ייעוץ לימודים חינם!

קורס שדרים וכתבי ספורט

מה כדאי לדעת על קורס שדרים וכתבי ספורט?

שדרים וכתבים העוסקים בספורט נדרשים להחזיק בידע מעמיק בתחומי הספורט, כמו גם בכישרון לשידור המשחק באופן דינאמי ומהנה. כמו כן, על העוסקים בתחום להיות בקיאים בתחומי התקשורת השונים, שכן תקשורת הספורט בישראל היא בעלת אופי ייחודי וחוקים משלה.

הלימודים בקורס שדרים וכתבי ספורט כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשות לצורך השתלבות בתחום מרתק זה. המשתתפים יוכשרו להשתלב בשלל המשרות בתחום ככתבים ושדרים מקצועיים ברדיו, בטלוויזיה, בעיתונות ובאתרי האינטרנט השונים. במהלך הלימודים יעסקו בעבודת השידור, הגשה ומלאכת הכתיבה, כמו גם בחוקי הספורט הישראלי והעולמי, עקרונות הקריינות ברדיו ובטלוויזיה, צורת הכתיבה הנכונה לעיתונות ולאתרי האינטרנט ועוד.

למי מתאים ללמוד קורס שדרים וכתבי ספורט?

1
אמנותי
2
יזם
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס שדרים וכתבי ספורט?

תחום הספורט, על כל ענפיו השונים, זוכה לפופולריות רבה בארץ ובעולם אשר מתבטאת גם בנפח התקשורתי שתופס התחום, שכן משחקי ספורט שונים מועברים בעשרות ערוצי טלוויזיה ומדווחים באמצעי התקשורת השונים, כגון: אתרי אינטרנט, עיתונים, תכניות רדיו ועוד. חובבי ספורט רבים צורכים מדי יום את ידיעות הספורט באמצעות כלי המדיה השונים ואף צופים בתדירות גבוהה באירועי הספורט בטלוויזיה או מאזינים להם ברדיו.

השידורים הספורטיביים מאופיינים בדינמיות ובמהירות רבה. המיומנות הנדרשת כדי לשדר משחק בצורה מעניינת, מושכת ונכונה היא גבוהה ומיוחדת. כתבה בה הנושא המרכזי הינו ספורט, מאופיינת בין היתר במציאת סיפור שמעבר לאירוע הספורט עצמו. על כתבי הספורט למצוא סטטיסטיקות, אנקדוטות, סיפורים מרתקים ואירועים המתרחשים במהירות במהלך המשחקים השונים.
פתיחה

למי מתאים קורס שדרים וכתבי ספורט?

הלימודים בקורס שדרים וכתבי ספורט פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום התקשורת ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לחובבי הספורט והתקשורת, בעלי יכולת הבעה גבוהה בכתב ובעל פה וידע נרחב בספורט, המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית בסיומה יוכלו להשתלב בשלל המשרות המרתקות בתחום דינאמי ומהנה זה. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים ספורטאים, מורים לספורט, עיתונאים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס שדרים וכתבי ספורט?

תנאי הקבלה לקורס שדרים וכתבי ספורט יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, מציבים דרישות קבלה בסיסיות למדי ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה, כל עוד הינם בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, דורשים מוסדות לימוד רבים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. לעיתים נדרשים המועמדים לעבור מבחני קבלה ייעודיים, לדוגמה מבחן ידע כללי בספורט.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס שדרים וכתבי ספורט?

משך הלימודים בקורס שדרים וכתבי ספורט עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחמישה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך שאין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס שדרים וכתבי ספורט?

תוכנית הלימודים בקורס שדרים וכתבי ספורט משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: ענף התקשורת, תפקיד שדר וכתב הספורט, בניית כתבות - בחירת נושא והפקת כתבה, מבנה ראיון, ניהול ראיון, דיווחי ספורט ברדיו - קריינות והגשה, דיווחי ספורט בטלוויזיה, דיווחי ספורט באינטרנט, דיווחי ספורט בעיתונות, הרחבת ידע בספורט, פרשנות חוקת הכדורגל והכדורסל, טקטיקה בכדורסל וכדורגל ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס שדרים וכתבי ספורט?

לבוגרי קורס שדרים וכתבי ספורט אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

בוגרי קורס שדרים וכתבי ספורט הם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים ועומדות בפניהם אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת ערוצי הספורט השונים, העיתונים, אתרי האינטרנט המתמקדים בספורט וכדומה. מרבית מוסדות הלימוד אף מסייעים לבוגריהם להשתלב בעבודה, שכן בדרך כלל מדריכי ומורי הקורס הם עיתונאי ושדרי ספורט מובילים.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס שדרים וכתבי ספורט?

בוגרי קורס שדרים וכתבי ספורט המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס קריינות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לקריינות בטלוויזיה, ברדיו ומול קהל חי , תוך רכישת מיומנויות הנדרשות להשתלבות בתעשיית התקשורת. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס יחסי ציבור ודוברות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להשפעה על דעת הקהל באמצעות שימוש נכון באמצעי המדיה השונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ