ייעוץ לימודים חינם
קורס ספרות

קורס ספרות

מה כדאי לדעת על קורס ספרות?

מעצבי השיער נדרשים להכיר את מגמות האופנה ואת הטרנדים הקיימים והמתחדשים בתחום, זאת על מנת להוציא את לקוחותיהם מרוצים. ספרות ועיצוב השיער הם תחומים חשובים במיוחד כיוון שהשיער משפיע במידה משמעותית במיוחד על המראה החיצוני ועל ההופעה הכללית של האדם, וכן משפיע על ביטחונו העצמי.

לימודי קורס ספרות מוצעים במגוון מכללות וכוללים ידע תיאורטי מקיף, כלים, מיומנויות מעשיות וטכניקות עבודה בתחום אופנתי, אסתטי ומעניין זה. המשתתפים יוכשרו לשליטה בכלים השונים, ליצירת תספורות סימטריות וישרות, להתאמת התספורת לתווי הפנים ולאופנה, לצביעת שיער במקצועיות ועוד. כמו כן, ילמדו על חומרי עיצוב השיער הקיימים וכיצד להתאים אותם לסוגי השיער השונים ויוכשרו למתן מענה ללקוחותיהם בנוגע לטיפוח וטיפוח השיער.

למי מתאים ללמוד קורס ספרות?

1
אמנותי
2
ריאלי
3
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס את?
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני חושבת שאהיה טובה בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
מסכימה מאוד
מסכימה
ניטרלי
לא מסכימה
לא מסכימה כלל
ארצה שהשאלון והתוצאות יוצגו בלשון:
זכר
זכר
נקבה
נקבה
מידע נוסף:
פתיחה

למה כדאי לעשות קורס ספרות?

אחד מן התחומים המרכזיים והעיקריים בעולם הקוסמטיקה, הטיפוח, האסתטיקה והיופי הוא תחום עיצוב השיער. השיער שלנו זקוק לטיפוח יומיומי ולשימוש בחומרי עיצוב שונים, קרמים, שמנים וכדומה, כמו גם לסידור תסרוקות ושילוב אביזרים שונים בשיער. עיצוב וטיפוח השיער, בדומה לתחום הספרות הנרחב, הוא טכניקה של ממש המצריכה מיומנויות מקצועיות ודיוק רב. השיער הוא חלק חשוב ומשמעותי בהופעה החיצונית שלנו והוא משפיע רבות על המראה ועל דימוי הגוף.

בעבר, היה מקצוע הספרות נחשב לפשוט וקל, אמנם כיום מעצבי השיער נחשבים לבעלי מקצוע יוקרתיים העוסקים בתחום אמנותי אשר דורש מומחיות בטכניקות עיצוב שיער שונות, תסרוקות מיוחדות, שיטות צביעה מגוונות, סלסול, החלקות ועוד. טכניקות מגוונות אלו נלמדות בקורסי הספרות השונות ומכשירות את בוגריהם להיות אנשי מקצוע מיומנים ומומחים בתחומם. 
פתיחה

למי מתאים קורס ספרות?

הלימודים בקורס ספרות פונים לקהל הרחב ולכל מי שיש ברצונו להשתלב במסלול לימודים מרתק, מהנה, מאתגר ומספק זה, בין אם הוא בעל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום האסתטיקה והיופי ובין אם לא, הן לצורך העשרה אישית ושימוש עצמי והן לצורך רכישת מקצוע חדש והשתלבות בשוק העבודה בתחום מבוקש זה.

הלימודים מתאימים במיוחד לאוהבי הטיפוח והקוסמטיקה, בעלי עין יצירתית ואומנותית, אשר מעוניינים לעבור הכשרה מקצועית ואיכותית שתסמיך אותם כספרים מקצועיים ומיומנים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים ספרים אשר עוסקים בתחום זה מכבר ויש ברצונם להעשיר את ידיעותיהם ואת ארגז הכלים המקצועי שלהם, להתעדכן בשינויים שחלו בו או ללמוד טכניקות ספרות נוספות ומיוחדות.
פתיחה

מה תנאי הקבלה לקורס ספרות?

תנאי הקבלה לקורס ספרות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד המגוונים אשר מציעים רכישת הכשרה זו ובין הקורסים השונים בתחום, בהתאם לקהל היעד אליו מיועדים הלימודים וסוג ההכשרה הנרכשת עם סיומם. בדרך כלל, הקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב, אינם מציבים דרישות קבלה כלל ומקבלים לשורותיהם את כל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מרתק זה.

עם זאת, חלק מן הקורסים המוצעים במוסדות הלימוד השונים מציבים תנאי קבלה בסיסיים, לדוגמה כי המועמדים יהיו בני 18 ומעלה ובוגרי 10 שנות לימוד לפחות. כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשים מן המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים מתוך מטרה לקבוע את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.
פתיחה

כמה זמן נמשך קורס ספרות?

משך הלימודים בקורס ספרות עשוי להשתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף החומר הנלמד, סוג ההכשרה הנרכשת עם סיום הלימודים, קהל היעד אליו מיועדים הלימודים, מספר המפגשים השבועיים אשר מתקיימים במהלך ההכשרה ואורכו של כל אחד מן המפגשים הללו. בדרך כלל, הלימודים כוללים בין 500 ל-600 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין חצי שנה לשנה אחת.

חשוב לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד מציעים השתלבות במסלול הלימודים במתכונת של לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר. אפשרות זו מקנה יתרון עבור המעוניינים לרכוש הכשרה זו אך אין ביכולתם לפנות את יומם לטובת הלימודים עקב התחייבויות קודמות כמו עבודה, לימודים או כל התחייבות אחרת.
פתיחה

מה לומדים בקורס ספרות?

תוכנית הלימודים בקורס ספרות משלבת בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים. השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. הנושאים הנלמדים יכולים להשתנות בין הקורסים המגוונים, בהתאם להיקף החומר הנלמד וקהל היעד אליו מיועדים הלימודים.

על פי רוב, התכנים הנלמדים בקורס כוללים את הנושאים: תורת השיער, מבנה השערה, בטיחות במספרה, תורת העור, כלים ומכשירים במספרה, צביעת שיער, תספורות ותסרוקות לגברים, נשים וילדים, גוונים, בלונד, סלסול והחלקה, פן, טרנדים ומגמות בעולם עיצוב השיער בארץ ובעולם, התאמת התספורת למבנה הפנים ועוד שלל תכנים מרתקים. כמו כן, חשוב לציין כי מומלץ לברר את נושאי הלימוד המדויקים מול מוסד הלימודים הרלוונטי טרם תחילת הלימודים.
פתיחה

מה עושים אחרי קורס ספרות?

לבוגרי קורס ספרות אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות עמידה בחובת נוכחות, השתתפות פעילה בשיעורים, ביצוע התנסויות מעשיות, הגשת תרגילים ומטלות ומעבר בחינות, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את הכשרתם. חלק ממוסדות הלימוד אף מקנים לבוגריהם תעודת מקצוע ספרות סוג 1 מטעם משרד התמ"ת. 

בפני בוגרי קורס ספרות עומדות אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות. הם יוכלו להשתלב בשוק העבודה במסגרת מספרות, מכוני טיפוח, סלוני יופי וכדומה. אפשרות נוספת אשר עומדת בפני הבוגרים היא פנייה לדרך עצמאית והקמת מספרה פרטית משלהם בה יוכלו להציע את שירותיהם המקצועיים לקהל לקוחות רחב. עבודה כעצמאי מאפשרת חופש תעסוקתי וגמישות בשעות העבודה ולכן זו אופציה מועדפת עבור בוגרים רבים. 
פתיחה

מה אפשר ללמוד אחרי קורס ספרות?

בוגרי קורס ספרות המעוניינים ברכישת ידע נוסף, בין אם לצורך העשרה אישית והרחבת אופקים ובין אם לצורך העשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם, הרחבת הסמכתם ורכישת ידע מקצועי נוסף מתוך מטרה להשתלב בשוק העבודה כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בעלי תחומי אחריות מגוונים, יוכלו להמשיך ללימודים נוספים.

אחת האפשרויות העומדת בפני הבוגרים היא השתלבות בקורס אפילציה. לימודים אלו מכשירים את בוגריהם להסרת שיער לצמיתות באמצעות מחט חשמלית אשר פועלת על פולסים חשמליים שמטרתם היא החלשת שורש השערה עד נפילתה מהגוף. תחום לימודים נוסף בו יוכלו הבוגרים למצוא עניין הוא קורס איפור. במסגרת לימודים אלו יוכשרו הבוגרים לאיפור לקוחותיהם בהתאם לגוון העור, תווי הפנים, האופנה הקיימת, הטרנדים המתעדכנים ורצונו של הלקוח.
ייעוץ לימודים אישי חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
2024 © כל הזכויות שמורות לחברת ניב רווח בע"מ