ייעוץ לימודים חינם
ייעוץ לימודים חינם

מכללת אפקה

תואר ראשון במדעי המחשב

מכללת אפקה מציעה לימודים במסגרת תואר ראשון B.Sc במדעי המחשב.

מכללת אפקה להנדסה הינה המכללה הראשונה אשר מעניקה לבוגריה תואר במדעי המחשב במקביל לתואר ראשון בהנדסה!

בשנים האחרונות שינה המחשוב המתקדם את כל היבטי חיינו, החל מהמכשירים בהם אנו משתמשים ועד דרכי התקשורת שלנו עם אחרים. תכנית הלימודים במסלול זה מתמקדת בהבנת מערכות ממוחשבות שונות ועקרונותיהן. במסגרת הלימודים ירכשו המשתתפים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום ייצוג מידע ואלגוריתמים, ארכיטקטורה ומערכות הפעלה, ניתוח ויישום של אלגוריתמים לפתרון בעיות מעשיות ועוד, תוך רכישת כלים לחשיבה אנליטית ומובנית כבסיס להבנת התיאוריה של מדעי המחשב ויישומה.

תנאי קבלה
על המועמדים לעמוד באחד מן התנאים הבאים:
 • בעלי ציון פסיכומטרי 600 ומעלה
 • בעלי ציון 75 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות וציון 70 ומעלה בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות
 • בעלי ציון 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות וציון 70 ומעלה בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות
 • בוגרי המכינה הקדם-אקדמית הייעודית באפקה, אשר סיימו את לימודיהם בציון 80 ומעלה במתמטיקה ו-70 ומעלה בפיזיקה, אנגלית, הכרת המחשב, כתיבה מדעית ומבוא לתכנות
 • בוגרי תכנית "בדרך להנדסה" שסיימו את לימודיהם בציון 75 ומעלה במתמטיקה ו-70 ומעלה באנגלית ופיזיקה
בכדי להתקבל לועדת חריגים, על המועמדים לעמוד באחד מן התנאים הבאים:
 • פסיכומטרי בציון של בין 570 ל-600
 • בעלי ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות וציון 80 ומעלה בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות
משך הלימודים
תואר ראשון במדעי המחשב נפרש על פני תקופת זמן של כשלוש שנים

קורסי בחירה
 • ראייה ממוחשבת - במסגרת קורס זה יעסקו המשתתפים בעיבוד אוטומטי, עעצור וייצוג של תמונות ושל וידאו, יחלצו מידע חזותי מתוכם כמו תכונות תלת-ממד, אלגוריתמים וכדומה, בכדי לאפשר למכונות לזהות חפצים, אנשים, מקומות, תרחישים ופעילויות. יישומי הראייה הממוחשבת מאפשרים לבני האדם לבצע את משימותיהם בצורה הטובה ביותר ולשפק את ממשקי אדם-מכונה. בנוסף, יכירו הסטודנטים טכניקות ראייה ממוחשבת בסיסיות וילמדו כיצד לסווג אותם, ינתחו תמונה בודדת ועוד.
 • למידת מכונה ובינה מלאכותית - במסגרת קורס זה יעסקו המשתתפים בגידול בנפח הנתונים הנאספים והמופקים ובמידת מורכבותם, תוך התמקדות ביסודות התיאורטיים והאלגוריתמיים של בינה מלאכותית ולמידת מכונה. המשתתפים ילמדו כיצד לעבד מידע ולהסיק ממנו מסקנות ביעילות, לאור כמויות המידע הקיימות, שכן תחום הבינה המלאכותית נמצא במרכז העשייה של כמעט כל חברה טכנולוגית גדולה. בנוסף, ירכשו המשתתפים כלים וטכניקות לאחסון ועיבוד יעיל של כמויות נתונים, ילמדו תחומי ידע יישומיים כמו ראייה ממוחשבת, הבנת שפה טבעית ועוד.
 • אבטחת מידע וסייבר - תחום זה צובר פופולאריות רבה בשנים האחרונות ונחשב לאחד התחומים החזקים ביותר באקדמיה ובשוק העבודה כאחד. המידע הרב המצוי על גבי מחשבים ומערכות דיגיטליות מהווה מטרה אטקטיבית לתקיפות ופגיעות מטעם גורמים עוינים, דבר שהפך לאיום מהותי עבור אנשים פרטיים, חברות, מוסדות ממשלתיים ועוד. על כן, עוסק עולם אבטחת המידע בהגנה מפני התקיפות הללו, מניעת התקיפות, זיהוי התקיפות במהירות וביעילות, דרכי התאוששות וכדומה.
 • מבוא ליישומי סלולר - הטלפונים החכמים מקנים לנו אפשרויות ויכולות מרובות במיוחד. עם עלייתו של עולם הטלפונים הניידים, עלתה הדרישה למפתחי תוכנה שיש באפשרותם להתמודד עם אתגרים חדשים ושונים בתחום, ללמוד את שפות התכנות השונות ואת סביבות העבודה השונות, להכיר טכנולוגיות מחשוב מתקדמות, לספק מענה לחישוב יעיל, להתאים את חוויית המשתמש לסביבת העבודה הניידת ועוד. המשתתפים ירכשו ידע וכלים חיוניים להיכרות עם עולם האפליקציות הסלולריות לצורך הבנת הדרך לבניית יישומים עבור מכשירים סלולריים.
ההבדל בין לימודי מדעי המחשב ללימודי הנדסת תוכנה
שני התחומים הללו מהווים שני פנים של אותו עולם תוכן. אמנם, מדעי המחשב עוסקים בבעיות בתחום מסוים ובפתרונן ובהנדסת תוכנה הדגש מושם על הפתרונות לבניית מערכות תוכנה. החומר הנלמד בשני המסלולים הללו דומה יחסית, אמנם ישנם הבדלים בתחום התשתית המדעית, המתמטית והתיאורטית הנלמדת. 

אפשרויות תעסוקה
בוגרי מסלול הלימודים יוכשלו להשתלב בחברות לפיתוח תוכנה וחומרה, חברות תקשורת, חברות אינטרנט, מחלקות מערכות מידע בארגונים שונים, זאת במסגרת תפקידי פיתוח תוכנה, תכנות, ניהול צוות, ניהול פרויקטים, בדיקות תוכנה, ניתוח מערכות, ניהול מסדי נתונים ועוד.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

אמנותית
קונבציונלית
יזמית
חוקרת
ריאלית
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2019 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח פסיכומטרי בע"מ | בניית אתריםבניית אתרים