ייעוץ לימודים חינם
קורס קבלני בניין 100

קורס קבלני בניין 100

מה כדאי לדעת על קורס קבלני בניין 100?

בעקבות התפתחותו ועלייתו של ענף הבנייה, על העוסקים בו לעבור הכשרות מקצועיות על מנת שיוכלו לעבור בהצלחה את בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד התמ"ת ולרכוש את הרישיון הנדרש המאפשר לעסוק בתחום הבנייה ולהירשם בפנקס הקבלנים, זאת בהתאם לחוק רישום קבלנים משנת תשכ"ט 1969.

הלימודים בקורס קבלני בניין, אשר נקרא גם קורס קבלני 100, כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בתחום מרכזי זה. המשתתפים ילמדו כיצד לבנות מבנים שונים באמצעות שיטות בנייה מגוונות, בנייה של טיפוסי מבנים שונים, חלקים שונים בתחום הבנייה ולעסוק בפרויקטים בהיקפים שונים בעולם הבנייה. בסיום לימודיהם, הבוגרים משתלבים בקלות בשוק העבודה כאנשי מקצוע מבוקשים ונדרשים. 

למי מתאים ללמוד קורס קבלני בניין 100?

1
יזם
2
ריאלי
3
קונבציונלי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס קבלני בניין 100?

ענף הבנייה הוא ענף מרכזי ומשמעותי במיוחד בכלכלה הישראלית, ועל כן הוא דורש מכל העוסקים בו להיות אחראיים, מקצועיים, מיומנים, וכן להחזיק בשלל הטכניקות, הכלים והמיומנויות בתחום זה. נוסף על כך, טעויות עבודה בתחום זה עלולות להיות קטלניות ולגרום לפציעות קשות או אף לפגוע בחיי אדם, הן של העובדים והן של תושבי המבנים, בין אם מדובר במבנים פרטיים ובין אם מדובר במבנים ציבוריים.

קבלן הבנייה הוא בעל המקצוע האחראי על תכנון, ניהול וביצוע הפרויקט ועל עבודות הבנייה של מבנים, וכן על עבודות תשתית הקשורות לבניית חלקי מבנים. על כן, נדרשים העוסקים בתחום לעבור הכשרה מקיפה ומעמיקה במיוחד, ולהיות בעלי ידע נרחב בתחום. 
פתיחה

למי מתאים קורס קבלני בניין 100?

הלימודים בקורס קבלני בניין - קבלני 100 פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום הבנייה ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

לימודים מרתקים אלו מתאימים במיוחד לקבלנים אשר מעוניינים לעסוק בביצוע וניהול של פרויקטים בבנייה למגורים ובנייה למוסדות ציבוריים שונים, כמו גם למנהלי עבודה, לבעלי מקצוע מנוסים בביצוע עבודות בנייה ולכל המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתשמש עבורם הכנה לבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת ותעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בתחום.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס קבלני בניין 100?

תנאי הקבלה לקורס קבלני בניין - קורס קבלני 100 יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה מרתקת זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 10 או 12 שנות לימוד, בעלי תעודת מקצוע סוג 3 בטפסנות, ברזלנות או בנאות, ובעלי ניסיון מעשי מוכח של חמש שנים לפחות בביצוע עבודות בנייה. 

נוסף על כך, מרבית מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעברו מבחני קבלה במתמטיקה וריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם של המועמדים ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, לעיתים מוסדות הלימוד מציבים תנאי קבלה נוספים ולכן מומלץ לבדוק את תנאי הקבלה המדויקים מול מזכירות מוסד הלימודים הרלוונטי. 
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס קבלני בניין 100?

משך הלימודים בקורס קבלני בניין - קבלני 100 עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 330 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שבעה חודשים לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס קבלני בניין 100?

תוכנית הלימודים בקורס קבלני בניין - קבלני 100 משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים הבאים: תורת החומרים והבטון, כלים כבדים וציוד לבנייה, יציבות מבנים, קריאת תכניות בנייה ותרשימים, עקרונות הטופוגרפיה, מדידות, חישוב כמויות, מלאכת הבנייה, ניהול אתר, ניהול ביצוע, איכות בנייה, בטיחות בעבודה, עזרה ראשונה, תמחירים, כלכלה הנדסית, ניהול פיננסי, חוקים ותקנות בבנייה, פיקוח על תהליכי בנייה, ניהול עובדים, יחסי עובד-מעביד, פיתוח סביבתי, ניהול עסקי של חברה קבלנית, ניהול השיווק, מיזוג, תשתיות חשמל, חוזים ומסמכים, יישומי מחשב, תחשיב ותמחיר ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס קבלני בניין 100?

לבוגרי קורס קבלני בניין - קבלני 100 אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו אינה אישור לעסוק בתחום. רק לאחר שיעברו הבוגרים את הבחינות החיצוניות מטעם משרד התמ"ת יוכלו להירשם בפנקס הקבלנים ולהשתלב בשלל המשרות הרווחיות המוצעות בתחום.

בפני בוגרי קורס קבלני בניין - קבלני 100 עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת שיפוצים פנימיים, ניהול חברות לפרויקטי בנייה וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת חברת קבלנות פרטית שלהם.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס קבלני בניין 100?

בוגרי קורס קבלני בניין - קבלני 100 המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס קבלני כבישים ותשתיות. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לביצוע עבודות עפר וכן עבודות תכנון והקמה של כבישים. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא תואר ראשון בהנדסה אזרחית - הנדסת בניין. לימודים אלו הם לימודים מקיפים ומעמיקים בתחומי הבניין והתכנון של מבנים ופרויקטים שונים.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2022 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ