ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית בית ברל

לימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה

המכללה האקדמית בית ברל מציעה לימודים במסגרת החוג ללימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה. לימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה עוסקים בהיבטיה הרבים והשונים של ארץ ישראל, בין אם זה עיסוק בהיסטוריה, במקרא ובתרבות ובין אם זה עיסוק בגיאוגרפיה, בגיאולוגיה ובביולוגיה המקומיים. החוג ללימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה במכללה האקדמית בית ברל שם דגש על הכרת הטבע והאדם בארץ ישראל בפרספקטיבה בינתחומית ובהקניית ידע, מיומנויות וכלים עדכניים ושימושיים לאנשי חינוך ולמדריכי טיולים.

קהל יעד
התוכנית ללימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה פונה לסטודנטים ואקדמאיים שמעוניינים להכיר את ארץ ישראל על כל רבדיה ולרכוש הבנה רחבה ומעמיקה של תהליכים גיאוגרפיים, סביבתיים, תרבותיים ואנושיים שהתרחשו בעבר, מתרחשים כיום ועשויים להתרחש בעתיד. כמו כן, התוכנית תתאים לשואפים לפתח קריירה בתחום החינוך וההוראה כמורים ללימודי ארץ ישראל, של''ח וגיאוגרפיה במסגרות חינוך פורמאליות ולא פורמאליות, כמו גם למעוניינים לעסוק בהדרכת טיולים בגופים ציבוריים או פרטיים.

נושאי הלימוד
מטרתה של תוכנית הלימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה היא להטמיע בתלמידיה יכולות אנליזה וחשיבה ביקורתית, זאת על מנת להכשיר מורים ומדריכים לעתיד בעלי ידע רב תחומי נרחב ועדכני ולהקנות להם את היכולת להורות אותו לאחרים. התוכנית עוסקת בנושאים כגון: תופעות ותהליכים פיזיים, ביוטיים ואנושיים, למידה ומחקר של הגיאוגרף ואיש ידיעת הארץ, פדגוגיה של הסיור ועוד. כמו כן היא שמה דגש על חשיבותם של לימודים חויתיים ופרקטיים, לכן הקורסים העיוניים מלווים בימי סיור ובהתנסות בלימוד חוץ בית ספרי. בפני הסטודנטים עומדת בחירה בין שתי התמחויות: התמחות בלימודי ארץ ישראל או התמחות בגיאוגרפיה – אדם וסביבה.

התוכנית ללימודי ארץ ישראל
התוכנית ללימודי ארץ ישראל עוסקת בקשר בין האדם לנוף, ומטרתה להכשיר את הבוגרים להכרתן והבנתן של תופעות נופיות המתרחשות בארץ ישראל. היא מכשירה מורים בלימודי ארץ ישראל ושל''ח ומדריכי טיולים במערכת החינוך (תו תקן).

התוכנית נחלקת לשלושה תחומי ידע עיקריים:
תחום מדעי כדור הארץ – גיאולוגיה, גיאומורפולוגיה ואקלים.
תחום מדעי הטבע והסביבה – החי, הצומח ואיכות הסביבה בארץ ישראל.
תחום מדעי החברה והרוח – תרבויות, דתות, ארכיאולוגיה והיסטוריה החל מהתקופות הקדומות ועד ימינו.

התוכנית לגיאוגרפיה – אדם וסביבה
התוכנית לגיאוגרפיה עוסקת בתחומי הגיאוגרפיה של האדם והגיאוגרפיה הפיזית ויחסי הגומלין בניהן, תוך התמקדות במזרח התיכון ובארץ ישראל. היא כוללת נושאים מעניינים ומגוונים בניהם: אדם וסביבה, גיאולוגיה, כלכלה, אקלים ומזג אוויר, חברה ומרחב, גיאוגרפיה היסטורית, פוליטיקה, משאבי הסביבה וגלובליזציה. מטרת התוכנית היא להכשיר מורים בגיאוגרפיה.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ