ייעוץ לימודים חינם!

קורס קריינות

מה כדאי לדעת על קורס קריינות?

אמצעי התקשורת השונים מהווים חלק משמעותי ומרכזי מחיינו במהלך היום והם אלו אשר מתווכים עבורנו את המציאות באמצעות ייצוגים ויזואליים וכתובים. עבודתם של הקריינים משמשת כמתווכת בין הטקסט לקהל, בין אם במתכונת של אומנויות הבמה והנחיית הטקסים, בין אם בתוכניות טלוויזיה או רדיו, בין אם מול מצלמה או מול קהל וכדומה.

הלימודים בקורס קריינות כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מעניין ומרכזי זה. המשתתפים ילמדו כיצד להתמודד עם קריינות בטלוויזיה, ברדיו ובסיטואציות שונות מול קהל חי, יוכשרו לפיתוח קול והגשה אישית וייחודית להם, ילמדו את כללי הדיבור וההגייה הנכונים, יצברו ביטחון עצמי, יפתחו את יכולותיהם הקוליות וכישוריהם הווקאליים ויעסקו במאפייני תעשיית התקשורת בארץ ובעולם.

למי מתאים ללמוד קורס קריינות?

1
חברתי
2
ריאלי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קריינות?

המציאות המודרנית מתאפיינת בהתפתחות והתפשטות של אמצעי התקשורת השונים, רשות התקשורת הולכת ומתרחבת ובשנים האחרונות נמצא שוק התקשורת העולמי והישראלי בפריחה. תחנות טלוויזיה ורדיו חדשות קמות, ואיתן עולה הביקוש לבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים שיוכלו להגיש בהן את החדשות. קריין הינו בעל המקצוע אשר קורא טקסט אל מול קהל או אל מול מצלמות, בשידור חי, ברדיו או על במה.

הקריין, אשר ידוע גם כשדרן ולעיתים אף כמגיש, הוא דמות מרכזית וחשובה בעולם התקשורת, ותפקידו הוא הגשת טקסט כתוב לקהל מאזינים או צופים או המצאת טקסטים תוך כדי הגשתם. על הקריין להיות בעל קול נעים וערב, דיקציה נכונה ואינטונציה מעולה, יכולת ביטוי גבוהה ושליטה טובה בשפה. כמו כן, נדרשים הקריינים לראיין אורחים, לדבב, לשלב יכולות משחק, דרמה, קומדיה וכדומה.
פתיחה

למי מתאים קורס קריינות?

הלימודים בקורס קריינות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום התקשורת ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי קול נעים, בעלי ידע נרחב בשפה העברית, המעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת בתחומי התקשורת השונים, זאת באמצעות רכישת הכשרה מקצועית ואיכותית שתקנה להם מיומנויות חשובות להופעה והעברת טקסטים כתובים אל הקהל, בין אם במתכונת מצולמת ובין אם מול קהל. כמו כן, יוכלו למצוא עניין בלימודים קריינים מתחילים או העוסקים בתחומים הדומים, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס קריינות?

תנאי הקבלה לקורס קריינות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

אמנם, חלק מן הקורסים דורשים כי המועמדים יהיו בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. לעיתים, על המועמדים לעבור מבחנים בעברית, כמו גם מבדקי ומבחני קול הבודקים את הפוטנציאל הקולי שלהם. כמו כן, מוסדות לימוד רבים מקיימים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קריינות?

משך הלימודים בקורס קריינות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 40 ל-70 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חודשיים לארבעה חודשים.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קריינות?

תוכנית הלימודים בקורס קריינות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.
 
על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: קריינות חדשות, קריינות סרטים דוקומנטריים, ספורט, עברית תקנית, כללי ניסוח תקין, הגייה נכונה, הגייה דו משמעית, דיקציה, אינטונציה, עבודה מול מצלמה ומול מיקרופון, שפת גוף, פיתוח קול, ייצוגיות בעזרת הקול, כיצד ניתן לשמור על הקול, פיתוח תקשורת בין-אישית, קריינות לפרסומות ולחדשות, ביצוע ראיונות  ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קריינות?

לבוגרי קורס קריינות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. בסיום לימודיהם הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון תחומים ומקומות תעסוקה בהתאם לרצונותיהם והעדפותיהם. 

בוגרי קורס קריינות הינם אנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים, ובהתאם לכך יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת אמצעי התקשורת השונים: בטלוויזיה, ברדיו או באינטרנט, כמו גם בחברות הפקה, סוכנויות וכדומה. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב גם בתחומי הפרסום. חשוב לדעת כי מוסדות לימוד רבים מציעים לבוגריהם סיוע בהשתלבות בשוק העבודה בתחום.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קריינות?

בוגרי קורס קריינות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס שדרים וכתבי ספורט. לימודים אלו משלבים בין עולם הספורט לבין עולם התקשורת ומכשירים את בוגריהם להשתלבות במשרות הכתבות והשדרנות של אירועי הספורט השונים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס אמנות הפרזנטציה. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים להכנת פרזנטציה יעילה, משכנעת ומוצלחת ולהצגת המידע הנדרש בביטחון ובמקצועיות תוך שילוב אלמנטים חזותיים שונים.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ