ייעוץ לימודים חינם!

קורס פיתוח קול

לימודי פיתוח קול - תמיד חלמת לשיר יפה?

הקול הוא אחת מצורות התקשורת המרכזיות ביותר בהן אנו משתמשים לאורך כל חיינו. פיתוח הקול נועד על מנת לפתח את היכולות הקוליות, לשפר את איכות הקול ואת ההבעה הווקאלית ולמנוע שחיקה של מיתרי הקול. מיומנויות אלו, בדומה לכל יכולת גופנית אחרת, יכולות להשתפר ולהתפתח באמצעות אימונים ותרגולים מתאימים. כמו כן, מסייע פיתוח הקול ליצירתיות, ליכולת הביטוי האישי ולתקשורת הבין אישית.

כמו כל סוג אמנות אחר, גם לשירה השפעות חיוביות על חיינו, אופיינו ודרך ההתבוננות שלנו על העולם. פיתוח הקול הוא תהליך אמנותי של ממש אשר מרחיב ומפתח את היצירתיות שלנו, את הווקאליות שלנו, את היכולות הגופניות שלנו ואף משפיע לטובה על המצב הנפשי שלנו. 

למי מתאים ללמוד קורס פיתוח קול?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חוקר
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

מידע כללי על קורס פיתוח קול

שימוש נכון בקול בצורה יעילה אשר מונעת פגיעה במיתרי הקול הוא מיומנות חשובה ביותר. עבודתם של קריינים ברדיו ובטלוויזיה, שחקני תיאטרון, שחקני קולנוע, זמרים, מורים, מרצים, מדריכים, מוכרים, טלפנים, שדרני ספורט ועוד, תלויה באיכות קולם. על מנת להשתמש בקול באופן מקצועי אין די בנתונים טבעיים טובים, שכן בדומה לכל כושר גופני או יכולת שכלית - גם היכולת הקולית ניתנת לפיתוח. 


הלימודים בקורס פיתוח קול כוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים ומיומנויות מעשיות לשימוש נכון בקול. המשתתפים יכירו את התרגילים התורמים לשיפור איכות הקול והשמירה על מיתרי הקול וליכולת הבעה קולית, שכן פגיעה במיתרי הקול יכולה לעיתים להיות בלתי הפיכה.
פתיחה

למי מתאים קורס פיתוח קול?

הלימודים בקורס פיתוח קול פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הינו בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום השירה ובין אם לאו, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לזמרים חובבים ומתחילים המעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתקנה להם כלים לפיתוח ושימור המיומנויות הווקאליות שלהם כך שידעו לשמור על מיתרי הקול שלהם. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים זמרים מנוסים, קריינים, שחקנים, מגישים, מרצים, מורים, פוליטיקאים, שדרנים וכדומה, אשר עבודתם מסתמכת על קולם ויש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.
פתיחה

מי יכול להתקבל לקורס פיתוח קול?

תנאי הקבלה לקורס פיתוח קול יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, פתוחים הקורסים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

חלק מן הקורסים דורשים כי יהיו המועמדים בעלי רקע וניסיון קודם בשירה, או לכל הפחות כישרון טבעי וקול נעים, ואלו דורשים כי יעברו המועמדים מבחני קבלה הבוחנים את הפוטנציאל הווקאלי של המועמדים. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לדעת לקרוא תווים בכדי להתקהל ללימודים. כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס פיתוח קול?

משך הלימודים בקורס פיתוח קול עשוי להשתנות בין מוסד לימודי אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, כוללים הלימודים בין 20 ל-60 שעות לימוד אקדמיות.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מהווה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת. כך יוכלו ללמוד בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.
פתיחה

מה לומדים בקורס פיתוח קול?

תכנית הלימודים בקורס פיתוח קול משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: טכניקות נשימה נכונה, העמדה ויציבה נכונה, תרגילי חימום, סולמות, הרכבים, תרגילים להפקת צליל, הקשבה, הכרה ולימוד של סגנונות שירה שונים, סגנון שירה אישי, מרכיבי ההופעה, סלסול, טכניקות להרחבת המנעד, עקרונות דיקציה בשפות שונות, העמקה בטקסטים שונים, מבנה המוזיקה, אלתור, חיבור הגוף והנפש לקול, פיתוח יכולות קוליות, ביצוע והגשה של שיר, שיפור הביטחון העצמי, קריאת תווים, יכולת שירה במיקרופון, הבעת רגשות במהלך השירה ועוד שלל תכנים מרתקים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס פיתוח קול?

לבוגרי קורס פיתוח קול אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע ההתנסויות המעשיות, הגשת התרגילים והמטלות ומעבר הבחינות, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

לימודים אלו אמנם אינם מציעים תחום תעסוקה חדש ואינם מקנים לבוגריהם קריירה נוספת, אמנם יש ביכולתם לשפר ולסייע לבוגרים בעבודתם הנוכחית או בקבלה לעבודות שונות, ועל כן בפני בוגרי קורס פיתוח קול עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת עבודות הדרכה והוראה בבתי ספר ואוניברסיטאות, בתחומי אמנויות הבמה כמו משחק בטלוויזיה, בקולנוע או בתיאטרון, כשדרני טלוויזיה ורדיו, כקריינים, כזמרים וכדומה.
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס פיתוח קול?

בוגרי קורס פיתוח קול המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים. אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים הינה השתלבות בקורס מוזיקה אלקטרונית. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם לעבודה עם כלים אלקטרוניים מגוונים, וליצירה והפקה של מוזיקה אלקטרונית איכותית. 

תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הינו קורס טכנאי סאונד וקול. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים ליצירה מקצועית של סאונד איכותי, עיצוב צלילים, ערבול צלילים, תפעול מכשירי הקלטה, ביצוע הקלטות, עריכת צלילים סופיים ועוד.
 
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ