ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

לימודי הוראה ולימודים כלליים

מטרות הלימודים במחלקה
המחלקה להוראה ולימודים כלליים במכללה האקדמית אורט בראודה נועדה להכשיר כח אדם מיומן ברמה אקדמית גבוהה להוראת מקצועות הנדסיים וטכנולוגיים בבתי ספר תיכוניים. תוכנית הלימודים במחלקה כוללת קשת רחבה של קורסים בתחומי החינוך, כדוגמת: פסיכולוגיה וסוציולוגיה של החינוך, פילוסופיה של המדע, שיטות הוראה והערכה, הנחיה, מחקר חינוכי ועוד.

תכנית הלימודים
המכללה האקדמית אורט בראודה מונחית על ידי התפיסה החינוכית לפיה המורה הוא מחנך, מנחיל ערכים ומהווה דוגמה אישית. המחנך לומד כל העת, מרחיב את אופקיו ומעשיר את התלמידים בתחומים רבים בידע עדכני ומעמיק בתחום הדעת אותו הוא מלמד. לימודים במחלקה להוראה ולימודים כלליים עושה שימוש בשיטות הוראה מתקדמות ובסביבות למידה עתירות טכנולוגיה, בהתאם לשינויים התכופים ולכמויות הידע ההולכות וגדלות. כתוצאה מכך, בוגרי המחלקה משתלבים בקלות במערך הוראת הטכנולוגיה וההנדסה בבתי הספר ובמחלקות הדרכה בארגונים ובמפעלי היי-טק.

את לימודי ההוראה יכול הסטודנט להתחיל כבר בשנה ב' של לימודיו לקראת תואר בהנדסה, ולשלבם זה בזה במהלך שלוש שנים. המחלקה להוראה ולימודים כלליים פתוחה בפני בעלי תואר אקדמי באחד מהמקצועות הנלמדים במכללה, ובפני המעוניינים בתעודת הוראה. כמו כן, קיימת אפשרות ללמוד במחלקת גם לקבלת רישיון הוראה. לצד לימודי תואר בהנדסה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, נדרש כל סטודנט ללמוד שני קורסים כלליים מתוך מגוון קורסים במחלקת להוראה ולימודים כלליים. הקורסים הכלליים נועדו לחשוף את התלמיד לתחומים חדשים, השונים מתחום ההנדסה, להעשיר את ידיעותיו וכן להוסיף גיוון ועניין ללימודי ההנדסה. בין הקורסים המוצעים ישנם קורסים בנושאים הבאים: אמנות, קולנוע, מוזיקה, שפות, פסיכולוגיה ופילוסופיה, המזרח התיכון, אדם ותרבות בגליל, מיומנויות הנחיה ועוד.

תכנית הלימודים מיועדת לבעלי השכלה אקדמית באחד מתחומי ההנדסה הנלמדים במכללה. על המהנדסים המעוניינים להתקבל לתכנית להשלים את התכנים מתמטיים החסרים להם וכן כמה קורסים דידקטיים, שיקנו להם שיטות הוראה מתקדמות ויכשירו אותם ללמד את מקצוע המתמטיקה בהתאם לתכניות הלימודים המעודכנות, באופן המותאם לתלמידים חלשים ומצטיינים, המשתייכים לאוכלוסיות שונות.

לימודי סטאז'
מכללת אורט בראודה להנדסה מקיימת סטאז' בהיקף 60 שעות לקבלת רישיון הוראה, הנדרש על ידי משרד החינוך החל משנת 2010 על מנת להיכנס לעולם ההוראה. מטרת שנת ההתמחות (סטאז') הינה לתמוך בקליטת המורה החדש במערכת הבית ספרית ובהתפתחותו המקצועית של המורה. תוכנית הסטאז' במכללה מיועדת למורים מתחומי תוכן שונים, שהחלו ללמד בשנתיים האחרונות בבתי ספר יסודייםחטיבות ביניים ותיכונים, ועדיין אין ברשותם רישיון הוראה. הצלחת הלומדים בשנת ההתמחות וההשתתפות בתכנית הסטא' מהוות תנאי לקבלת רישיון לעיסוק בהוראה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים