ייעוץ לימודים חינם
קורס שמאות מקרקעין

קורס שמאות מקרקעין

מה כדאי לדעת על קורס שמאות מקרקעין?

שמאי המקרקעין הוא בעל מקצוע אשר עוסק בהערכת שווי של קרקעות ונכסים והוא בעל תפקיד חשוב בכלכלה המודרנית, עקב מרכזיותו בתהליכים השונים בתחומי הנדל"ן. כל קנייה, מכירה, חכירה והערכת שווי של נכס נדל"ני כלשהו חייבת לכלול את הערכתו של שמאי המקרקעין. עבודתו של שמאי המקרקעין משלבת בין תחומי המשפט, הכלכלה, החברה והפיננסים. במהלך עבודתם, יעבדו שמאי המקרקעין מול עיריות, משרדי ממשלה, מנהל מקרקעי ישראל, בנקים, אנשים פרטיים, חברות ביטוח, תאגידים, יזמי נדל"ן, קבלנים ועוד.

הלימודים בקורס שמאות מקרקעין נערכים במגוון מכללות בארץ וכוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרתק ומבוקש זה. המשתתפים ילמדו כיצד להעריך את הנכסים ולקבוע את שוויים, כמו גם לתת חוות דעת מקצועית בתחום. לימודים אלו נותנים הכנה לבחינות מועצת שמאי המקרקעין מטעם משרד המשפטים.

למי מתאים ללמוד קורס שמאות מקרקעין?

1
קונבציונלי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס שמאות מקרקעין?

ענף הנדל"ן הוא ענף מתפתח בישראל וידוע במורכבותו הרבה, מחירי הנדל"ן בארץ מהווים מוקד עניין גדול ומרכזי בעיתונים ובמהדורות החדשות, כמו גם הסוגיות השונות בתחום, היבטי המיסוי על הנדל"ן, הקרקעות המיועדות לבנייה, אכיפת רשות מקרקעי ישראל ועוד. על כן, עבודתם של שמאי המקרקעין, אשר אחראיים על הערכת שווי הערך של נכסי נדל"ן שונים היא חשובה במיוחד ומבוקשת מאוד. 

תפקידו של שמאי המקרקעין הוא ביצוע הערכה מקצועית של שווי נכס הנדל"ן, וזאת על פי שווי השוק של נכסי הנדל"ן. נכסי נדל"ן הם נכסים ייחודיים אשר מושפעים על ידי משתנים רבים כמו מיקום, התפתחות האיזור הגיאוגרפי ועוד. ככל שנכס נדל"ן הוא ייחודי יותר, כך הופכים החוקים החלים על העסקה ועל אישורי הבנייה להיות מורכבים יותר מבחינת החקיקה, ונדרשת הבנה מעמיקה יותר של שמאי המקרקעין. 
פתיחה

למי מתאים קורס שמאות מקרקעין?

הלימודים בקורס שמאוץ מקרקעין פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הנדל"ן ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לעולם הנדל"ן והעסקים, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית אשר תקנה להם אפשרות להשתלב בתחום רווחי ומבוקש זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים העוסקים בתחום הנדל"ן זה מכבר, כמו קבלנים, מתווכני נדל"ן, משקיעים נדל"ן וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. 
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס שמאות מקרקעין?

תנאי הקבלה לקורס שמאות מקרקעין יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. על פי רוב, נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר, בני 23 ומעלה ובעלי עבר פלילי נקי. 

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ידע בסיסי בשפה האנגלית ולעבור מבחני קבלה ייעודיים וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. עם זאת, מומלץ לוודא את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס שמאות מקרקעין?

משך הלימודים בקורס שמאות מקרקעין עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים כ-600 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מעניקה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס שמאות מקרקעין?

תוכנית הלימודים בקורס שמאות מקרקעין משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים המוצעים בשוק, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לתורת שמאות, יסודות המימון ושימושים בשומה, דינים, תכנון ובנייה, יסודות חשבונאות וניתוח דוחות כספיים, מיסוי מקרקעין ומיסים אחרים, סטטיסטיקה, עריכה ושימוש בלוחות שומה, מדידה ומיפוי, מבוא לכלכלה - מיקרו ומאקרו, יסודות הנדסה אזרחית, גישות שונות בהערכת מקרקעין, יישומים שומת מקרקעין ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס שמאות מקרקעין?

לבוגרי קורס שמאות מקרקעין אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חשוב לציין כי תעודה זו אינה רישיון לעסוק בתחום, ורק לאחר שיעברו הבוגרים את בחינות ההסמכה החיצוניות ויסיימו את חובת ההתמחות, יקבלו רישיון עיסוק לתחום שמאות המקרקעין מטעם משרד המשפטים.

בפני בוגרי קורס שמאות מקרקעין עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת רשויות עירוניות, משרדי ממשלה, מנהל מקרקעי ישראל ובשלל חברות, ארגונים ועסקים שונים בתחום. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים הינה פנייה לדרך עצמאית והצעת שירותיהם המקצועיים באופן פרטי לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס שמאות מקרקעין?

בוגרי קורס שמאות מקרקעין המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים ההיא השתלבות בקורס מנהל עסקים. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקבלת החלטות ניהוליות תוך פיתוח דרכי חשיבה יצירתית ואסטרטגיות התמודדות עם משברים, הובלת תהליכי שינוי, עבודה תחת לחץ, ניהול עובדים מקצועי ועוד. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס ייעוץ מס. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים למתן שירות, ייעוץ והכוונה בתחום המיסוי, זאת למען ייעול תהליכים וגריפת רווחים משתלמים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ