ייעוץ לימודים חינם!

המכללה האקדמית אחוה

תואר שני בחינוך מיוחד

אחוה, המכללה האקדמית לחינוך, מציעה לימודי תואר שני בחינוך מיוחד.

תנאי קבלה
  • תואר ראשון בציון 85 ומעלה 
  • תעודת הוראה ו/או רשיון הוראה קבוע בחינוך המיוחד
  • ותק של שלוש שנים לפחות בהוראה/עבודה עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים או תלמידים עם צרכים מיוחדים (בוגרי תכנית המצוינים של משרד החינוך יוכלו ללמוד לתואר שני M.ED ללא צורך בצבירת ותק של 3 שנות הוראה).
  • פטוב מאנגלית בלימודי התואר הראשון
  • ראיון אישי וכתיבת נייר עמדה

מטרת הלימודים
תכנית הלימודים בראשותו של פרופ' אלכס קוזולין נועדה להכשיר מומחים חינוכיים בקידום תלמידים בעלי צרכים מיוחדים לפי הגישה החברתית-תרבותית, בעלת המאפיינים ההומניסטיים, המכבדת את התלמיד ורואה אותו כאדם שלם וכחלק מסביבתו. בוגרי תכנית ה- M.Ed ירכשו את הידע העדכני ביותר הקיים על אודות מאפיינים וצרכים מיוחדים של תלמידים.

תכנית הלימודים
התלמידים ילמדו שיטות מתקדמות המיועדות להערכת יכולות תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ופוטנציאל הלמידה שלהם, כפי שהם באים לידי ביטוי בסביבות למידה שונות ובהערכה מבוססת צרכים. הסטודנטים במסגרת לימודי תואר שני בחינוך מיוחד יוכשרו להכנה ויישום והערכת תכניות התערבות במטרה להעצים את יכולותיו של התלמיד בעל הצרכים המיוחדים, את תחושת המסוגלות והאוטונומיה שלו, תוך לקיחה בחשבון את תחומי העניין, הרצונות וההעדפות של התלמיד. הם ילמדו לראות בתלמיד אדם שלם עם רצונות, צרכים, עוצמות וחולשות ייחודיים, שיש לקדמו לא רק בהיבט הלימודי אלא גם בהיבט הרגשי, ההתנהגותי והחברתי. 

כמו כן, התלמידים יפתחו את האוריינות המחקרית שלהם במטרה להיות צרכנים נבונים של הידע המחקרי בתחום. בנוסף, התכנית תכשיר את הסטודנטים הלומדים בה לשמש כמובילים של תחום החינוך המיוחד בבית ספרם; לשם כך הם יוכשרו לשיתוף פעולה עם צוות המורים, אנשי המקצוע הפרא-רפואיים ועם משפחת הילד. בוגרי התכנית יאומנו לשמש כמומחים לגבי תלמידים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות משלבות. אך ידונו גם במשמעות ההוראה במסגרות החינוך המיוחד שבהן מתחנכים תלמידים בעלי לקויות מתונות. 

סדנת כתיבה אקדמית
סטודנטים שיתקבלו לתכנית הלימודים יוזמנו לקחת חלק בסדנה לכתיבה אקדמית. סדנה זו תתקיים במהלך הקיץ במשך שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים הראשונה, והיא תהווה תנאי קבלה ללימודים.

נושאי לימוד
הגישה החברתית-תרבותית, הרחבת עקרונות היסוד בתחומי המחקר, ההערכה, ההתערבות, המגוון התרבותי חברתי והיבטים מערכתיים שונים, סמינריונים, פרויקט גמר יישומי ועוד.

משך הלימודים
לימודים במסגרת לימודי תואר שני בחינוך מיוחד מטעם המכללה האקדמית "אחוה" נמשכים כשנתיים (לא כולל קורסי ההשלמה. הלימודים מתקיימים ביום אחד מרוכז בשבוע.

שכר לימוד
שכר הלימוד הינו שכר לימוד אוניברסיטאי.

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?

1
אמנותית
2
קונבציונלית
3
יזמית
4
חוקרת
5
ריאלית
6
חברתית
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2021 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ