ייעוץ לימודים חינם
קורס תכנון ובנייה

קורס תכנון ובנייה

מה כדאי לדעת על קורס תכנון ובנייה?

דיני התכנון והבנייה מאפשרים אספקה של שירותי ציבור חיוניים ושמירה על ערכי תרבות, אסתטיקה ונוף. תוכנית הלימודים בקורס תכנון ובנייה ופיתוח מקרקעין מקיפה את החוקים העיקריים בתחום המקרקעין ומתמקדת בחוקים העוסקים בפעולות הפיתוח שלהם. בנוסף, עוסקים הלימודים בתיקונים הרבים והמגוונים שחלו בחוק לאורך השנים ומפגישים אותם עם דיני התכנון והבנייה השונים אשר מתבטאים בחקיקה, תקנות, תכניות מיתאר, פסיקה ועוד.

קורס תכנון ובנייה כולל ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, כלים ומיומנויות מעשיות בתחום מרתק זה. המשתתפים ילמדו את החוקים ואת החוקי העזר הנלווים לתהליכי התכנון, יכירו את מוסדות התכנון, את המערכות הממשלתיות והעירוניות מולן הם נדרשים לעבוד, את הבסיס המשפטי להתליכי פיתוח המקרקעין ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס תכנון ובנייה?

1
יזם
2
קונבציונלי
3
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס תכנון ובנייה?

דיני התכנון בעולם המערבי זכו בשנים האחרונות למשמעויות חדשות, זאת בהשפעת השינויים שחלו בתפיסה התכנונית, בשיקולים התכנוניים ובדרכי קבלת ההחלטות התכנוניות. על אף התפיסה החדשה אשר קמה בתחום התכנון והבנייה, נשען תחום תכנון המקרקעין על חוק התכנון והבנייה משנת 1965 אשר קובע את המסגרת וההוראות העיקריות בתחום התכנון והבנייה בישראל.

דיני התכנון והבנייה הם התשתית לפיתוח מקרקעין ומטרתם המקורית היא להביא לניצול מירבי של המקרקעין, זאת תוך צמצום הפגיעה בזכות הקניין. דינים אלו מקצים שימושים מסויימים לאזורי קרקע שונים, מסדירים את צפיפות הבנייה המותרת, קובעים תקנים מחייבים לאיכות הבנייה ובטיחות הבנייה ועוד. הסמכה זו אינה מקנה לבוגרים תחום תעסוקה חדש ואינה מאפשרת השתלבות בקריירה חדשה, אך היא מעשירה את ידיעותיהם של הבוגרים בתחום דיני התכנון והבנייה ומאפשרת להם לקבל מידע נרחב יותר ולהבין את כלל החוקים, התקנות ותהליכים אשר מתרחשים בתחום זה.
פתיחה

למי מתאים קורס תכנון ובנייה?

הלימודים בקורס תכנון ובנייה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום רחב היקף זה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי התכנון והבנייה כמו אדריכלים, יזמים, אנשים הפועלים בתחום הנדל"ן וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית, להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם, להעמיק ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים הנדסאים, מהנדסים וכדומה, אשר יש ברצונם להתפתח ולהיכנס לתחומי התכנון והבנייה.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס תכנון ובנייה?

תנאי הקבלה לקורס תכנון ובנייה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. ישנם קורסים אשר פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק, מאתגר ומהנה זה.

עם זאת, מרבית הקורסים המוצעים בתחום התכנון והבנייה מקבלים לשורותיהם מועמדים בעלי ניסיון תעסוקתי וידע קודם רלוונטי בתחום בלבד. בין המועמדים המתאימים לקורס יהיו אנשי עסקים ובעלי מקצוע שונים בענף הנדל"ן, חברי ועדות תכנון ובנייה, מנהלי חברות בנייה, עובדי פיתוח מקרקעין, מנהלים ברשויות המקומיות ועוד. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס תכנון ובנייה?

משך הלימודים בקורס תכנון ובנייה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, נפרשים הלימודים על פני תקופת זמן של כעשרה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס תכנון ובנייה?

תוכנית הלימודים בקורס תכנון ובנייה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: דיני תכנון ובנייה, הצורך בקיום דיני תכנון ובהתערבות במקרקעין, סוגי תכנון עיקריים, מבנה מוסדות התכנון, סוגי תוכניות קיימות, היתרי בנייה, שלבים בהכנת תכנית, קביעת יעדי תכנון, עקרונות תכנון בהתאם לייעודי קרקע שונים, שיתוף הציבור בהליך תכנון, תכנון וסביבה, תכנון ומערכת הביטחון, הליכים פליליים בדיני תכנון, תוספות לחוק, פיצויים, חוקי עזר, מערכת ממשלתית ומערכת עירונית, נהלים מקצועיים ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס תכנון ובנייה?

לבוגרי קורס תכנון ובנייה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

רכישת הסמכה זו אינה מקנה לבוגרים תחום תעסוקה חדש ואינה מאפשרת השתלבות בקריירה חדשה, אך הסמכה זו מעשירה את ידיעותיהם של הבוגרים בתחום דיני התכנון והבנייה ומאפשרת להם לקבל מידע נרחב יותר ולהבין את כלל החוקים, התקנות ותהליכים אשר מתרחשים בתחום זה. בנוסף לכך, בוגרי הקורס אשר יהיו מעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם אף יותר יוכלו להמשיך ללימודים נוספים בתחום או בתחומים משיקים. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס תכנון ובנייה?

בוגרי קורס תכנון ובנייה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס השקעות נדל"ן. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לניתוח השקעות והערכת נכסים, כמו גם טכניקות למימוש השקעות במקרקעין, מתוך מטרה לגרוף רווחים נאים ומשתלמים בשוק הנדל"ן. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס קבלן שיפוצים. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למעבר בחינות ההסמכה החיצוניות שיסמיכו אותם בתחום ויאפשרו להם להירשם ברשם הקבלנים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ