ייעוץ לימודים חינם!

קורס מסיעי ילדים

לימודי מסיעי ילדים - מעוניין להסיע ילדים לבית הספר?

נהיגה על כבישי הארץ הינה משימה לא פשוטה וקלה כלל וכלל, הן במקרה ומדובר על רכב פרטי והן במקרה בו מדובר ברכב ציבורי כלשהו. נהיגה על רכב ציבורי, בה האחריות לשלומם של הנוסעים מוטלת על כתפי הנהגים, היא מסובכת עוד יותר ודורשת מנהגים להיות זהירים, אחראיים, עירניים, אמינים, בעלי תודעת שירות גבוהה ובעלי מיומנויות נהיגה מקצועיות ואיכותיות.

הסעת ילדים ברכב ציבורי דורשת מן הנהגים להיות אחראיים במיוחד, שכן הם אלו האמונים על התנהגותם של הילדים, זאת במקביל לשמירה על חוקי התנועה ובטיחות הנוסעים. על כן, הכשרה זו דורשת לימודים ייחודיים, מקיפים ומעמיקים אשר כוללים את מרב הידע והכלים להסעת ילדים בגילאי גן חובה עד כיתה ד' וילדי חינוך מיוחד המתגוררים במרחק של שני קילומטרים לפחות ממוסד הלימודים, וכן תלמידי כיתה ה' הרחוקים שלושה קילומטרים מבית הספר. 

למי מתאים ללמוד קורס מסיעי ילדים?

1
ריאלי
2
קונבציונלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס מסיעי ילדים

על נהג הסעות הילדים מוטלות סמכויות שונות, מלבד הנהיגה עצמה. עליו לשמור על בטחונם של הנוסעים הצעירים, לוודא כי יתנהגו כראוי, שיגיעו בשלום ליעדם, שירדו מהדלת הקדמית בלבד במידה ואין ברכב מלווה אחראי שתפקידו להשגיח על הדלת האחורית, לבדוק את הרכב בסיום הנסיעה ועוד. 

הלימודים בקורס מסיעי ילדים כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום זה ומהווים הכנה לבחינה החיצונית מטעם משרד התמ"ת, שכן ללא הסמכה מטעמם, לא ניתן לעסוק בתחום. המשתתפים יעסקו בסכנות האפשריות ויפתחו את המיומנות והאחריות שלהם בתחומי הנהיגה והשמירה על הנוסעים.
פתיחה

למי מיועד קורס מסיעי ילדים?

הלימודים בקורס מסיעי ילדים פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לנהגים מנוסים בעלי רישיון נהיגה על רכב ציבורי כמו אוטובוס, מונית או אוטובוס זעיר, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתקנה להם את מרב הידע והכלים הנדרשים למעבר הבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת ולקבל את הרישיון התעסוקתי הנדרש לצורך השתלבות בתחום הסעת הילדים. 
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס מסיעי ילדים?

תנאי הקבלה לקורס מסיעי ילדים יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. אמנם, כיוון שלימודים אלו מפוקחים על ידי משרד התמ"ת, תנאי הקבלה במוסדות הלימודים השונים כמעט זהים.

על המועמדים להיות בני 20.5 ומעלה, בוגרי 8 שנות לימוד לפחות, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאותם התקינה, בעלי עבר פלילי נקי וללא עבירות תנועה חמורות. כמו כן, עליהם להיות בעלי ותק וניסיון בנהיגה של שנתיים לפחות ולעיתים אף להחזיק ברישיון נהיגה וותק בנהיגה על רכב ציבורי. מוסדות לימוד רבים אף דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים, זאת מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס מסיעי ילדים?

משך הלימודים בקורס מסיעי ילדים עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 150 ל-160 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת. קורסים קצרים יותר, אשר פונים לבעלי רישיון נהיגה על רכב ציבורי, כוללים בין 8 ל-20 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס מסיעי ילדים?

תכנית הלימודים בקורס מסיעי ילדים משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: דיני תעבורה, הכרת הרכב, נהיגה מונעת, הגשת עזרה ראשונה, כיבוי אש, מבוא לפסיכולוגיה של הילד, בטיחות בהסעת ילדים, זיהוי אמצעי חבלה, ניתוח אירועים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס מסיעי ילדים?

לבוגרי קורס מסיעי ילדים אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מכן, יידרשו המועמדים לעמוד בהצלחה בבחינה החיצונית מטעם משרד התמ"ת, ורק לאחריה יוכלו לקבל את הרישיון להסעת ילדים מטעם אגף הרישוי במשרד התחברוה ולרישיון לנהיגה ברכב ציבורי מטעם משרד התחבורה.

בפני בוגרי קורס מסיעי ילדים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מועצות מקומיות, קייטנות, חברות הסעים, נהגים בהסעות ילדים מטעם בתי הספר השונים וכדומה. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם לקהל הרחב באופן פרטי.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס מסיעי ילדים?

בוגרי קורס מסיעי ילדים המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס הכשרת מורי נהיגה. לימודים אלו מקנים לבוגריהם את מרב הידע והכלים בתחום הנהגה ומכשירים אותם ללימוד בני נוער ומבוגרים לנהיגה נכונה ולמעבר מבחן הנהיגה המהווה תנאי לקבלת הרישיון.

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס נהיגה על רכב כבד. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להובלת סחורות שונות ברחבי הארץ בבטיחות ובאחריות באמצעות רכבים כבדים מסוגים שונים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ