ייעוץ לימודים חינם
קורס קוסמטיקה

קורס קוסמטיקה

מה כדאי לדעת על קורס קוסמטיקה?

כמעט כולנו מטפחים את גופנו בצורה כלשהי, אך לא כל אחד מאיתנו הוא מומחה לטיפוח. על הקוסמטיקאית לדעת להתאים לכל אדם את הטיפול ואת התכשירים המתאימים לו, בהתאם להעדפותיו, סוג העור שלו וגופו, הן מבחינת יעילות הטיפול והן מבחינת התחשבות ברגישויות ונזקים אפשריים. עבודתה של הקוסמטיקאית נעשית תוך קרבה לגופם של המטופלים ועל כן עליה להיות עדינה, מדויקת ומיומנת.

הלימודים בקורס קוסמטיקה כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך הענקת טיפולי יופי מקצועיים. במהלך הלימודים, יכירו המשתתפים את סוגי התכשירים השונים ואת מטרותיהם ויוכשרו בטכניקות טיפול שונות ומגוונות. בסיום לימודיהם, יעמדו בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, הן כשכירים, והן כעצמאים.

למי מתאים ללמוד קורס קוסמטיקה?

1
אמנותי
2
חברתי
3
יזם
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קוסמטיקה?

בחברה בה אנו חיים, בה היופי והאסתטיקה הם גורמים חשובים אשר משפיעים רבות על בני האדם הרודפים אחר דימוי גוף ומראה חיצוני מושלם, לקוסמטיקה יש מקום של כבוד. קוסמטיקה היא המונח המתייחס לכלל הטיפולים שמטרתם היא טיפוח וייפוי של הפנים, הגוף, הציפורניים, העור והשיער. זהו מקצוע אשר מצוי בהתפתחות, דבר המתבטא בטיפולים מחודשים, תכשירים מתקדמים וטכניקות משוכללות, כל זאת מתוך מטרה לענות על הביקוש ההולך וגובר לפתרונות טיפוח ויופי.

העניין בקוסמטיקה החל עוד בימי קדם, אך הוא הולך, מתפתח ומלווה חלק גדול מחיינו ומעיסוקנו עד ימים אלו. אנשים רבים משקיעים את זמנם ואת כספם בטיפוח ובקוסמטיקה ועל כן הצורך באנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום גובר גם הוא.
פתיחה

למי מתאים קורס קוסמטיקה?

הלימודים בקורס קוסמטיקה פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האסתטיקה והיופי ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאנשים בעלי זיקה לתחומי הטיפוח השונים, המעוניינים לעבור הכשרה מקיפה, מקצועית ואיכותית באמצעותה ילמדו כיצד לבצע טיפולים שונים ולהפוך את תחביבם למקצוע ממשי. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים בעלי מקצוע שונים מעולם הטיפוח והיופי, ביניהם מאפרים, בונות ציפורניים, פדיקוריסטים וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס קוסמטיקה?

תנאי הקבלה לקורס קוסמטיקה יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, חלק מן המוסדות דורשים כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה, בוגרי 10 או 12 שנות לימוד. בנוסף, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, מומלץ לבדוק את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קוסמטיקה?

משך הלימודים בקורס קוסמטיקה עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 600 ל-800 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין עשרה חודשים לשנה וחצי.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קוסמטיקה?

תוכנית הלימודים בקורס קומסטיקה משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: מבוא לקוסמטיקה, מבנה העור, אבחון סוגי העור, דרמטולוגיה, גורמים המשפיעים על עור הפנים, ניקוי העור, פילינג, מסכות, ניקוי עמוק, היגיינה, תזונה נכונה, תכשירים קוסמטיים, קרם לחות, טיפול באקנה, שיטות טיפול, שיער פנים וגוף, שעווה, מכשור קוסמטי חשמלי, עיסויים, כימיה, אנטומיה ופיזיולוגיה, כימיה קוסמטית, סוגי לחויות שונים ותרומתם לעור הפנים, טכניקות טיפול בשעווה, עיסוי פנים, עיסוי צוואר, ידיים וגב, עיצוב גבות וציפורניים, איפור, טיפול באקנה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קוסמטיקה?

לבוגרי קורס קוסמטיקה אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. מוסדות לימוד רבים אף מקנים לבוגריהם תעודת סיווג מקצועי מטעם משרד התמ"ת או תעודות בינלאומיות יוקרתיות בתחום.

בפני בוגרי קורס קוסמטיקה עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מכוני יופי, מכוני טיפוח, מספרות, סלוני כלות, מכוני ספא ובריאות וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית ופתיחת עסק פרטי משלהם בו יוכלו להציע את שירותיהם המקצועיים לקהל לקוחות רחב.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קוסמטיקה?

בוגרי קורס קוסמטיקה המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אפילציה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להסרת שיער לצמיתות באמצעות מחט חשמלית באזורים שונים בגוף על ידי פולסטים חשמליים אשר מחלישים את השערה וגורמים לניתוקה. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס עיצוב גבות. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לעיצוב צורת הגבה של לקוחותיהם בהתאם למבנה הפנים, בקשת המטופל והאופנה הקיימת.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ