ייעוץ לימודים חינם
קורס ERP

קורס ERP

מה כדאי לדעת על לימודי קורס ERP?

מערכת ERP היא מערכת מידע שתורמת לתכנון וארגון משאבי החברה. מטרתה של מערכת ERP היא חיסכון בעלויות של תכנות מערכת ייחודית בשביל הארגון, שכן המערכת נוצרה מלכתחילה לצרכי צמצום עלויות תפעול וייעול פעילותו של הארגון או העסק. בדרך כלל, תוקם מערכת ה-ERP בענן ולאחר מכן תוטמע בתהליכי העבודה של הארגון עצמו. מידת ההצלחה של תהליכי הטמעת המערכת תלויים באיכות אנשי המקצוע שאחראים על הטמעתה.

הלימודים בקורס ERP מכשירים את משתתפיהם לעבודה עם מערכת זו המשמשת לתכנון ועיבוד של מידע מנהלי ומאפשרת קבלת החלטות על בסיס מידע רב-מערכתי. במסגרת הקורס, ירכשו המשתתפים ידע נרחב, כלים ומיומנויות מקצועיות לעבודה עם המערכות השונות ולהטמעתן בתחומי השיווק, ניהול המלאי, כוח האדם ועוד. הידע שירכשו המשתתפים יהפוך אותם לאנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים בשוק העבודה.

למי מתאים ללמוד קורס ERP?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי ללמוד קורס ERP?

ERP הן ראשי תיבות של המונח Enterprise Resource Planning Syste. מונח זה מציין את חלק ממערכות לניהול המידע שנמצאות בשימוש בארגונים, חברות ועסקים, ביניהן תחומי כוח האדם, ניהול הלקוחות, השיווק, הרכש, הלוגיסטיקה, הכספים ועוד. מערכות אלו משמעות לטיפול בנתונים שונים והן מהוות חלק אינטגרלי מתהליכי העבודה הכוללים של הארגון.

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים כיום, מרבית הארגונים והחברות מתחזקים שרתי אינטרנט המכילים מידע רב שנועד לנהל את הפעילות היום יומית של הארגון ולשמור את הנתונים בתחומים השונים, כמו ניהול מלאים, ניהול כספים, ניהול לקוחות וניהול משאבי האנוש של הארגון, תחת מערכת אינטגרטיבית אחת או ממשק אחיד. השימוש במערכת ERP מוביל להתייעלות פעולות שונות בארגון כמו הקטנת כמויות הממלאים, קיצור זמני התגובה לצרכי השוק וכדומה. בהתאם לכך, בוגרי הקורס מהווים אנשי מקצוע מבוקשים בשוק העבודה ומשתלבים בקלות במקומות תעסוקה רבים.
פתיחה

למי מתאים קורס ERP?

הלימודים בקורס ERP פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, הן לצורך העשרה אישית והן לצורך השתלבות בשוק העבודה באמצעות הכשרה מקצועית חדשה ומבוקשת, בין אם הינם בעלי ידע קודם וניסיון בתחום ובין אם לא.

הלימודים מתאימים במיוחד למנהלי חשבונות, מהנדסי מחשבים, לעוסקים בתחום מערכות המידע, בעלי תפקידים בלוגיסטיקה ורכש, בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול, מנהלי כספים, מחלקות IT, מנהלי משאבי אנוש וכדומה, המעוניינים להתמקצע בתחום מרתק זה ולהשתלב בשוק העבודה במגוון המשרות המוצעות. כמו כן, הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחום זה מכבר המעוניינים להכיר את המערכת מקרוב, לשפר את עבודתם ולהתקדם בסולם הדרגות המקצועי במסגרת הארגון או העסק בו הם פועלים ולעסוק בהתקנה, הטמעה והדרכה בתחום.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס ERP?

תנאי הקבלה לקורס ERP יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה בתחום מרתק זה ובין הקורסים השונים הקיימים, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההסמכה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים שפתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול הלימודים. 

עם זאת, חלק מן הקורסים דורשים מן המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה או תואר ראשון, בעלי שליטה בשפה האנגלית ברמה בסיסית ובעלי שליטה ביישומי מחשב ברמת משתמש. כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים במטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ERP?

משך הלימודים בקורס ERP עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההסמכה הנרכשת עם סיום הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הקורסים הבסיסיים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לארבעה חודשים ואילו הקורסים המתקדמים כוללים בין 100 ל-250 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה וחצי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול זה במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון מהותי עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת לימודים אלו עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ERP?

תכנית הלימודים בקורס ERP משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים השונים בתחום, בהתאם להיקף החומר הנלמד, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: מבוא ל-ERP, מבוא לניתוח מערכות מידע, צורות תצוגה, הזנת נתונים, יצירת קשרי גומלין בין ממשקים שונים, תכנות חוקים עסקיים, שליפת רשומות ועדכון נתונים, בניית דוחות, שיווק ומכירות, כספים, רכש ומלאי, ייצור וניהול פרויקטים, ניהול משרד ומשאבי אנוש, תוכנת Priority, ייצוא וייבוא של מסדי נתונים, יצירת דו"חות, איפיון והטמעת מערכות ERP, יסודות ניהול המערכת ועוד שלל תכנים מרתקים.

פתיחה

מה עושים אחרי קורס ERP?

לבוגרי קורס ERP אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות, ביצוע פרויקט גמר ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. 

בפני הבוגרים עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת חברות היי-טק, חברות העוסקות בתחומי הלוגיסטיקה והתכנות, במחלקות רכש בארגונים ובחברות וכדומה. עם הזמן ולאחר שיצברו ניסיון מעשי, יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידי ניהול או ראשי צוותים בארגון או העסק בו הם פועלים. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולפתוח עסק פרטי משלהם בתחום. עבודה כעצמאים מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ERP?

בוגרי קורס ERP המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר ראשון בהנדסת מערכות מידע. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לתכנון והקמה של מערכות מידע ממוחשבות, למשל מסדי נתונים, רשתות תקשורת וכדומה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס בינה עסקית - BI. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לבניית מערכות מתקדמות לניתוח והפקת מידע, פיתוח מערכות קיימות, יצירת תחזיות עסקיות, ניהול ביצועים עסקיים ועוד.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ