטיפול (תרפיה) במוסיקה

מכללת לוינסקי לחינוך מציעה לימודי תעודה בתחום הטיפול (תרפיה) במוסיקה, במסגרת בית הספר לחינוך מוסיקלי. הלימודים מתקיימים בתל אביב!

מטרת התכנית
מטרת התכנית הפרא – רפואית לטיפול (תרפיה) במוסיקה הינה לתת מענה לצרכים השונים של מטופלים בכל טווח הגילאים – פיזיים, רגשיים, קוגניטיביים וחברתיים. טיפול (תרפיה) במוסיקה הוא דרך לשפר את איכות חייהם של אנשים בריאים וגם מילוי חסרים בצרכיהם של ילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות או מחלה, על דרך שיתוף המטופלים ושילובם בחוויות יצירתיות, תרבותיות וחברתיות.

תכנית הטיפול 
תכנית הטיפול (תרפיה) במוסיקה מתקיימת במכללת לוינסקי מזה 30 שנה, במסגרת בית הספר לחינוך מוסיקלי. את התכנית מעבירים טובי המרצים אשר ברשותם ידע וניסיון רב בתחום.
 
קהל יעד
התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון אשר מעוניינים לעבוד כמטפלים המשתמשים במוסיקה ככלי מרכזי בעבודתם המרכזית.

נושאי הלימוד

רק בתכנית הטיפול (תרפיה) במוסיקה במכללת לוינסקי לחינוך, מבין כל שאר המוסדות האקדמיים בארץ, הכשרתו של המטפל במוסיקה משלבת את תחום המוסיקה עם תחום התנועה והטיפול בתנועה, מתוך ההבנה הבסיסית כי מוסיקה ותנועה ושילובן בידע פסיכולוגי ורפואי מאפשרים ביטוי מצבים רגשיים שונים וטיפול נכון בהם. הלימודים בתכנית הינם בעלי אוריינטציה קלינית ומתמקדים בגישות התפתחותיות ודינאמיות תוך לימוד כיצד להציב את המוסיקה והתנועה ככלי טיפולי בתחום הפסיכותרפיה, הרפואה והחינוך.
 
במהלך לימודי תעודה בטיפול (תרפיה) במוסיקה, יחשפו הסטודנטים הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי לתחומי המוסיקה וטיפול במוסיקה, תנועה וטיפול בתנועה, פסיכולוגיה ופסיכותרפיה ופרקטיקום. לאורך הלימודים ישלבו הסטודנטים מחקר, ידע והתנסות בנושאים הללו.
 
משך הלימודים
לימודי טיפול (תרפיה) במוסיקה נפרסים על פני שנתיים. התכנית נלמדת כחטיבה אחת ולא ניתנת לחלוקה או שינוי. הלימודים מתקיימים בימי א' ו- ב' בשבוע כימי לימוד מלאים, כאשר במהלך שנה א' מתקיים יום נוסף של עבודה מעשית בנוסף לימי הלימוד במכללה ובשנה ב' ללימודים מתקיימים שני ימי עבודה מעשית נוספים מעבר לימי הלימוד במכללה.

תעודות והכשרות
לימודי טיפול (תרפיה) במוסיקה בבית הספר לחינוך מוסיקלי הינם לימודי תעודה*. עם גמר הלימודים, תוענק לבוגרי התכנית אשר עמדו בדרישות ובמבחני הסיום המוגדרים על ידי המכללה, תעודת מטפל במוסיקה. ייתכן שבוגרי התכנית יידרשו להשלים לאחר סיום הלימודים שעות השלמה לתואר שני וכן שעות סטאז' ע"פ הנחיות משרד הבריאות, מאחר וכרגע מתנהל תהליך חקיקה בכנסת בנושא רישוי מקצועות הטיפול באומנויות והצורך בתואר שני בתחום זה כתנאי לקבלת תעודה ממשרד הבריאות.
 
השתלבות תעסוקתית בסיום הלימודים
ביכולתם של מטפלים במוסיקה, עם סיום הכשרתם, להשתלב במסגרות טיפוליות שונות: בתי ספר וגנים לחינוך מיוחד, מרכזים טיפוליים, בתי חולים, פנימיות, מרכזי שיקום ועוד. בנוסף יש ביכולתם להקים קליניקה פרטית משלהם. בוגרי מטפלים במוסיקה עובדים מול מגוון האוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים – אנשים בעלי ליקוי בתפקוד נפשי, רגשי או חברתי וליקויים מוטוריים, התפתחותיים וקוגניטיביים.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים